SDP i ove godine kuhao grah na Poloju
Gradska organizacija SDP Slavonskog Broda i ove je godine organizirala tradicionalno prvosvibanjsko druženje građana, simpatizera i članova SDP u povodu Međunarodnog praznika rada. Brodjni članovi, simpatizeri, ali i građani i ove godine su došli na grah na izletište Poloj u Slavonskom Brodu.
- Kao i svake godine SDP je organizirao prvosvibanjski grah za sve građane, iako nas vrijeme ove godine i nije baš poslužilo. Pripremili smo bogat grah, nije posni i želimo poručiti građanima da može biti bolje, iako je trenutna situacija i u državi i u gradu dosta teška. Grad dosta stagnira i u zadnjih desetak godina je izgubio desetak posto stanovništa, županija i još više. Red je da Slavonski Brod postane grad življenja, grad mladosti i grad radosti.
Danas potpisujemo i peticiju vezanu uz povećanje cijene dopunskog osiguranja i osobno mislim da to nije dobro. U stranci smo razmišljali da na sljedeće izbore izađemo s tri prijedloga: besplatno školovanje, besplatno zdravstvo i kadrovski stanovi za mlade i ljude s visokom stručnom spremom. Do prije trideset godina je to bilo realno i morat ćemo se vratiti takvom načinu razmišljanje, jer i prema nekim projekcijama do 2050. godine spast ćemo na 3,6 milijuna stanovnika, što je nedopustivo.
- Osobno sam protiv rada nedjeljom. Sasvim je dovoljno subotom do dva, a nedjeljom uopće ne bi trebali raditi, jer tako smo živjeli i nikada nismo bili kruha gladni i nigdje nismo zakasnili. U trgovinama danas najviše sjede naše majke i supruge, koje umjesto da su s djecom, moraju gotoviti zaboravne ljude, rekao je Roberto Lujić, predsjednik gradske organizacije SDP-a.
- Većina svijeta danas slavi Međunarodni praznik rada i koristim priliku da svima čestitam Praznik rada. Postoji više načina proslave, od akcionzama, prosvjeda pa sve do prvosvibanjskog graha. Treba napraviti sve da bi se poštivala radnička prava koja su im ugovorima zajamčena. Bilo je već inicijativa za ukidanje rada nedjeljom, ali i naš način života i sve što smo svjesno pristali biti u otvorenom tržištu drugačije su nas usmjerili i mislim da ne možemo ići do jednostrane zabrane rada nedjeljom, ali možemo poštivati radnička prava onih koji rade nedjeljom. Osobno, više me brine ako uvjeti radnika nisu zadovoljeni, a ovo pitanje smatram više demagoškim, jer već dvadesetak godina živimo na ovakav način i nedjelju učiniti neradnom, rekao je Tihomir Jakovina, saborski zastupnik SDP-a.
SLAVONSKI BROD – Požar na deponiji u Bosanskom Brodu, koji je izbio 4. srp...
16.07.2025. u 18:00
ZAGREB – Hrvatski sabor danas završava proljetno zasjedanje, a zast...
15.07.2025. u 20:00
ZAGREB / SLAVONSKI BROD – Već dvanaest dana stanovnici Brodsko-posavske žu...
15.07.2025. u 16:38
SLAVONSKI BROD – Brodsko-posavska županija odlučila je k...
12.07.2025. u 11:00
Nova Gradiška – Kako neslužbeno doznajemo, predsjednica Gradskog od...
10.07.2025. u 16:00
U emisiji „Gradskih 60 minuta“ na Radio Brodu, gradonačelnik Mirko D...
10.07.2025. u 12:00
Grad Slavonski Brod i u 2025. godini nastavlja s provedbom mjera kojima se omogu...
09.07.2025. u 18:00
Da hrvatski političari, vođe i kraljevi završe u stihovima – znamo...
08.07.2025. u 16:00
OKUČANI – Ministarstvo prostornog uređenja, graditeljstv...
05.07.2025. u 20:00
U članku objavljenom na portalu 035portal.hr dana 3. srpnja 2025. godine u 14:00...
03.07.2025. u 15:21
SLAVONSKI BROD – Brodsko-posavska županija i u 2025. god...
02.07.2025. u 16:00
Rezultati upisa u gradske vrtiće u Slavonskom Brodu još uvijek nisu objav...
01.07.2025. u 17:00
SLAVONSKI BROD – „Ukoliko Zajednica želi nastaviti primati sredstva...
30.06.2025. u 14:00
SLAVONSKI BROD – Kad lokalni portal koji se godinama financira gotovo iskl...
24.06.2025. u 18:00
Intervju preuzet iz Glasa Slavonije Nakon više od 160...
24.06.2025. u 12:00
SLAVONSKI BROD – U ponedjeljak ujutro održana je prva sjednica novog saziv...
23.06.2025. u 17:59