U svečanoj atmosferi Kapelanovog stana u Tvrđavi Brod, jučer, 30. prosinca, održana je dodjela nagrada za najljepše uređene izloge i pretkućnice u sklopu tradicionalne akcije božićnog uređenja grada i okolnih općina. Ova dugogodišnja inicijativa, koju organizira Turistička zajednica u suradnji s Hrvatskom obrtničkom komorom, Županijskom komorom Slavonski Brod i Udruženjem obrtnika Slavonski Brod, ima za cilj potaknuti kreativnost i doprinositi blagdanskom ugođaju u zajednici.
Najveće priznanje za najljepši izlog u gradu zaslužio je Cvjetni studio 'Bajka', smješten u ulici Ksavera Đandora Đalskog 18. Ovaj obrt, poznat po izradi cvjetnih aranžmana i dekoraciji svečanih prostora, oduševio je prosudbenu komisiju maštovitim uređenjem. Drugo mjesto pripalo je računovodstvenom servisu Sintel d.o.o. iz naselja Slavonija I, dok je treće mjesto zauzeo izlog obrtničke radnje 'Top Art' u Starčevićevoj ulici.
Kad je riječ o okućnicama, nagrade za najljepše uređene pretkućnice otišle su u ruke trima obiteljima. U općini Gornja Vrba, najljepša pretkućnica pripala je obitelji Jurić iz ulice 108. brigade 51C. U općini Bukovlje, titulu je ponijela obitelj Alković iz Firovog kraja 70, dok je u općini Podcrkavlje nagrada pripala obitelji Perković iz Rastušja 64.
Svečane nagrade i priznanja uručili su slavonskobrodski gradonačelnik i predsjednik Turističke zajednice Slavonski Brod-Posavina Mirko Duspara, predsjednik Udruženja obrtnika Slavonski Brod Nikola Barišić, načelnik općine Bukovlje Davor Petrik i načelnik općine Gornja Vrba Ivan Vuleta.
Prosudbena komisija, sastavljena od stručnjaka, imala je težak zadatak odlučiti o ovogodišnjim laureatima. Odluke su donosili Margareta Rubil (u ime TZ Slavonski Brod-Posavina), Krunoslav Holjevac (Hrvatska obrtnička komora, županijska komora Slavonski Brod) te Krunoslav Paun (Udruženje obrtnika Slavonski Brod).
Ova akcija još je jednom pokazala snagu zajedništva i kreativnosti u lokalnoj zajednici, stvarajući nezaboravan blagdanski ugođaj za građane i posjetitelje. Čestitke svim nagrađenima!
SLAVONSKI BROD – Nakon godina sudskih sporova, neriješenih vlasničk...
01.06.2026. u 12:30
Lipanj u Brodsko-posavskoj županiji stiže u znaku promjenjivog vremena, izmjene...
01.06.2026. u 07:30
Osamnaesto je stoljeće, bogato terezijansko doba, godina 1771. Te godine i...
31.05.2026. u 20:00
SLAVONSKI BROD – Da je danas samo nekoliko minuta ranije ili kasnije netko...
30.05.2026. u 20:39
SLAVONSKI BROD – Emocije, ponos, pjesma i osmijesi obilježili su ovogodi&s...
29.05.2026. u 17:30
Vozače na području Brodsko-posavske županije danas očekuje pojačan policijski na...
29.05.2026. u 07:30
Ljubitelji tamburaške glazbe, domaće gastronomije i slavonske...
28.05.2026. u 20:00
Grad Slavonski Brod objavio je poziv roditeljima učenika osnov...
28.05.2026. u 17:30
Slavonskobrodska glazbenica Bernarda Bobovečki, koju publika i danas najvi&scaro...
27.05.2026. u 20:00
Jučerašnja ostavka Marka Blaževića, direktora zagrebačke Vodoopskrbe i od...
27.05.2026. u 10:00
Državni hidrometeorološki zavod izdao je žuto upozorenje za osječku regij...
27.05.2026. u 07:30
Ministarstvo obrane Republike Hrvatske od 1. lipnja do 31. pro...
26.05.2026. u 20:00
Dok se svakodnevica sve češće svodi na ekrane, ob...
26.05.2026. u 17:30
Roditelji i skrbnici koji još uvijek nisu podnijeli zahtjev za upis djece...
26.05.2026. u 10:00
Policijski službenici Postaje prometne policije Slavonski Brod nastavljaju s pro...
26.05.2026. u 07:30
Sjeverno od glavnog gradskog trga i ruba Klasije, pa do pod "Brodsko brdo"...
25.05.2026. u 20:00