Tijekom večernje misu u subotu, 13. svibnja 2023., u franjevačkoj crkvi Presvetog Trojstva u Slavonskom Brodu šesnaestero framaša Mjesnog bratska obnovilo je svoje obećanja, da će po primjeru sv. Franje živjeti Evanđelje u svome životu. Svečano misno slavlje predvodio je fra Ivan Crnković duhovni asistent brodske Frame. Suslavili su duhovni asistenti Frame: fra Matija Marijić u Vukovaru, fra Antonio Kirin u Požegi i fra Vinko Brković u Našicama.
Podsjetivši framaše kako je sv. Franjo često ukazivao da Ljubav nije ljubljena fra Ivan je u prigodnoj homiliji promišljao kako odgovoriti Gospodinu na tu njegovu bezuvjetnu ljubav. Naglasivši kako je sv. Franjo odgovor nalazio u Evanđelju poručio je: „Franjo je bio čovjek koji je uvijek mislio da može više, bolje odgovoriti Gospodinu na njegovu ljubav. Vjerujem da se i vi mladi pitate kako odgovoriti Gospodinu na njegovu ljubav. Isus nam daje odgovor na to pitanje kad kaže da čuvamo Božje zapovjedi, čuvamo njegovu riječ u svakom trenutku svoga života.“
Framašima je posvjestio da tom obnovom obećanja žele svoj život staviti Bogu na raspolaganje, a Isus im obećava da će im dati Branitelja koji će biti uz njih – Duha Svetoga. „Budite graditelji novoga Božjega svijeta, svijeta istine, pravde, ljubavi i mira. Neka Isus bude svet u vašim srcima. Ne dopustite da vam ukradu radost i nadu. Ne bojte se, nego u ovome svijetu budite hrabri Kristovi svjedoci. Neka vas u tome prati zagovor sv. Franje i Blažene Djevice Marije!”, poručio je na kraju framašima fra Ivan. Dodao je kako je radostan i ponosan na njih te kako su mu oni poticaj na žarče življenje svoga poziva u franjevačkoj karizmi.
U ime framaša zahvalu svima koji ih prate u toj formaciji uputila je na kraju framašica Beatricia Barić. Slavlje, kao i klanjanje koje je slijedilo poslije mise, pjevanjem su animirali brodski framaši, a na orguljama je bio sjemeništarac Šimun Benedikt Kopričanec. Na misi su sudjelovali i framaši Osječkog bratstva iz Našica, Đakova, Vukovara, Borova naselja, Požege i Otoka. Druženje framaša, njihovih roditelja i franjevaca nastavljeno u prostorijama samostana uz zajedničku večeru.
B. Lukačević
BRODSKO VINOGORJE – U samostanu Služavki Maloga Isusa u Brodskom Vinogorju...
22.08.2025. u 20:00
KRUŠEVICA – U župnoj crkvi Rođenja Blažene Djevice Marije u Kru&sca...
21.08.2025. u 07:30
Velika Gospa je dan svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo. Slavi s...
15.08.2025. u 08:00
BRODSKI VAROŠ – U subotu, 16. kolovoza, u Župi Krista Kralja u Brod...
14.08.2025. u 10:00
STARI PERKOVCI – U nedjelju, 10. kolovoza 2025., rodna župa Svih svetih u...
12.08.2025. u 13:00
U slavonskobrodskoj Župi Brodsko Vinogorje, koja Majku Božju na Nebo uznesenu &s...
05.08.2025. u 16:00
SLAVONSKI BROD (TU) – Vjernici Slavonskog Broda i ove će godine dostojanst...
04.08.2025. u 20:00
SLAVONSKI BROD – Svetište Gospe Brze Pomoći, duhovno središt...
31.07.2025. u 16:00
SLAVONSKI BROD – U filijalnoj crkvi sv. Ane na Šestincu, koja pripa...
24.07.2025. u 16:00
BRODSKO VINOGORJE – U samostanu Služavki Maloga Isusa, smje&...
22.07.2025. u 20:00
Bosanska Posavina – U župi sv. Ilije proroka svečano je obilježen blagdan...
21.07.2025. u 10:05
SLAVONSKI BROD – U subotu, 26. srpnja, vjernici Slavonskog Broda i okolice...
20.07.2025. u 08:00
GUNDINCI – „Neka svjetlo tvoje ljubavi rasvijetli tamu dušama...
12.07.2025. u 14:00
SLAVONSKI BROD (TU) – U župi Gospe Brze Pomoći u srijedu, 9. srpnja 2025.,...
11.07.2025. u 12:00
SLAVONSKI BROD – Svetište Gospe Brze Pomoći u Slavonskom Brodu i ov...
05.07.2025. u 17:00
SLAVONSKI BROD – Pod geslom “Učite se od mene jer...
27.06.2025. u 12:00