insurpad

Brzo i digitalno

Unesi registraciju i usporedi ponude osiguranja

Život

Ne skrivaju oduševljenje: Brodski političari slavili uz Thompsonove hitove

Autor: 035portal Datum objave: 07.07.2025. u 07:58

Ne skrivaju oduševljenje: Brodski političari slavili uz Thompsonove hitove

Ako je suditi prema emocijama, posjećenosti i porukama sa društvenih mreža – koncert Marka Perkovića Thompsona održan 5. srpnja 2025. ostat će upisan kao jedan od najvećih i najsnažnijih domoljubnih glazbenih događaja posljednjih godina. Ne samo zbog stotina tisuća posjetitelja koji su stigli iz svih krajeva Hrvatske i dijaspore, već i zbog dojmljive produkcije, glazbene energije i – što se rijetko ističe – besprijekorne organizacije.

Već satima prije početka, prostor koncerta bio je pod strogim nadzorom redarske službe, dok su tisuće okupljenih mirno i dostojanstveno čekale ulazak, poneki s hrvatskim zastavama, majicama s grbom ili čak ručno ispisanim stihovima Thompsonovih pjesama. I upravo u toj masi, pažnju su privukli i neki poznati Brođani iz javnog života, koji nisu krili ponos zbog dolaska na koncert.

Olimpijac s barjakom, političari sa suprugama

Gabrijel Veočić, naš olimpijac i sportski ponos Slavonskog Broda, objavio je fotografiju sa zastavom u rukama. Jednostavno, snažno i emotivno – gesta koja pokazuje da sport i domoljublje u njegovom slučaju idu ruku pod ruku. No, osim sporta, Veočić je, podsjećamo, prisutan i na lokalnoj poitičkoj sceni, o čemu svjedoči i njegov angažman oko podrške Timu koji pobjeđuje, na čijoj listi se nalazio i njegov otac, Pero Veočić

Predsjednik županijskog ogranka Domovinskog pokreta, Nikola Barišić također je sa suprugom pozirao raširivši zastavu sa šahovnicom koja počinje bijelim poljem – simbolika koju su neki komentatori na društvenim mrežama odmah primijetili i protumačili na različite načine, ovisno o političkom senzibilitetu.

Zastupnica s citatom, županijski zamjenik s porukom

Ni saborska zastupnica HDZ-a Sanda Livia Maduna nije ostala nijema. Na svom profilu objavila je sliku i napisala:

“Generacije junaka i pobjednička vojska jaka još se brine i gine zbog domovine! 5.7.2025. ostat će dan zapisan u povijesti našoj slavnoj jer ponovo smo sve što nam je vrijedno stekli zajedno! Bila mi je čast, zadovoljstvo i ponos nazočiti ovom spektaklu!”

Nekoliko redaka ispod, Marko Šimić, zamjenik brodsko-posavskog župana, još izravniji:

“Ponosno sam pjevao iz petnih žila! Kažu ustaški skup, posljednji ovako velik od Drugog svjetskog rata, ne znam jesu li tu aludirali na Bleiburg. Samo moram naglasiti da su s ovoga skupa sinoć svi sretno stigli svojim domovima.”

U publici je viđen i Zdravko Marić, nekadašnji ministar financija, Brođanin koji rijetko istupa, ali očito i on voli Thompsona.

Emocija, glazba i organizacija na vrhuncu

Sam koncert bio je sve što su fanovi očekivali – i više od toga. Od snažne izvedbe "Lijepa li si", preko nezaobilaznih "E, moj narode", "Geni kameni" do očekivano najemotivnijeg trenutka – izvedbe pjesme "Bojna Čavoglave", koja je, kao i uvijek, otvorena pozdravom "Za dom spremni". I dok dio javnosti osporava taj pozdrav, važno je podsjetiti da ga je sam izvođač zaštitio autorskim pravima kao dio svog umjetničkog izraza.

Organizacija koncerta bila je na zavidnoj razini – bez incidenata, s jasnim uputama, brojnim toaletima, punktovima s vodom i redarskom službom koja je profesionalno odradila svoj posao. Povratne informacije govore o iznimno korektnom i sigurnom okruženju, unatoč veličini okupljanja.

Je li slatko bilo?

