insurpad

Brzo i digitalno

Unesi registraciju i usporedi ponude osiguranja

Život

Dok sportaši slave, gradska uprava kažnjava djecu: Je li ovo potpora mladima?

Autor: 035portal Datum objave: 14.09.2024. u 08:00

Dok sportaši slave, gradska uprava kažnjava djecu: Je li ovo potpora mladima?

U petak, 6. rujna 2024. godine, u prepunoj Sportskoj dvorani Brod, gradonačelnik Slavonskog Broda, Mirko Duspara, svečano je otvorio treći događaj u sklopu 13. Međunarodnog rukometnog turnira „Ljeto u Brodu“. Gradonačelnik Duspara je izrazio zadovoljstvo ovim događajem te svim natjecateljima poželio sportsku sreću i uspjeh na terenu. Pozvao je i publiku da podrže sportaše te je istaknuo važnost ovakvih događanja za lokalnu zajednicu.Ovaj prestižni turnir, koji se održava u organizaciji Ženskog rukometnog kluba Brod i Rukometne akademije „Dejan Krtolica“, okupio je ove godine više od 1.500 sportaša, što je najveći broj sudionika u povijesti ovog događaja.

Natjecanje je privuklo čak 70 ekipa iz Hrvatske i brojnih europskih zemalja poput Ukrajine, Rumunjske, Mađarske i Slovenije. Ovaj napredak u broju sudionika od četiri lokalne ekipe do sadašnjih 70, organizatori su istaknuli kao poseban ponos. S obzirom na to da je turnir postao međunarodni događaj koji promiče sport i zajedništvo, atmosfera u dvorani bila je ispunjena entuzijazmom i uzbuđenjem.

No, iza pozitivnog sportskog duha i predivnih scena na rukometnim terenima, organizatori su naišli na neočekivane probleme. Naime, na dan turnira stigla je kazna od 150 eura zbog šatora postavljenog ispred dvorane, gdje su djeca, sudionici turnira, jela. Ovaj šator, koji nije imao prodajnu namjenu, postavljen je na istom mjestu proteklih deset godina bez ikakvih problema ili upozorenja, a organizatori su šokirani što je sada postao predmet kazne. Naravno, komunalni redari su promptno reagirali. U gradu prepunom infrastrukturnih izazova, oni su odlučili pokazati svoju efikasnost baš na ovom mjestu. Pravila su pravila, zar ne? Pravi primjer gradske proaktivnosti – kad nema zdrave logike, idemo udariti po sportu.

- Frustrirani smo. Ne zbog same visine kazne, nego zbog poruke koju ona šalje, izjavio je jedan od dobro upućenih izvora koji je želio ostati anoniman. Dodao je da je ova situacija „kap koja je prelila čašu“, jer ŽRK Brod i Rukometna akademija „Dejan Krtolica“ već deset godina organiziraju ovako velik međunarodni događaj, a od grada nisu dobili nikakvu podršku, osim naplate korištenja dvorane (sic!)- iako se predstavljaju kao pokrovitelj turnira.

Organizatori su najavili žalbu, no ogorčenost zbog nejasnih pravila i loše komunikacije s gradskim vlastima ostavila je gorak okus nakon velikog sportskog uspjeha. Ironično, šator je služio kao mjesto okupljanja i odmora za sudionike, a kazna im je stigla upravo na dan kad su djeca i sportaši pokazali svoje najbolje sportsko lice. Šokantna je to poruka mladima, ali i sabotaža vlastitih građana koji se godinama bore održati ovaj turnir i promicati pozitivne vrijednosti. Desetljeće tolerancije prema šatoru očito je bilo previše.

 Srećom, u ovim izazovnim vremenima, imamo odjel za komunalne djelatnosti koji u potpunosti razumije važnost prioriteta – jer, zašto pomoći jedinom međunarodnom turniru u gradu kad možete naplatiti kaznu za šator? Genijalan potez!


Servisne informacije
Od pljuskova do 36°C u samo nekoliko dana

Nakon nestabilnog vikenda i povremenih pljuskova, pred stanovnicima Brodsko-posa...

15.06.2026. u 07:30

101 brodska priča Zvonimira Toldija
Emankovac

"Emankovac"  - nije ime nekog ljetnikovca, gdje se na ladanje odlazilo i da...

14.06.2026. u 20:00

Gastro
Nova Gradiška okupila vinsku elitu Balkana i Hrvatske

Nova Gradiška još je jednom potvrdila kako se sve snažnije pozicio...

14.06.2026. u 16:00

Radar
DHMZ upalio narančasti alarm! Vjetar bi mogao puhati jače od 80 km/h

Nedjeljno poslijepodne i večer mogli bi donijeti ozbiljne vremenske neprilike na...

14.06.2026. u 12:00

Radar
Nakon mjeseci poskupljenja stigao neočekivani preokret

Nakon duljeg razdoblja tijekom kojeg su vozači sa zebnjom pratili kretanja cijen...

13.06.2026. u 20:00

Događanja
Brodsko kolo nadmašilo sva očekivanja? Rozga i Huljić pred prepunom Tvrđavom priredili noć za pamćenje

  U ozračju koje se može opisati samo jednom riječju &ndas...

13.06.2026. u 08:00

Radar
Vlada RH uskočila s milijunima: Više od 1.100 Brođana napokon dobiva ono što drugi imaju desetljećima

Stanovnici Brodskog Vinogorja i dijela Brodskog Varoša,...

12.06.2026. u 20:00

Udruge
E – mržnja: znate li što je govor mržnje?

Sloboda izražavanja jedno je od temeljnih ljudskih prava, ali nije apsolutna. On...

12.06.2026. u 15:00

Priče
Godinu dana nakon afere ´šiba u vrtiću´: Stigla presuda koja otvara brojna pitanja

ORIOVAC – Slučaj koji je prošlog ljeta uznemirio javnost Brodsko-po...

12.06.2026. u 12:30

Događanja
Brođani treće životne dobi ponovno imaju razlog za izlazak iz kuće

SLAVONSKI BROD – Nakon što su tijekom proteklih m...

12.06.2026. u 07:30

Priče
Tko će točiti piće na bazenima ovog ljeta? Doznajemo tko preuzima lokal

Nakon višemjesečne stanke, vanjski bazeni u Slavonskom Brodu svoja vrata...

11.06.2026. u 20:00

Nepoznata kategorija
Važna obavijest iz PU Brodsko-posavske

Dana 15.6.2026. započinje ljetno radno vrijeme Odjela za upravne poslove u polic...

11.06.2026. u 17:30

Radar
Apokaliptične scene u Novoj Gradiški: Vjetar odnio krov mrtvačnice, šteta se još zbraja

NOVA GRADIŠKA – Snažno olujno nevrijeme koje je u noći sa srijede n...

11.06.2026. u 12:30

Servisne informacije
Večeras stiže nevrijeme! DHMZ upalio narančasti alarm

Stanovnici Slavonije večeras bi trebali biti na oprezu. Državn...

10.06.2026. u 20:00

Servisne informacije
Stiže nova tehnologija na brodske ceste: Zbog radova zatvara se dio prometnice

Vozače koji se u srijedu, 10. lipnja, budu kretali Ulicom Eugena Kumičića očekuj...

09.06.2026. u 20:00

Servisne informacije
Mobilne blagajne vraćaju se u gradske četvrti – evo kada i gdje

Građani Slavonskog Broda i tijekom lipnja moći će svoje račune...

09.06.2026. u 15:00

;