Gradsko kupalište „Poloj“, jedno od najljepših i najatraktivnijih riječnih kupališta u Hrvatskoj, suočava se s ozbiljnim kritikama građana zbog nedostatka osnovnih sadržaja i održavanja. Iako Poloj ima potencijal biti prava oaza za Brođane tijekom ljetnih mjeseci, njegovo trenutno stanje daleko je od zadovoljavajućeg, a što je vidljivo iz galerije fotografija od prekjučer.
Dok Grad Slavonski Brod, kao i prethodnih godina, redovitom kontrolom zdravstvene ispravnosti vode brine o sigurnosti kupača na Poloju, infrastruktura i sadržaji ostaju zanemareni. Posljednji analitički izvještaj Službe za zdravstvenu ekologiju Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Brodsko-posavske županije pokazuje kako je kvaliteta vode na Poloju „izvrsna“ za kupanje i nisu se propustili time pohvaliti, no to nije dovoljno da bi se kupalište smatralo atraktivnim i funkcionalnim.
Na Poloju još uvijek nije uređena plaža, puno je osušenog mulja i smeća, a trava nije pokošena. Iako je hladovina drveća daleko bolja nego beton bazena, posjetitelji zaslužuju bolje. Grad Slavonski Brod, nadležni odjeli i ustanove, čini se, sustavno zanemaruju ovo kupalište, bilo slučajno ili namjerno.
Zašto u mjesecu srpnju Poloj još uvijek nije "dopunjen" sadržajima poput ležaljki, suncobrana, drvenih putića za invalide i plutajuće granice u vodi? Također, nema logistike za spasitelje niti tornjeva s hladom, ugostiteljskih usluga, a vodene instalacije za djecu su zapuštene već godinama. Postavlja se i pitanje koga i zašto zapošljavamo preko ljeta? Da naplaćuje parking automobilima?
U službenom priopćenju, visok vodostaj Save naveden je kao ograničavajući faktor za postavljanje zaštitne ograde i obavljanje pripremnih radova za početak kupališne sezone, a interesantno je i što je tek u posljednjoj rečenici ovlaš spomenuto otvorenje Gradskih bazena, o kojem dosad nije bilo spomena. Kada će se završiti radovi na toj lokaciji još uvijek nije poznato.
Poloj ima potencijal biti pravo ljetno odredište, ali trenutna neaktivnost gradske uprave i nadležnih odjela dovodi u pitanje njihovu predanost stvaranju kvalitetnog i sigurnog okruženja za sve posjetitelje. Vrijeme je da se Poloj prestane zanemarivati i počne razvijati u skladu s njegovim potencijalom, a Grad je dužan pružiti bolje uvjete i ispuniti obećanja građanima.
Portal Najdoktor objavio je u ponedjeljak popis najboljih liječnika u Hrvatskoj...
01.12.2025. u 10:07
SLAVONSKI BROD / BPŽ – Tjedan pred nama donosi sve ono što zovemo &...
01.12.2025. u 07:30
Pod naslovom Poplava ulica, „Brodski tjednik“ 1906. godine pi&scaron...
30.11.2025. u 20:00
S prvim ozbiljnijim hladnoćama, u dvorištima diljem Hrvatske počinje &nda...
30.11.2025. u 08:00
U noći 21. studenoga, nekoliko minuta prije 23 sata, taksist Beris...
29.11.2025. u 08:02
Policijski službenici Službe kriminalističke policije, Policijske uprave brodsko...
28.11.2025. u 14:23
Advent u Slavonskom Brodu ove godine stiže u nešto drukčijem tonu. Nakon...
28.11.2025. u 12:30
Kako doznaje SBonline, proteklih je dana obavljen tehnički pregled novoizgrađene...
28.11.2025. u 07:30
Glazbena škola Slavonski Brod ušla je u ovu godinu s impresivnim p...
27.11.2025. u 17:30
Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih objavilo je ovih dana popis obrazovn...
27.11.2025. u 15:00
U Garčinu će i ove godine prosinački dani biti ispunjeni svjetlom, glazbom i živ...
27.11.2025. u 12:30
Slavonski Brod ponovno ulazi u sezonu prikupljanja glomaznog otpada, a prvi na r...
26.11.2025. u 20:00
SIBINJ – Općina Sibinj i ove godine priprema adventsku čaroliju koja, već...
26.11.2025. u 17:30
Danas je u Hotelu Art u Slavonskom Brodu održan okrugli stol pod nazivom “...
26.11.2025. u 12:30
Nakon jučerašnjeg teksta o prijavama roditelja iz šestog razreda O...
26.11.2025. u 07:38
Uznemireni i očajni roditelji učenika šestog razreda OŠ „Đur...
25.11.2025. u 17:30