Velike promjene u poslovanju Tiska stigle su i do brodsko-posavske Županije. Zatvaranja omiljenih kioska iznenadila su građane, koji se pitaju što slijedi. U sklopu nacionalnog plana optimizacije, koji uključuje zatvaranje oko 200 prodajnih mjesta diljem Hrvatske i prestanak distribucije tiska, brodsko-posavska Županija nije iznimka.
Prema podacima koje smo dobili, Tisak je na području Županije zatvorio deset kioska, što je izazvalo mnoga pitanja o sudbini zaposlenika i budućnosti ovih prodajnih mjesta. Na naš upit, iz Tiska su odgovorili da je gašenje kioska dio šire strategije kojom se nastoji osigurati dugoročna održivost i stabilnost poslovanja.
"Uz otvaranje novih kioska na lokacijama koje pokazuju veći potencijal, gašenje onih prodajnih mjesta koja su poslovno neodrživa neizbježno je. No, uvijek se vodi računa o zbrinjavanju zaposlenika", poručili su iz Tiska.
U gradovima Slavonski Brod i Nova Gradiška svi su djelatnici uspješno preraspoređeni na druge lokacije unutar Tisak mreže. S druge strane, za manja mjesta u Županiji situacija je raznolika – jedna djelatnica nastavila je rad u Konzumu, dok je dio zaposlenika pristao na sporazumni raskid radnog odnosa uz isplatu otpremnina.
Iako popis svih zatvorenih lokacija nismo dobili, neslužbeno doznajemo da će se na jednoj od zatvorenih lokacija u Slavonskom Brodu, točnije u Ulici Petra Krešimira IV, uskoro otvoriti novi kiosk. Mladi poduzetnik, koji je već vlasnik kioska ispred slavonskobrodske Opće bolnice, predao je zahtjev za koncesiju, što sugerira da će barem jedna lokacija brzo dobiti nasljednika.
Iako Tisak tvrdi da zatvara poslovno neodržive lokacije, neslužbene informacije govore drugačije. Neka od zatvorenih prodajnih mjesta navodno su bila profitabilna, što dovodi do zaključka da bi se opet moglo raditi o prioritetu ulaganja u jadransku obalu i turističke lokacije, gdje se očekuje veća dobit.
Bilo kako bilo, očuvane lokacije u našoj Županiji, ali i najavljena nova ulaganja, daju nadu da situacija neće ostaviti prevelike posljedice na lokalno stanovništvo. Ostaje vidjeti hoće li Tisak ispuniti obećanja o zbrinjavanju svih svojih zaposlenika i hoće li nova poduzeća iskoristiti ove prilike kako bi revitalizirala zatvorena prodajna mjesta.
Dok se građani tek pripremaju na hladnije dane, sezona gripe u Hrvatskoj već bil...
15.11.2025. u 20:00
SLAVONSKI BROD – Nakon današnje objave o nestanku 13-godišnj...
14.11.2025. u 20:14
U godini u kojoj slavonska tradicija možda nikada nije bila potrebnija, najavlju...
14.11.2025. u 17:30
Luka Modrić nije mogao na bolji način započeti svoju avanturu u dresu Milana. Za...
14.11.2025. u 14:24
Dok se posljednjih dana Hrvatskom šire slike napetosti, prekida manifesta...
14.11.2025. u 07:30
U petak će Slavonski Brod još jednom zastati u tišini i sjećanju....
12.11.2025. u 20:00
Kada smo prije mjesec dana objavili tekst Tko preživi – dočekat će termin&...
12.11.2025. u 12:30
Nova Gradiška, 12. studenog 2025. – Jučer je započela prva faza rad...
12.11.2025. u 10:00
Slavonski Brod, 11. studenog 2025. – Komunalno društvo "Komunalac"...
12.11.2025. u 07:30
Kako bi izgledalo da fotografije stare više od sto godina mogu „pro...
11.11.2025. u 19:55
Dio vijećnika Županijske skupštine Brodsko-posavske županije održao je pr...
11.11.2025. u 15:00
Državni inspektorat Republike Hrvatske objavio je kako se iz prodaje povlači PIK...
10.11.2025. u 20:00
Upravni odbor Zaklade hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovi...
10.11.2025. u 17:30
Na Trgu Ivane Brlić-Mažuranić ponovno se postavlja panoramski kotač kao jedna od...
10.11.2025. u 12:15
Premda se nalazimo u srcu studenoga, vrijeme u Brodsko-posavskoj županiji ovih ć...
10.11.2025. u 07:30
ŠALE IZ BRODA I BRODSKE ŽUPE JOJ, FUGO, FUGO... ...
09.11.2025. u 20:00