Brodsko-posavsku županiju u posljednjem tjednu godine i na samom prijelazu u novu 2026. očekuje vremenski raspon koji kao da u nekoliko dana želi sažeti cijelu zimu – od maglovitih jutara i minusa do gotovo proljetnih temperatura.
Ponedjeljak, 29. prosinca, započinje u tipičnom posavskom ozračju. Jutra će biti hladna, s temperaturama ispod ništice i čestom maglom, dok će se tijekom dana mjestimice pojavljivati sunce. Najviše dnevne temperature zadržavat će se oko osam stupnjeva, no dojam hladnoće bit će izraženiji zbog vlage i slabog strujanja zraka. Slična slika nastavlja se i u utorak, 30. prosinca, ali uz još hladnija jutra. U nekim dijelovima županije moguće su vrijednosti i do pet stupnjeva ispod ništice, dok će se dnevni maksimumi teško probijati iznad pet stupnjeva. Upravo će ti rani sati biti najzahtjevniji za vozače zbog moguće poledice na cestama.
Srijeda, 31. prosinca, donosi stabilnije i sunčanije vrijeme, ali bez pravog zatopljenja. Dnevne temperature kretat će se oko dva stupnja, a novogodišnja noć bit će hladna i jasna, više zimska nego blagdansko-ugodna. Ulazak u 2026. tako će, barem vremenski, imati klasičan slavonski pečat – hladno, mirno i bez oborina.
Već s prvim danom nove godine dolazi osjetna promjena. Četvrtak, 1. siječnja, donosi blaže vrijeme i temperature koje se tijekom dana penju prema sedam stupnjeva. Taj trend nastavlja se i u petak, 2. siječnja, kada će se u najtoplijem dijelu dana bilježiti i oko jedanaest stupnjeva. Riječ je o zatopljenju koje će se itekako osjetiti nakon nekoliko dana minusa.
Vikend će dodatno potvrditi taj obrat. U subotu, 3. siječnja, temperature bi mogle dosegnuti i četrnaest stupnjeva, dok će se u nedjelju, 4. siječnja, zadržati tek koji stupanj niže. Iako će jutra i dalje biti svježija, dani će podsjećati više na kasnu jesen nego na siječanj, uz ugodnije uvjete za boravak na otvorenom.
U samo tjedan dana Brodsko-posavska županija tako prelazi put od maglovitih minusa do dvoznamenkastih temperatura. Početak razdoblja zahtijevat će oprez zbog hladnoće i smanjene vidljivosti, dok će završetak donijeti lakšu odjeću, ali i onu poznatu slavonsku neizvjesnost – hoće li se zima još jednom vratiti ili je ovo tek kratki predah.
JELA Modra gospođica, miss planinskog mira Planinama snježnim...
28.12.2025. u 20:00
Dok se mnogi građani već pripremaju za blagdanski završet...
28.12.2025. u 12:00
Telefoni će zazvoniti, poštari pokucati, a sandučići se početi puniti već...
28.12.2025. u 08:00
KAKO OSTATI MLADA I LIJEPA Pa tko to ne želi biti mlad, lijep,...
27.12.2025. u 20:00
Dok se u Hrvatskoj sve više govori o epidemiji pretilosti, s brojkama koj...
27.12.2025. u 16:00
Krenulo je glasovanje za Najljepši Advent u Hrvatskoj, a...
27.12.2025. u 08:00
Hvala Ti na svemu mila! Ej, lako meni, sele, Doći k Teb' obilnom ručku –...
26.12.2025. u 20:00
Humanitarni rad Lige protiv raka Brodsko-posavske županije ponov...
26.12.2025. u 16:00
Na društvenim mrežama posljednjih se dana intenzivno dijeli reel s gostov...
26.12.2025. u 12:00
Slavonski Brod ponovno je među gradovima s najlošijom kvalitetom zraka u...
26.12.2025. u 08:00
Uz naporni rad gospođa Zlata Fuks (kojoj je, kao i svima drugima koji su nosili...
25.12.2025. u 20:00
Dok se domovi diljem Brodsko-posavske županije pripremaju za božićne blagdane, ž...
25.12.2025. u 16:00
Uspostavom Nezavisne Države Hrvatske dr. Vladimir Fuchs postaje sudac Kotarskog...
24.12.2025. u 20:00
Nakon dvogodišnje pauze, jedan od najpopularnijih bendova regionalne pop...
23.12.2025. u 20:00
Dok se u Slavonskom Brodu godinama toleriraju ozbiljni komunalni, sigurnosni i d...
23.12.2025. u 12:21
Policijski službenici Policijske uprave brodsko-posavske, prošli tjedan (...
23.12.2025. u 10:00