Najbolji hrvatski boksač, europski prvak U-22 GABRIJEL VEOČIĆ (21) nije uspio proći u polufinale SP-a u Taškentu i osigurati medalju - izgubio je nokautom u 1. rundi meč od snažnog, čvrstog i daleko iskusnijeg španjolskog Rusa Gazimagomeda Jalidova (28), prekaljenog olimpijca.
Bila je dovoljna desetinka sekundi neopreznosti - Gabrijel je krenuo u napad u finišu prve runde, u posljednjim sekundama, a lukavi Jalidov se bacio punom snagom prema naprijed i plasirao razorni, stravični zadnji desni kroše punom težinom i pogodio Veočića točno u kut brade.
Takav udarac u bradu ruši i najveće. Veočić je krenuo silovito naprijed i presjekao ga je udarac punom snagom Jalidova, kao da su se u punoj brzini sudarila dva kamiona na auto-cesti i Gabrijel je potonuo, koljena su popustila i sudac je morao označiti kraj borbe.
Šok, hladni, ledeni tuš!
Gabrijel nije mogao nastaviti borbu, a do tog trenutka ostvario je bodovnu prednost, s nekoliko prednjih direkata načeo Jalidova i naizgled kontrolirao meč, bolje se kretao i plasirao udarce španjolskom Rusu, te bi najvjerojatnije imao sigurno dobivenu prvu rundu.
Boks je još jednom pokazao koliko je opasan i kako je rizičniji od hoda po žici - jedan trenutak, samo desetinka pada koncentracije bila je dovoljna za brutalnu kaznu koja je porušila sve što se strpljivo gradilo i napravilo prije toga.
Gabrijel je postigao sjajan rezultat u Taškentu, sa samo 21 godinom već se drugi put borio u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva i ima mjesto među osam najboljih na svijetu u poluteškoj kategoriji!
U Taškentu je ostvario tri briljantne pobjede do četvrtfinala, a platio je preskupu cijenu za trenutak nepažnje.
Veočić je upravo Jalidova pobijedio prije sedam mjeseci u finalu Silver Belt turnira u Mariboru.
Medalja za Hrvatsku na svjetskim prvenstvima ostala je nedosanjana i nakon 18 godina i srebra Marija Šivolije 2005. godine u Kini, a od hrvatske neovisnosti odličje na SP-u osvojio je još samo Filip Palić (broncu 2001. godine)!
Najveća senzacija dosad na SP-u dogodila se u drugom četvrtfinalu poluteške kategorije u kojem je hrabri Kinez Tanglatihan Tuohetaerbieke senzacionalno izbacio prvog favorita i prvog nositelja u poluteškoj kategoriji - dvostrukog olimpijskog pobjednika i svjetskog prvaka, Kubanca Arlena Lópeza Cardonu (30)!
Kinez i španjolski Rus Jalidov borit će se tako za ulazak u finale Svjetskog prvenstva!
NAŠEM SJAJNOM GABRIJELU I PERI VEOČIĆU SVE ČESTITKE ZA NASTUP NA SVJETSKOM PRVENSTVU, ODLIČNE BORBE I POVTVRDU DA SA SAMO 21. GODINOM STASA U BOKSAČA SVJETSKE KLASE!
Taj jedan udarac u četvrtfinalu to ne može i neće promijeniti.
SRETNO GABRIJELE, SVI MU ŽELIMO BRZI OPORAVAK, SRETAN POVRATAK U DOMOVINU i USKORO NOVE USPJEHE NA SVJETSKOJ SCENI!
izvor:CBF
Još jedan uspješan vikend za slavonskobrodski Rio Grappling Club o...
12.10.2025. u 12:00
VINKOVCI – Ni kiša, ni skliska staza nisu zaustavili brodske atleti...
07.10.2025. u 07:30
Na nedavnom Prvenstvu Republike Hrvatske u kajaku i kanuu na mirnim vodama, održ...
06.10.2025. u 07:35
SLAVONSKI BROD – Nakon što su sjajnim igrama osvojile simpatije bro...
03.10.2025. u 11:00
Proteklog vikenda Đakovo je, na jezeru Jošava, nakon dugih 27 godina ugos...
01.10.2025. u 07:30
SLAVONSKI BROD/ĐAKOVO – Na državnom prvenstvu Republike Hrvatske u kajaku...
29.09.2025. u 20:00
SLAVONSKI BROD – Nakon duge bolesti preminuo je Damir Božić, dugogodi&scar...
24.09.2025. u 17:30
Nakon ljetne promocije rukometa na gradskom trgu, Slavonski Brod spreman je za p...
24.09.2025. u 15:00
SLAVONSKI BROD – Trg Ivane Brlić-Mažuranić sinoć je bio ispunjen ponosom,...
17.09.2025. u 07:30
Slavonski Brod večeras će ponovno disati kao jedno. Na Trgu Ivane Brlić-Mažurani...
16.09.2025. u 10:00
NOVA GRADIŠKA – Početkom rujna na zagrebačkom Jarunu održano je Prv...
15.09.2025. u 10:00
LIVERPOOL – Hrvatski boks i Slavonski Brod mogu biti ponosni. Gabrijel Veo...
13.09.2025. u 17:46
LIVERPOOL / SLAVONSKI BROD – Hrvatska ima novog sportskog heroja! Gabrijel...
10.09.2025. u 17:33
Hrvatski boksač Gabrijel Veočić ostvario je veliku pobjedu na Svjetskom prvenstv...
10.09.2025. u 07:30
Slavonski Brod ponovno ima razloga za ponos – Gabrijel Veočić (24), dvostr...
08.09.2025. u 07:19
SLAVONSKI BROD – Već devetu godinu zaredom u Slavonskom Brodu održava se h...
06.09.2025. u 16:00