insurpad

Brzo i digitalno

Unesi registraciju i usporedi ponude osiguranja

Život

Vodovod kasni s popravkom, ali cijene dižu na vrijeme?

Autor: 035portal Datum objave: 17.09.2024. u 20:00

Vodovod kasni s popravkom, ali cijene dižu na vrijeme?

U centru Slavonskog Broda već tjedan dana neprekidno curi voda iz puknute vodovodne cijevi, a TD Vodovod, usprkos prijavama građana, još uvijek nije reagirao. Stanari nebodera kod tvrđave svjedoče ogromnom gubitku pitke vode, što je osobito frustrirajuće u svjetlu činjenice da Vodovod od 1. listopada planira značajno povećati cijene svojih usluga.

Jedan od čitatelja našeg portala obratio nam se u nadi da će medijska pažnja ubrzati rješavanje problema.

 - Još 10. rujna prijavljeno je curenje vode, a odgovor iz Vodovoda bio je da će doći. Prošlo je tjedan dana, a voda i dalje curi, ulaz u zgradu je gotovo onemogućen, osobito za starije osobe. Očigledno je da nemaju vremena riješiti ovaj problem, ali svejedno planiraju podići cijene vode. Ovo je žalosno i frustrirajuće, piše čitatelj, dodajući da su zbog neorganiziranosti vodovodnih službi već iscurile tisuće litara pitke vode.

Nemar usred nadolazećeg poskupljenja

Ono što dodatno pogoršava situaciju jest najavljeno povećanje cijena vode. TD Vodovod je 16. rujna u županijskom glasniku objavio obavijest o prilagodbi cijena vodnih usluga koja će stupiti na snagu 1. listopada. Razlog poskupljenja, prema njihovim riječima, leži u drastičnom porastu troškova materijala i energije, osobito nakon pandemije i energetske krize uzrokovane ratom u Ukrajini.

- Posljednjih godina prolazimo kroz brojne izazove, uključujući globalnu pandemiju i energetske krize. Ovi su faktori značajno povećali troškove materijala i energije, što je utjecalo na cijene vodnih usluga. Kao odgovor na ove promjene, prilagodba cijena postala je nužna kako bi se osigurala kontinuirana kvaliteta usluga, stoji u priopćenju Vodovoda.

Poskupljenje cijena – dodatno opterećenje za građane

Fiksni dio cijene vode po kubičnom metru povećat će se s 2,06 eura na 3,51 euro, dok će varijabilni dio porasti s 1,63 eura na 1,97 eura. Primjerice, potrošnja od 10 kubičnih metara vode, koja je dosad iznosila 18,32 eura, sada će koštati 23,23 eura. Ovo povećanje, premda opravdano rastom troškova, teško pada građanima koji se već suočavaju s visokim životnim troškovima.

Unatoč ovim argumentima, brojni građani postavljaju pitanje kako TD Vodovod opravdava poskupljenje u trenutku kada ne mogu učinkovito održavati infrastrukturu.

- Ako već sada curi voda tjedan dana i nitko ne dolazi popraviti kvar, kako možemo vjerovati da će se nešto poboljšati nakon što cijene porastu?,  pitaju se ogorčeni stanari.

Ovo nije prvi put da se Slavonski Brod suočava s nesposobnošću Vodovoda da na vrijeme reagira. U posljednjih par mjeseci, slični problemi prijavljeni su u nekoliko dijelova grada, a o čemu smo pisali u preko nekoliko navrata. Građani sada s pravom strahuju da će, unatoč novim cijenama, kvaliteta usluga ostati na jednako niskoj razini, dok će troškovi života dodatno porasti.

Situacija u Slavonskom Brodu pokazuje da je potrebna hitna reakcija i odgovornost Vodovoda prema svojim korisnicima. Povećanje cijena bez rješavanja osnovnih problema poput ovog curenja vode dodatno narušava povjerenje građana u javne službe. Građani s razlogom očekuju bolje usluge za novac koji plaćaju, osobito kada se radi o resursu kao što je voda.


Priče
Iz Gundinaca i Divoševaca u borbu za vrh Hrvatske- vrijeme je da ih poguramo

SLAVONSKI BROD / GUNDINCI / DIVOŠEVCI – Dok Hrvatska jedanaestu god...

26.04.2026. u 08:00

Događanja
Slavonski Brod na ruti časti i zahvalnosti

  Ovog petka Slavonski Brod nije bio tek usputna postaja n...

24.04.2026. u 20:49

Udruge
Predstavljen projekt „MS NET 2“ za širenje socijalnih usluga u zajednici

Društvo multiple skleroze Brodsko-posavske županije provodi projekt &bdqu...

24.04.2026. u 18:30

Priče
Brođanin, OnlyFans i Porezna – kombinacija koja je izazvala interes

Dok se većina građana još uvijek bori s cijenama, kreditima i klasičnim p...

22.04.2026. u 15:00

Savjeti i trikovi
Policija poslala jasnu poruku: sigurnost počinje od najranije dobi

Policijski službenici prometne policije Policijske uprave brodsko-posavske tijek...

21.04.2026. u 20:03

Radar
Brođani opet u istom scenariju – hoće li se ponoviti prošla godina?

U Slavonskom Brodu započela je ovogodišnja borba protiv komaraca –...

21.04.2026. u 17:30

Radar
Nova pravila za TikTok, Instagram i Pornhub- uvodi se digitalna provjera dobi!

Europska unija uskoro uvodi novu aplikaciju za provjeru dobi koja...

21.04.2026. u 07:30

Radar
Strava. I lokalnog šerifa to ne zanima.

Već viđeno, već objavljeno — i očito, već zaboravljeno. Tako bi se najtočn...

20.04.2026. u 12:30

Servisne informacije
Temperature do 24 °C, ali uz jedno ´´ali´´

Tjedan od 20. do 27. travnja u Brodsko-posavskoj županiji donosi tipično proljet...

20.04.2026. u 07:30

101 brodska priča Zvonimira Toldija
Rudolfomanija

Prijestolonasljednik austrougarski, nadvojvoda princ Rudolf, sin jedinac cara Fr...

19.04.2026. u 20:00

Radar
Investicija za male novce? Zemljište već od 496 €

Općina Okučani odlučila je na tržište staviti dio svoje imovine. Javnim n...

19.04.2026. u 16:00

Radar
Cijene goriva opet u fokusu- evo najnovijih brojki

Pad cijena goriva ponovno je tema koja zaokuplja pozornost vozač...

18.04.2026. u 20:00

Savjeti i trikovi
Pronašli ste ´kolačiće´ u dvorištu? Nemojte ih dirati!

Proljetna kampanja oralne vakcinacije lisica protiv bjesnoće zap...

18.04.2026. u 12:00

Priče
Između predrasuda i diskriminacije: kako romski medijatori mijenjaju svakodnevicu

    Danas Romi žive u gotovo svim europskim zemljama, a u Hrvatskoj...

17.04.2026. u 10:00

Gastro
Gastro novost u Požegi: Restoran Triluna donosi autentičan leskovački roštilj

Požeška gastronomska scena od prosinca 2025. bogatija je za restoran Tril...

16.04.2026. u 10:00

Servisne informacije
Zbog radova zatvoren dio ulice – evo do kada

SLAVONSKI BROD – Zbog izvođenja radova na ugradnji revizijskog okna RO14-E...

16.04.2026. u 07:30

;