Osnovna škola „Ivan Goran Kovačić“ Slavonski Brod 17. svibnja 2024. svečanom priredbom obilježila je sto godina postojanja škole na istoj adresi. Svečanosti nazočili su brojni gosti, roditelji, bivši učenici i učitelji. Ravnatelj Škole g. Zlatko Bagarić prigodnim se govorom obratio okupljenima i istaknuo značaj ove obljetnice. Posebno je izdvojio postignute rezultata na županijskim i državnim natjecanjima. Dogradonačelnica gđa Marina Puača, predstavnica osnivača, pozdravila je uzvanike i čestitala okrugli rođendan svim učenicima i učiteljima.
Slavljenička priredba prikazala je povijesni pregled razvoja škole tijekom proteklih sto godina. Prigodni videozapisi podsjetili su na povijesni kontekst u kojemu je djelovala škola u određenom razdoblju. Sve je počelo davne 1924. godine kada je Osnovna dječačka škola napokon dobila svoj prostor nakon šest podstanarskih godina. Zgrada je izgrađena u stilu historicizma i svojom ljepotom danas, kao i nekada, privlači pozornost. Dramskim i glazbenim točkama prikazan je školski život iz toga vremena. Škola je 1959. promijenila naziv u Osnovna škola „Ivan Goran Kovačić“. Prigodnim stihovima i Himnom Goranu učenici su odali počast pjesniku čije ime nosi Škola. Zadnji dio priredbe bio je posvećen suvremenoj školi koju obilježavaju mnoge promjene. Naravno, škola nije mogla ostati netaknuta promjenama u okruženju. Najbolje su to pokazali izvođači u svojim točkama: plesalo se uz Baby Lasagnu, repalo se o povijesti škole, tumačilo zašto djeca žele što prije odrasti. Ovaj svečani program upotpunila je bivša učenica Škole Bernarda Bobovečki s pjesmom Život je jednosmjerna cesta, a učiteljski zbor izveo je pjesmu Za dobra stara vremena.
Ova je priredba samo jedan od događaja u planiranome programu obilježavanja stogodišnjice postojanja Škole. Do sada je snimljena milenijska fotografija s učenicima i djelatnicima, provedeni su školski likovni natječaji (izrada slikovnica, zastava, loga) i literarni. Pisala se himna i rep o školi. Izrađen je i veliki natpis, fascikli i bedževi s fotografijama škole nekada i sada te sloganom obljetnice Sto nam je godina tek! Međutim to nije sve. Do kraja godine slijedi izrada monografije i velika izložba te susreti bivših učenika i učitelja.
U prostoru Gimnazije Matija Mesić danas je održan GMM FEST(IVAL)...
12.12.2025. u 20:00
Slavonija se i ove godine našla na neslavnom vrhu hrvatsk...
12.12.2025. u 17:30
Slavonskobrodska zima ne bi bila potpuna bez dječjeg smijeha i prvih hrabrih kor...
12.12.2025. u 15:00
Zalihe krvi i krvnih pripravaka svih krvnih grupa u posljednjim su danima dosegn...
12.12.2025. u 12:30
Blagdanska atmosfera sinoć je ispunila Matičević centar, gdje je udruga BrodWine...
12.12.2025. u 10:00
— U prvi tren mislili smo da su to čagljevi iz Bosanskog Broda, često se z...
12.12.2025. u 07:30
U sklopu projekta „PanonSTEM“, nastavlja se provedba bogatog program...
11.12.2025. u 17:30
U sklopu projekta „PanonSTEM“, nastavlja se provedba bogatog program...
11.12.2025. u 17:30
U Slavonskom Brodu zauvijek je utihnuo glas čovjeka koji je desetljećima bio jed...
11.12.2025. u 15:00
U Slavonskom Brodu ponovno se aktiviralo klizište – ovaj put na pod...
10.12.2025. u 20:00
U istočnom Kazamatu Tvrđave Brod jučer je svečano otvorena Kuća Djeda Božićnjaka...
10.12.2025. u 17:30
Zbog izvođenja radova izvanrednog održavanja, Hrvatske ceste donijele su odluku...
09.12.2025. u 20:00
Slavonski Brod danas je dobio novu Gradsku ljekarnu na jednoj od najreprezentati...
09.12.2025. u 15:00
Ministarstvo zdravstva i Hrvatski zavod za javno zdravstvo predstavili su rezult...
08.12.2025. u 17:30
U redakciju su nam se proteklih dana javili ogorčeni stanovnici ulice Koš...
08.12.2025. u 15:00
Na policama hrvatskih trgovačkih lanaca ovih dana može se pronaći gotovo sve osi...
08.12.2025. u 10:00