Ove subote u 20.15 sati gledatelji će imati priliku pratiti novu epizodu popularnog glazbenog showa "Superstar" na RTL-u, u kojem će svoj talent pokazati i mlada natjecateljica iz Slavonskog Broda – Gabrijela Tripić. Ova 19-godišnja djevojka od malih je nogu znala da želi biti pjevačica, a ljubav prema glazbi naslijedila je od svoje obitelji, osobito bake, kojoj je posvetila prijavu za ovo prestižno natjecanje.
"Pjevanje je dio mene, a baka je bila stup naše obitelji. Odrasla sam uz nju, učila od nje i mislim da joj nikada neću moći dovoljno zahvaliti na svemu što mi je pružila", s emocijama govori Gabrijela, kojoj je baka prenijela ljubav prema slavonskoj tradiciji i narodnim običajima.
Već se dokazala kao talentirana pjevačica folklorne glazbe, a nastupi s Brodskim tamburaškim orkestrom dodatno su je motivirali da se prijavi u "Superstar". "Sestre su me danima nagovarale da se prijavim i volim reći da su one 'krive' za ovo", našalila se Gabrijela, dodajući kako u showu vidi priliku za novo iskustvo, sklapanje prijateljstava te stjecanje znanja koje će joj pomoći u daljnjoj glazbenoj karijeri.
Gabrijela je svojevrsna ambasadorica slavonske kulturne baštine, a obitelj Tripić cijeni i živi tradiciju: "Za mene su tradicija i obitelj neprocjenjiva bogatstva koja se moraju voljeti i čuvati", ističe ova mlada pjevačica koja je nedavno upisala studij Glazbe i medija na Sveučilištu Sjever, nadajući se da će joj to omogućiti razvoj u kvalitetnu glazbenicu.
Iako ne želi izdvojiti specifične glazbene uzore, Gabrijela priznaje da ju na audiciji najviše dojmila Severina. "Kod nje osjetite toplinu i vidite da je svim srcem u tome", kaže, dodajući kako joj nije bitan samo pjevač, već emocija koju donosi kroz pjesmu.
Upravo će te emocije pokušati prenijeti i na žiri ove subote, kada će se boriti za daljnji prolazak u natjecanje. Njezini obožavatelji i svi koji prate "Superstar" moći će vidjeti hoće li Gabrijela opravdati očekivanja svojih sestara i izboriti se za mjesto u idućoj fazi showa.
Slavonski Brod jutros je poledicu dočekao nespreman. Nogostupi su se pretvorili...
23.01.2026. u 21:59
Jutrošnja poledica ponovno je pokazala koliko je Slavonski Brod nespreman...
23.01.2026. u 11:05
Ako je suditi po stanju na terenu, zimska služba u Slavonskom Brodu ove je zime...
23.01.2026. u 09:30
Slavonski Brod ponovno se našao na karti strateških ulagan...
23.01.2026. u 07:30
Gradonačelnik Grada Slavonskog Broda raspisao je Javni poziv za predlaganje kand...
22.01.2026. u 15:00
Iako se prekogranični šoping Slavonaca u Bosni i Hercegovini ni pet godin...
22.01.2026. u 12:30
Nakon objave neslužbene informacije o policijskoj prisutnosti u obrazovnoj ustan...
22.01.2026. u 07:30
Tijekom današnje nastave u obrazovnoj ustanovi Libar u Slavonskom Brodu o...
21.01.2026. u 20:00
Tema onečišćenog zraka u Slavonskom Brodu proteklog je tj...
21.01.2026. u 17:30
Ciljane policijske akcije na hrvatskim cestama, osobito onima s...
21.01.2026. u 10:00
SLAVONSKI BROD – Ono što je prošle godine započelo potpisiva...
20.01.2026. u 15:00
Grad Slavonski Brod, u suradnji sa Savjetom mladih Grada Slavonskog Broda, i ove...
20.01.2026. u 10:00
U godini u kojoj franjevački red obilježava veliki jubilej – 800 godina od...
19.01.2026. u 20:00
Na graničnom prijelazu Svilaj, na granici s Bosnom i Hercegovinom, Carinska upra...
19.01.2026. u 09:57
Nakon razdoblja stabilnog, ali zimskog vremena, stanovnike Brodsko-posavske župa...
19.01.2026. u 07:30
Kada je bila jako ljuta, ovako bi prijeteći podviknula nama djeci i moja baka. D...
18.01.2026. u 20:00