insurpad

Brzo i digitalno

Unesi registraciju i usporedi ponude osiguranja

Život

Život u obitelji Jurilj: Desetero djece, ljubav i vjera u svakom trenutku

Autor: 035portal Datum objave: 23.09.2024. u 14:00

Život u obitelji Jurilj: Desetero djece, ljubav i vjera u svakom trenutku

PODCRKAVLJE – U Župi sv. Ivana apostola u Podcrkavlju, u nedjelju 22. rujna 2024., obitelj Jurilj iz Grabarja kod Slavonskog Broda proslavila je krštenje svojeg desetog djeteta, malene Karmele. Predvodeći misno slavlje, kao delegat đakovačko-osječkog nadbiskupa Đure Hranića, preč. Mato Gašparović, ekonom Bogoslovnog sjemeništa u Đakovu, krstio je malu Karmelu, dok je domaći župnik p. Andrzej Tylicki koncelebrirao i animirao obred zajedno sa župnim zborom.

Osvrćući se na evanđelje te nedjelje, preč. Gašparović u svojoj homiliji istaknuo je važnost služenja drugima bez ikakvih uvjeta ili traženja zasluga. „Samo onaj tko je spreman prihvatiti drugoga, prihvatiti Boga da zahvati njegov život, taj je spreman otvoriti svoje srce, davati i služiti. Pozvani smo biti oslonac, podrška i potpora jedni drugima,“ naglasio je preč. Gašparović, koristeći obitelj Jurilj kao primjer istinske otvorenosti životu, hrabrosti i ljubavi. Dodao je kako je Bogu zahvalan što je prije osam godina krstio i njihovo šesto dijete, malu Faustinu, te čestitao obitelji na ovom velikom Božjem daru.

„Velika je ovo radost ne samo za obitelj Jurilj nego i cijelu našu župnu zajednicu i cijelu Crkvu,“ rekao je vidno radostan župnik p. Andrzej Tylicki, ističući da su Mario, Martina i njihova djeca aktivni i zauzeti vjernici u svojoj župi.

Obitelj Jurilj, sada roditelji desetoro djece, kroz sve izazove oslanja se na vjeru i ljubav koja ih vodi kroz svakodnevicu. „Bilo je jako lijepo. Nakon svete mise i krštenja imali smo ručak u našoj vatrogasnoj dvorani. Došli su svi naši dragi ljudi, počastili smo ih i radovali se svi zajedno,“ rekla je Martina Jurilj, opisujući proslavu ovog posebnog dana s osmijehom na licu.

Za Martinu i Marija, brojna obitelj nije bila planirana odluka, već su sve prepustili Božjoj volji. „Mi to prepuštamo Bogu. On se brine za djecu i pomaže nam. Nije mi problem brinuti o toliko djece, a ima ih svih dobi. Srednjoškolaca, osnovnoškolaca, vrtićke dobi. Evo, sad imamo i bebu Karmelu,“ kaže Martina, koja svakodnevno uspijeva balansirati između brige za djecu i obiteljskih obveza.

Mario Jurilj ističe kako svaki dan donosi nove izazove, ali da se sve prevladava uz Božju pomoć. „Svaki dan je nešto novo, ali evo, kako je moja draga, voljena žena rekla – uz Božju pomoć sve se to daje savladati. Drago nam je što imamo puno djece i hvala dragom Bogu što nas je obradovao s tim i dao nam tu milost da smo roditelji desetero Hrvata.“

Unatoč svakodnevnim izazovima, obitelj Jurilj pronalazi vrijeme za sebe. Martina i Mario svako jutro, prije nego što se ostatak obitelji probudi, zajednički piju kavu i mole se, a navečer odlaze u kratku šetnju nakon što djeca zaspu. „To je neko naše vrijeme,“ ističe Martina.

Na kraju, Martina je poručila svima: „Djeca su blagoslov, djeca su veselje. I nemojte se bojati novog života.“


Servisne informacije
A1 gasi 3G mrežu u Slavoniji

A1 Hrvatska će 9. ožujka na području Slavonije prestati s radom svoje 3G mreže....

05.03.2026. u 20:00

Radar
Svinjetina upola jeftinija od salate – tko tu koga hrani?

Cijena svinjetine u Hrvatskoj značajno je pala u odnosu na pro&s...

03.03.2026. u 20:00

Radar
Demanti iz Nikole Zrinskog 28: Nema kriminala, nema pretresa

Poštovana glavna urednice portala https://035portal.hr/ i na...

03.03.2026. u 18:14

Priče
Demanti iz Nikole Zrinskog 28: Nema kriminala, nema pretresa

Poštovana glavna urednice portala https://035portal.hr/ i...

03.03.2026. u 18:14

Koncerti
Nakon 13 godina – Čola se vraća u Brod! Jeste li spremni za spektakl u Tvrđavi?

Nakon punih trinaest godina, u Slavonski Brod vraća se ime koje ne t...

03.03.2026. u 17:30

Radar
Kada nedostaje parkinga, strada igralište? Tko snosi odgovornost?

Dok su djeca na velikom odmoru željela istrčati na svježi zrak,...

03.03.2026. u 12:30

Udruge
Lipicanac koji bi trebao spajati – postao je tema prijepora. Hoće li se mijenjati pravila igre?

Konjogojstvena udruga Slavonija održala je redovitu Programsku skupštinu...

02.03.2026. u 20:00

Događanja
Brođanin usred krize na Bliskom istoku: ´Ne znam kad ću kući´

U Space42 Areni u Abu Dhabiju igralo se 11 minuta i pet sekundi...

02.03.2026. u 18:03

Događanja
Slavonski Brod svjedočit će prizoru koji uvijek izazove reakcije

U Slavonskom Brodu ove će se subote održati Križni put za nerođe...

02.03.2026. u 12:30

101 brodska priča Zvonimira Toldija
Brod- mala Pešta

  Kada čovjek prolazi korzom našim – misliš da prolazi...

01.03.2026. u 20:00

Grad to su ljudi
Heroj operacije Bljesak dobio trajno priznanje

Gradsko vijeće Svete Nedelje podržalo je nekoliko važnih odluka, među kojima je...

01.03.2026. u 08:00

Grad to su ljudi
Legenda iz Nove Gradiške ima 95 godina i poručuje: Opet bih bio liječnik!

Kako bih vam predstavila mr.sc. Dragoljuba Kocića, doktora medicine, internistu...

28.02.2026. u 12:00

Radar
Slavonski Brod dobio modernu sortirnicu – ali uz neugodno pitanje

Grad Slavonski Brod 2. listopada 2024. godine potpisao je Ugovor...

28.02.2026. u 08:00

Radar
Svi žele u vojsku!

Dok se Hrvatska priprema za novi ciklus temeljnog vojnog osposobljavanja, brojke...

27.02.2026. u 20:00

Priče
Neprocjenjivim zajedništvom do očuvanja baštine: Policija i branitelji u obnovi kapelice u Staroj Kapeli!

U Staroj Kapeli provedena je volonterska radna akcija na obnovi kapelice Gospodi...

27.02.2026. u 17:30

Radar
Kupujete s Temua, Sheina ili AliExpressa? Evo koliko ćete uskoro dodatno plaćati

Europska unija od 1. srpnja 2026. godine uvodi novu paušalnu carinu na ma...

27.02.2026. u 15:00

;