I dok su mnogi Brođani pjevali iz petnih žila, slikali se s barjacima i dijelili emocije na Facebooku, ostaje pitanje za one tiše promatrače: jesu li na pozdrav odgovorili sa "Spremni"? I, ako jesu – je li im bilo makar malo slatko?

Odgovor možda nije za novinski tekst, ali svakako jest za razmišljanje. Jer jedno je sigurno – emocije s ovog koncerta ne blijede, a slike i objave Brođana jasno pokazuju: bili su tamo, i ne srame se to reći.


Priče
Tko će točiti piće na bazenima ovog ljeta? Doznajemo tko preuzima lokal

Nakon višemjesečne stanke, vanjski bazeni u Slavonskom Brodu svoja vrata...

11.06.2026. u 20:00

Nepoznata kategorija
Važna obavijest iz PU Brodsko-posavske

Dana 15.6.2026. započinje ljetno radno vrijeme Odjela za upravne poslove u polic...

11.06.2026. u 17:30

Radar
Apokaliptične scene u Novoj Gradiški: Vjetar odnio krov mrtvačnice, šteta se još zbraja

NOVA GRADIŠKA – Snažno olujno nevrijeme koje je u noći sa srijede n...

11.06.2026. u 12:30

Servisne informacije
Večeras stiže nevrijeme! DHMZ upalio narančasti alarm

Stanovnici Slavonije večeras bi trebali biti na oprezu. Državn...

10.06.2026. u 20:00

Servisne informacije
Stiže nova tehnologija na brodske ceste: Zbog radova zatvara se dio prometnice

Vozače koji se u srijedu, 10. lipnja, budu kretali Ulicom Eugena Kumičića očekuj...

09.06.2026. u 20:00

Servisne informacije
Mobilne blagajne vraćaju se u gradske četvrti – evo kada i gdje

Građani Slavonskog Broda i tijekom lipnja moći će svoje račune...

09.06.2026. u 15:00

Priče
Jedan autobus, četrdesetero djece i priča koja će vam ugrijati srce

VUKOVAR/OSIJEK – U vremenu kada su svakodnevne vijesti često ispunjene pod...

08.06.2026. u 12:30

Radar
Stiže li prvi toplinski val? Evo kakvo nas vrijeme očekuje do kraja tjedna

BRODSKO-POSAVSKA ŽUPANIJA – Nakon ugodnog i stabilnog početka lipnja, pred...

08.06.2026. u 07:30

101 brodska priča Zvonimira Toldija
Halo, halo! evo ga!!!

 Uputstvo s početka stoljeća: "Rukovanje s telefonskim strojevima", kaže da...

07.06.2026. u 20:00

Servisne informacije
Koje trgovine rade danas? Donosimo pregled na jednom mjestu

SLAVONSKI BROD / NOVA GRADIŠKA – Ako ste jutros shvatili da vam ned...

07.06.2026. u 08:00

Događanja
Kad sunce oboji vinograde zlatnim nijansama: Brodski Stupnik ponovno postaje pozornica vina, umjetnosti i jazza

Postoje događaji na koje se dolazi zbog programa, a postoje i oni zbog atmosfere...

06.06.2026. u 16:00

Priče
Brođani će uskoro ponovno ulaziti u prostor koji je godinama bio zatvoren

Generacije Brođana kupovale su ondje namještaj, uređivale stanove i prola...

05.06.2026. u 12:30

Događanja
Tko će ovog ljeta zarađivati na Poloju? Grad otvorio natječaj za atraktivne lokacije

Dok se Slavonski Brod polako priprema za još jedno ljeto na omiljenom gra...

05.06.2026. u 10:00

Savjeti i trikovi
Građani imaju ključnu ulogu u novoj policijskoj akciji: evo što trebate učiniti

Na području Republike Hrvatske, u skladu s aktivnostima organizacije ROADPOL, od...

05.06.2026. u 07:30

101 brodska priča Zvonimira Toldija
Famozni gelenderi

 Obala savska u gradu Brodu na Savi bila je izložena neprestanom djelovanju...

04.06.2026. u 20:00

Savjeti i trikovi
Jedan zahtjev može vam donijeti 160 eura mjesečno- provjerite uvjete

Dok se posljednjih godina sve više govori o rastu troškova života...

04.06.2026. u 11:50

;