Uspjeh pod mentorstvom profesorice Ljubice Mašić
Državno natjecanje učenika strojarskih zanimanja tokar (i srodna zanimanja) održano je u četvrtak i petak, 16. i 17. travnja 2015. u Industrijsko – obrtničkoj školi iz Slavonskog Broda. Pobjednik i državni prvak ovoga natjecanja je Adam Emanović, učenik 3. b razreda Industrijsko-obrtničke škole iz Slavonskog Broda.
Brodsko - posavsku županiju predstavljale su dvije Industrijsko – obrtničke škole, iz Slavonskog Broda i Nove Gradiške. Osim učenika iz naše županije natjecali su se i učenici
škola iz Donjeg Miholjca, Požege, Valpova, Velike Gorice, Karlovca, Knina, Rijeke, Splita Čakovca, Varaždina i Zagreba, u pratnji svojih nastavnika i strukovnih učitelja. Prvi dan natjecanja, nakon pozdravne riječi ravnatelja Luke Mladinovića i koordinatora natjecanja profesora Andrije Jelenića, predstavnik Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih iz Zagreba, gospodin viši savjetnik za strojarstvo – Damir Zvonar, otvorio je natjecanje, a nakon toga su učenici pristupili rješavanju zadataka na teorijskom dijelu natjecanja.
Praktični dio natjecanja odvijao se u školskoj radionici na klasičnim tokarskim strojevima, a provedbu su nadgledali strukovni učitelj Jozo Vidak i voditelj školske radionice Zrinoslav Janković. Natjecatelje su bodrile pedagoginja Snježana Birtić i voditeljica smjene Jasna Vučković.
Drugog dana natjecanja, Turistička zajednica grada Slavonskog Broda, ponudila je učenicima i nastavnicima koji su sudjelovali na natjecanju, razgledanje središta grada , što su svi oduševljeno prihvatili. Mnogim sudionicima natjecanja ovo je bio prvi posjet našem gradu pa su izrazili vrlo lijepe dojmove izgledom i uređenošću središta grada, osobito tijekom manifestacije "U svijetu bajki Ivane Brlić – Mažuranić“. Svečano proglašenje pobjednika natjecanja održano je na izletištu „Savus“ kako bi gosti upoznali i taj lijepi dio naše županije.
Pobjednik i državni prvak ovoga natjecanja učenik je naše Industrijsko – obrtničke škole iz Slavonskoga Broda – Adam Emanović iz 3. b razreda, uz mentorstvo svoje izvrsne profesorice Ljubice Mašić. Drugoplasirani učenik je Dino Mićan iz Srednje škole Valpovo, a trećeplasirani je Tomislav Jurić iz Tehničke škole Požega. Prvoplasiranim učenici uručene su nagrade sponzora, a priznanja su dodijeljena svim natjecateljima, kao i zahvalnice njihovim mentorima. Ovo je drugi državni prvak – tokar iz naše Industrijsko – obrtničke škole u zadnje tri godine na što smo jako ponosni jer govori o kvalitetnom obrazovanju u ovoj školi i velikom trudu koji se ulaže u izvođenje kvalitetne nastave i opremanje školskih prostora. Nadamo se da će se ovakva dobra tradicija nastaviti!
Izvor: Industrijsko-obrtnička škola/ pedagoginja: Snježana Birtić, prof.
Od danas vrijede nove, više cijene zdravstvenih usluga koje HZZO isplaćuj...
06.12.2025. u 19:55
U srijedu, 10. prosinca, od 9:30 do 12:30, dvorište novoizgrađene O&Scaro...
06.12.2025. u 16:00
Sveti Nikola jučer je razveselio najmlađe u Slavonskom Brodu, donoseći poklone u...
06.12.2025. u 12:00
Brodski Stupnik i okolna naselja početak prosinca dočekali su u punom blagdansko...
05.12.2025. u 17:30
Nakon godina radova, dogovora, političkih usuglašavanja i odgađanja, novi...
05.12.2025. u 15:00
Grad Slavonski Brod i ovog prosinca organizira rad mobilnih gradskih blagajni ko...
05.12.2025. u 12:30
Jučer, 4. prosinca 2025., na rijeci Savi odigrala se akcija koja j...
05.12.2025. u 10:00
SLAVONSKI BROD – Brodski Komunalac objavio je najnoviji nastavak rasporeda...
04.12.2025. u 17:30
KLAKAR – U Crkvi sv. Jakova apostola jutros je započelo dvodnevno obilježa...
04.12.2025. u 15:00
U gradu koji dobro zna što znači zajedništvo, ovog prosinca Slavon...
04.12.2025. u 12:30
Uoči blagdanske sezone, Turistička zajednica područja Slavonski Brod–Posav...
04.12.2025. u 07:30
Humanitarna kampanja Budi mi prijatelj udruge RTL pomaže djeci ove je godine u f...
03.12.2025. u 15:00
SLAVONSKI BROD – Dok brojni vozači svakodnevno rutinski stanu na parkirno...
03.12.2025. u 12:30
Početak prosinca u Hrvatskoj već tradicionalno najavljuje ono &sca...
03.12.2025. u 10:00
Slavonski Brod već je naviknut na velike najave, ali rijetko koja izazove ovolik...
03.12.2025. u 07:30
Policijski nadzori nezakonitog boravka i rada stranih državljana u Slavonskom Br...
01.12.2025. u 17:30