Zahvaljujući odvojivim modulima (drvenim pločama), modularni stol prilagođava se svakom kutku vašeg doma.
Matej Grozdanović, konstruktor Modulosa – konstruirao je modularni stol, koji se može slagati prema karakteristikama prostora.
Za sve koji ga ne znaju, Matej Grozdanović je iz obitelji koja se desetljećima bavi drvom. Dolazi iz Batrine (Brodsko- posavska županija). Pradjed, djed i otac su stolari, a na ideju za ovaj proizvod došao je iz potrebe. Živi kao podstanar, što podrazumijeva i češća seljenja. Bio mu je potreban kvalitetan stol na kojem bi držao računalo, gadgete i imao nekakvo rješenje za silne kablove. S obzirom na to da se u obitelji svi bave drvom, takav stol mogli su sami napraviti, no problem je što kada bi se taj stol morao preseliti u novi stan. Bi li odgovarao dimenzijama? Odgovor je pronašao u modularnom stolu.
Stol koji se prilagođava prostoru
Osnovni elementi Modulosa su njegovi moduli - drvene ploče, koje se mogu spajati i tako oblikovati individualno prilagođen radni prostor. Uz raznovrsnost raspoloživih modula, uvijek je moguće dobiti radnu površinu koja je idealna za vlasnika, čak i ako se odluči potpuno preurediti prostor, preseliti se u novi stan ili nabaviti novi uređaj koji se ne uklapa u postojeću radnu površinu stola. Svaki modul ima mogućnost spajanja nogu na sva četiri ugla i spojiv je s drugim modulima sa sve četiri strane, zbog čega je moguće module proizvoljno rasporediti na površini. Time se omogućuju razne kombinacije - od raznih duljina stolova, preko raznih oblika radne površine pa sve do raznih visina nogu. Uz to, modularan dizajn ima još jednu veliku prednost – moguće je proizvesti module s različitim funkcijama, od raznih dockova za uređaje, ugradnje tehnologije poput bežičnog punjača za uređaje ili USB huba te raznih dodataka poput nosača za kablove.
U srpnju 2017. je tako na Kickstarteru pokrenuta kampanja kojom se željelo prikupiti 30 tisuća dolara, kako bi startala proizvodnja Matejevog stola. Kampanja traje još svega nepunih 6 dana, a Matej s ponosom može reći da je uspio prikupiti 30 tisuća dolara, kako bi njegov modularni stol uskoro mogao ugledati svjetlo dana.
Bravo, Matej!
Ministarstvo obrane Republike Hrvatske od 1. lipnja do 31. pro...
26.05.2026. u 20:00
Dok se svakodnevica sve češće svodi na ekrane, ob...
26.05.2026. u 17:30
Roditelji i skrbnici koji još uvijek nisu podnijeli zahtjev za upis djece...
26.05.2026. u 10:00
Policijski službenici Postaje prometne policije Slavonski Brod nastavljaju s pro...
26.05.2026. u 07:30
Sjeverno od glavnog gradskog trga i ruba Klasije, pa do pod "Brodsko brdo"...
25.05.2026. u 20:00
Pred nama su središnji programi 62. Brodskog kola, najstarije folklorne m...
25.05.2026. u 12:30
Stanovnike Brodsko-posavske županije u tjednu od 25. do 31. sv...
25.05.2026. u 07:30
Dok građani sve teže dolaze do povoljnog automobila, država je otvorila novu jav...
24.05.2026. u 16:00
Dok cijene hrane iz mjeseca u mjesec rastu, a sve više...
24.05.2026. u 12:00
Policijska škola „Josip Jović“ provodi školovanje za z...
24.05.2026. u 08:00
Pod vedrim slavonskobrodskim nebom, Trg Ivane Brlić-Mažuranić danas je postao mj...
23.05.2026. u 20:00
SLAVONSKI BROD – Dok djeca svakodnevno sate provode na YouTubeu i TikToku,...
23.05.2026. u 16:00
Nakon što je slavonskobrodska Gradska uprava ju...
23.05.2026. u 09:00
Nastavno na tiskovnu konferenciju gospodina Gorana Ivezića održanu 21. svibnja,...
22.05.2026. u 13:30
GORNJI BOGIĆEVCI – Među brojnim točkama osme sjednice Općinskog vijeća Opć...
22.05.2026. u 12:30
SLAVONSKI BROD/ODŽAK – Iz Bosne i Hercegovine danas stiž...
21.05.2026. u 20:00