Radovi u Mesićevoj ulici, započeti prije više od dva mjeseca, danas, 11. prosinca, nalaze se u stanju potpune neorganizacije i kaosa. Ulica je još uvijek prekrivena blatom, što je sramotan prizor uoči kraja roka koji istječe za samo 14 dana. Fotografije s gradilišta jasno pokazuju kako je završetak radova u predviđenom upitan, dok posloženi betonski opločnici u izlozima neotvorenog ugostiteljskog objekta dodatno izazivaju ogorčenje građana, a i odraz je elementarnog nepoštovanja ne samo prema vlasnicima već i prema svim stanovnicima i poduzetnicima u ulici. Ovo nije samo gradilište – ovo je simbol potpune nesposobnosti gradske uprave i izvođača radova, tvrtke Građenje Rašić, da ispoštuju rokove, kvalitetno organiziraju radove i osiguraju normalne uvjete za život i rad u središtu grada.

Stanovnici okolnih zgrada svakodnevno se suočavaju s bukom strojeva, neprohodnim blatom i nepostojanjem parkinga, što im doslovno uništava kvalitetu života. No, situacija je još gora za obrtnike i trgovce u Mesićevoj – njihovo poslovanje ozbiljno trpi jer njihovi kupci i mušterije jednostavno ne mogu doći do njihovih vrata. Gradilište im, umjesto boljih uvjeta za rad, donosi prazne kase i nervozne klijente, dok blagdansko razdoblje, ključno za mnoge poslove, prolazi u blatu i nemogućnosti rada.

Grad Slavonski Brod još jednom potvrđuje tradiciju kašnjenja i probijanja rokova na projektima koje sami financiraju. Dok neslužbene informacije govore o nastavku radova do proljeća, Grad šuti. Službene potvrde nema, ali stanje na terenu dovoljno govori. Radovi ne samo da nisu gotovi, već je jasno kako u ovakvom stanju nema šanse da budu završeni do kraja godine. Ovakva situacija ne samo da vrijeđa građane nego i postavlja ključno pitanje: tko će odgovarati za ovo?
Stanovnici i poduzetnici u Mesićevoj zaslužuju konkretne odgovore, a ne nove izlike i lažna obećanja. Gradska vlast, izvođač radova i odgovorni za ovaj projekt moraju preuzeti odgovornost za potpunu devastaciju ulice i kvalitetu života svih uključenih. Blato, buka, neprohodnost i kocke u izlozima nisu napredak – to je čista sramota za grad.
Na jugozapadnim obroncima Psunja, u utvrdi Račeša, krajem prošle g...
12.02.2026. u 17:30
Grad Nova Gradiška oglasio se službenim priopćenjem povod...
12.02.2026. u 13:54
Grad Nova Gradiška oglasio se službenim priopćenjem povod...
12.02.2026. u 13:54
Grad Nova Gradiška oglasio se službenim priopćenjem povod...
12.02.2026. u 13:54
Ranojutarnji upad u službene prostorije Grada Nove Gradiške, vozila i pre...
12.02.2026. u 08:11
U prvom planu najnovije kampanje za rektora Sveučilišta u Zagrebu na&scar...
11.02.2026. u 20:00
Novogradiško glazbeno ljeto 2026. godine doživjet će svoj...
11.02.2026. u 15:35
Stanovi skuplji i do 360 eura po kvadratu: novi izračun APN-ovih potpora Cijene...
11.02.2026. u 15:00
Ples, glazba i druženje ponovno će ispuniti večernje sate u Slavonskom Brodu, je...
11.02.2026. u 07:30
U svojoj karijeri odvozio je četiri milijuna kilometara. Drugim riječima, o...
10.02.2026. u 20:00
Vlasnicima praznih stanova i kuća ostalo je još svega nek...
10.02.2026. u 15:00
Za nešto manje od mjesec dana učenici četvrtih i osmih razreda diljem Hrv...
10.02.2026. u 12:30
U Oriovcu je večeras priređen svečani doček Antoniju Sekuliću, članu Hrvatske fu...
09.02.2026. u 20:00
Vlada Republike Hrvatske donijela je odluku o usvajanju dvaju novih programa koj...
09.02.2026. u 12:30
Pred stanovnicima Brodsko-posavske županije je tjedan obilježen...
09.02.2026. u 07:30
Brodsko-posavska županija nastavlja ulaganja u digitalnu infrastrukturu, ovaj pu...
08.02.2026. u 12:00