Već 4.godinu za redom udruga Obiteljski koordinator-udruga za ranu intervenciju u djetinjstvu provodi projekt koji sve šire i šire ulazi u različite slojeve društva i povezuje različite dionike unutar naše zajednice. Ove godine smo u općini Oriovac i općini Brodski Stupnik, točnije u DV "Ivančica Oriovac".
Druženje smo započeli zanimljivim i edukativnim predavanjem "Specifična problematika djece predškolskog uzrasta" te informacijama o probirnom alatu Ages&Stages. Uz odličnu organizaciju DV "Ivančica Oriovac" i znatiželjnim sudionicima koji su nam došli i iz DV Bambi Podcrkavlje i DV „Čarobni svijet“ iz Rešetara bilo je prisutno puno želje, volje, pitanja i interesa. Kao što je i ravnateljica Blanka Stažić napisala :“Cilj ovih stručnih skupova je educirati i osnažiti odgojitelje o aktualnim temama koje „tište“ i roditelje i odgojitelje, kako bi suradnja i podrška bila snažnija, a djeca kao krajnji korisnici zadovoljniji i iz vrtića izlazili spremniji za životne izazove koji ih očekuju. Time bi njihovo djetinjstvo postalo zdrava osnova za odrastanje u cjelovite i zdrave osobe.“
Sljedeća aktivnost bilo je predavanje za roditelje putem kojega sueducirani o aktualnim temama današnjice koje doprinose razvoju djeteta. Nakon isticanja važnosti praćenja razvoja djeteta roditelji su ispunili upitnik Ages&Stages kojega nam je ustupio na korištenje(hrvatsku verziju), za potrebe projekta, Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet.
Savjetovanje roditelja je bila sljedeća i jedna od zadnjih aktivnosti na terenu. Oko 50-ak ispunjenih upitnika Ages&Stages i 14 prisutnih roditelja na savjetovanju za jedno ili više dijete uključeno u DV „Ivančica Oriovac“. Roditelji puni interesa, pitanja i radoznalosti o samom razvoju djeteta, mogućim metodama rada za poboljšanje izvedbe određenih aktivnosti, upita o samom putu djeteta(upisi u Školu/odgodi, posjetu stručnjaku različitih profila...) i naravno provjeri uspješnosti svog uspješnog roditeljskog posla.
Mali vrtićanci se razvesele našem dolasku kada ugledaju simbolične poklončiće kojima će se moći igrati, koje će moći pojesti i naravno koji će im olakšati pripremu za školu. Sve to je lakše kada ste okruženi ljudima koji su osjetljiva na potrebe naše zajednice i koji se uvijek rado odazovu pozivu i uključe s različitim zanimljivim prilozima.
Ovim putem bih se još jednom zahvalila Školskoj knjizi na donaciji paketića za predškolce, hvala doc.dr.sc.Pintarić s Edukacijsko-rehabilitacijskog fakultetat na neodustajanju od komunikacije i rješavanja tekućih probema, hvala još jednom dječjem vrtiću „Ivančica Oriovac“ na spremnosti za različite aktivnosti u cilju obogaćivanja i oplemenjivanja našeg društva i naravno zahvala Brodsko-posavskoj županiji koja nam je sufinancirala navedeni projekt i omogućila provedbu planiranih aktivnosti.
Zahvaljujući svemu navedenom došli smo do relativno velikog broja sudionika,ali isto tako do rezultata koji upućuju na: kontinuiranu potrebu ovakvih aktivnosti pri predškolskom sustavu, odstupanje u razvoju djeteta kod 25% testirane djece, 30% roditelja na savjetovanju od ukupno prisutnih na roditeljskom sastanku. Sve to daje nam vjetar u leđa da smo na dobrom putu i da je takvo što potrebno roditeljima, odgojiteljima, stručnoj služi i naravno društvu kako bi osvijestili potrebu različitih dionika našeg društva i bili što uključeniji u takvim aktivnostima te na taj način doprinijeli inkluziji kojoj svi težimo i u čijem smjeru želimo graditi društvo.
Učenici i učiteljice Osnovne škole Blaž Tadijanović vratili su se iz &Sca...
20.11.2025. u 15:00
Sinoć je u Slavonskom Brodu, u organizaciji educiranog medicinskog osoblja Zavod...
20.11.2025. u 10:00
SLAVONSKI BROD – Dok Slavonski Brod već godinama vodi bitku s kronično lo&...
20.11.2025. u 07:30
Slavonski Brod ulazi u vikend uz osjetno zahlađenje, a prognoza up...
19.11.2025. u 17:30
Bosna i Hercegovina odnedavno provodi jedno od najoštrijih...
19.11.2025. u 12:30
Početkom siječnja konačno dočekasmo dugo očekivani snijeg i bajkovitu bi...
18.11.2025. u 20:00
Hrvatska danas obilježava Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata t...
18.11.2025. u 08:00
Slavonski Brod – Četvrta etapa tradicionalne motociklističke...
17.11.2025. u 16:00
SLAVONSKI BROD- Povodom Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata te...
17.11.2025. u 13:30
Tjedan pred nama, od 17. do 23. studenoga, donosi pravu jesensku klackalicu u Br...
17.11.2025. u 08:00
- Moja je želja bila ići u samostan. Međutim, mamu smo rano izgubili i svećenik...
16.11.2025. u 20:00
Ako je vjerovati prvim informacijama koje kruže gradom, Brođane bi...
16.11.2025. u 17:04
Dok se građani tek pripremaju na hladnije dane, sezona gripe u Hrvatskoj već bil...
15.11.2025. u 20:00
SLAVONSKI BROD – Nakon današnje objave o nestanku 13-godišnj...
14.11.2025. u 20:14
U godini u kojoj slavonska tradicija možda nikada nije bila potrebnija, najavlju...
14.11.2025. u 17:30
Luka Modrić nije mogao na bolji način započeti svoju avanturu u dresu Milana. Za...
14.11.2025. u 14:24