U nazočnosti predsjednika Turističke zajednice grada Slavonskog Broda Mirka Duspare otvoren je hostel Jevicki s 5 smještajnih jedinica i 57 kreveta.
.jpg)
Iz godine u godinu Slavonski Brod ima sve bogatiju turističku ponudu, sve više turističkih potencijala, ali sve je više i zainteresiranih turista za naše područje. Ponudi grada pridružio se i hostel Levicki koji je danas službeno otvoren što puno znači za Slavonski Brod. Potvrdio je to i predsjednik Turističke zajednice grada Mirko Duspara.
"Otvaranje hostela gradu svakako znači puno, jer obili smo nove krevete koji su vrlo bitni za turističku ponudu Slavonskog Broda. Sada imamo tri hotela, tri pansiona, prenoćišta i jedan hostel i oni nose negdje oko 440 ležaja od 530 što dovoljno govori o značaju za grad koji je osim poslovnog turizma poznat i o tranzitnom. Veliki dio turista su upravo tranzitni koji se usput odmore i ovo je dobra prilika uz puno povoljniju cijenu, nego hotelski smještaj. U grad organizirano preko naših turističkih vodiča dođe organizirano stotinjak grupa, ali još tri puta više dođe grupa bez vodiča koji također traže smještaj. Najčešće dolaze i obilaze Slavoniju, pa im je grad možda usputna stanica, ali uz dobru reklamu pojedine grupe bi mogle ostati u gradu i prenoćiti. To je prilika pogotovo za ekskurzije osnovnih škola", rekao je predsjednik Turističke zajednice grada Slavonskog Broda Mirko Duspara.
Hostel Jevicki sastoji se od 5 smještajnih jedinica sa 7 soba, veličine oko 40 m2 s vlastitim kupaonicama. Ukupan broj ležaja u hostelu je 40, a u sobama 17, tako da ukupno imaju 57 kreveta.
"Otvoreni smo za razne grupe učenika, studenata, sportaša i ostale, a pripremamo i pojedinačna noćenja u mix sobama po cijeni od 100 kuna noćenje po jednoj osobi. Postoji mogućnostn adoplate za korištenje vlastite osobe s kupaonicama. Gostima je na raspolaganju i dnevni boravak koji je u haustoru hostela, terasa u priztemlju i na prvom katu s pogledom na rijeku Savu. Gostima nudimo besplatan Wi-Fi, žični internet, a u fazi smo uvođenja optike, što će biti dobro za studente i poslovne ljude. Imamo besplatan parking s video nadzorom, a svaka soba ima najmodernije TV uređaje, klima uređaje, hladnjake i ni po čemu se ne razliku od hotelskih soba, osim po broju kreveta i dosta nižih cijena- Što se tiče restorana u prizemlju, trenutno se renovira i koristimo se za sada uslugama Caterina Topaz. Što se tiče najlon bašče traži još puno pitanja i odgovora, tako da za ovu godinu nismo planirali otvorenje, ali za sljedeću godinu vjerujem da će biti puštena u upotrebu", istaknuo je Dražen Levicki, vlasnik hostela Levicki.
S obzirom da su hosteli postali sve popularniji kod turista u cijeloj Hrvatskoj, vjerujemo da će tako biti i u Slavonskom Brodu i da će upravo ova još jedna dodatna ponuda privući, a što je i najvažnije zadržati buduće turiste prilikom posjete gradu i okolici.
Slavonski Brod mogao bi uskoro dobiti investiciju koja bi značajno promijenila g...
01.04.2026. u 07:30
Grad Slavonski Brod ponovno aktivira jednu od svojih ključnih gospodarskih polug...
31.03.2026. u 15:00
Dok se tržište rada sve više suočava s nedostatkom...
30.03.2026. u 17:30
Pregledali smo aktualne oglase za posao na području Brodsko-posavske žup...
26.02.2026. u 12:30
U Brodsko-posavskoj županiji jučer su potpisani ugovori kojima se nastavlja dugo...
11.02.2026. u 12:30
Zabrana rada nedjeljom, koja je u proteklim godinama snažno obilježila poslovanj...
08.02.2026. u 08:00
Dvadeset godina nakon što je u promet puštena prva...
27.01.2026. u 12:30
Da se trud, dobra organizacija i jasna vizija prepoznaju – potvrdila je i...
22.01.2026. u 10:00
Pozivamo sve zainteresirane fizičke i pravne odobe da iskažu interes za kupovinu...
19.01.2026. u 12:00
U Hrvatskoj trenutačno radi više od 101 tisuće stranih radnika, no sustav...
18.01.2026. u 12:00
U dnevnoj sobi obiteljske kuće u Slavonskom Brodu, među još uvijek svježi...
17.01.2026. u 20:00
Kao i prethodnih godina, Neven Vidaković, Brođanin i ekonomski analitičar poznat...
02.01.2026. u 20:00
Slavonski Brod i ove se godine ima čime pohvaliti – barem kada je riječ o...
30.12.2025. u 17:30
Hrvatsko tržište rada ušlo je u završnicu godine s jasnim z...
22.12.2025. u 12:00
Uoči skorog početka primjene fiskalizacije 2.0 među poduzetnicim...
17.12.2025. u 12:30
Ekonomski pokazatelji za Brodsko-posavsku županiju i u 2024. godini potvrđuju na...
15.12.2025. u 20:00