Uskoro će biti dostupna i web straniciana kojoj će svi zainteresirani moći jednostavno klikom miša kupiti proizvode učenika škole.
Kako bi zahvalili medijima na odličnoj suradnji, ali i pokazali s čime se sve bave, odnosno na čemu sve rade s učenicima, profesori Srednje škole „Matija Antun Reljković“ u petak, 23. prosinca je upriličio Božićni doručak uz obilazak učionica gdje učenici odrađuju na desetke izvannastavnih aktivnosti, piše Soundset Brod.
Učenici sa svojim profesorima tijekom jednog semestra pripremaju prezentacije svojih proizvoda. Ravnatelj Vlado Prskalo kaže kako su sve aktivnosti dio Učeničke zadruge Tkanica.
"Sve ove stvari koje radimo su dio želje da škola bude kvalitetna i drugačija, odnosno škola koju učenici vole. Vi na učenicima vidite entuzijazam da žele pokazati od sebe najbolje. Učimo konstantno, vidimo što rade bolji od nas i praktički do sada smo osmislili, napisali i proveli 22 projekta ukupne vrijednosti 49,4 milijuna kuna. Sve što vidite nije nastalo iz državnog proračuna, nego sve sredstva koja smo izborili na natječajima, većinom projekata iz Europske unije", rekao je Prskalo.
"Prije svega proizvodimo pasterizirani sok od jabuke kojeg smo u posljednje vrijeme dopunili s drugim kulturama, poput cikle i mrkve. To je sok koji se dobiva pasterizacijom bez dodataka konzervansa i udio voća je sto posto i to je najbolji način dobivanja potpuno prirodnog soka. Osim toga radimo proizvode od ljekovitog i začinskog bilja, biljnu kozmetiku, ukrasne predmete i druge proizvode na kojima rade učenici u okviru škole, odnosno na poljoprivrednom gospodarstvu škole, na povišenim gredicama u našem vrtu, zatim u hidroponu i drugim dijelovima našeg škoslkog gospodarstva", kaže Mario Vukasović je voditelj učeničke zadruge i nastavnik poljoprivrednih strukovnih predmeta.
Uskoro će biti dostupna i web straniciana kojoj će svi zainteresirani moći jednostavno klikom miša kupiti proizvode učenika škole. U pitanju je zaista škola sadašnjosti i budućnosti, najuspješnija škola u Hrvatskoj po privlačenju EU sredstava, a sve to zahvaljujući stručnom timu na čelu s ravnateljem Vladom Prskalom koji već godinama postavlja nove standarde i radi na inovativnom pristupu učenju, poput primjerice škola u sjevernim zemljama Europe.
Plave linije nikada same po sebi nisu znak reda. Nekada su samo trag promjene ko...
24.10.2025. u 15:00
VUKOVAR – Dana 20. studenoga 2025. godine, u sklopu Dana sjećanja na žrtvu...
24.10.2025. u 12:30
Teške prometne nesreće na hrvatskim autocestama nažalost nisu rijetkost,...
23.10.2025. u 17:30
Samo nekoliko sati nakon što je 035portal jutros objavio tekst o mogućem...
23.10.2025. u 14:34
U Slavonskom Brodu, gradu koji pamti industrijske havarije i trovanja zrakom, po...
23.10.2025. u 10:00
Slavonski Brod ponovno postaje grad oznaka, crta i novih parkirališnih zo...
21.10.2025. u 20:00
Posljednjih dana mnogi stanovnici Slavonije, kao i ostatka Hrvatske, vode istu b...
21.10.2025. u 17:30
GORNJA VRBA – Ministarstvo zaštite okoliša i z...
21.10.2025. u 15:00
SLAVONSKI BROD – Danas, povodom 6. Nacionalnog dana sigurnos...
21.10.2025. u 10:00
SLAVONSKI BROD – Prije svega pola sata u Naselju kralja Tomislava započeli...
21.10.2025. u 07:30
Iz Ruščice stiže priča koja spaja ljubav, upornost, tradiciju i poduzetni...
20.10.2025. u 15:00
Brodsko-posavska županija ulazi u tjedan promjenjivog vremena koji će, prema sve...
20.10.2025. u 07:30
Prvo, evo lagane brodske šale koja se događa u ugodnoj ljetnoj baš...
19.10.2025. u 20:00
U dvorištu Hrvatskog doma u Cerniku, pod otvorenim šatorom, ovog j...
19.10.2025. u 12:00
Radovi na autocestama, koji u Hrvatskoj svake jeseni uzmu maha nakon turističke...
19.10.2025. u 08:00
Poznata hrvatska prehrambena tvrtka Ledo izdala je hitno upozorenje potro&scaron...
17.10.2025. u 17:30