Odlična atmosfera na NG ljetu
Manifestacija po kojoj je Nova Gradiška postala nadaleko poznata, „Novogradiško glazbeno ljeto” u pravom smislu riječi opravdala je razloga svoga osnivanja i postojanja. Potvrdilo se to i sinoć kada se na tradicionalnoj, tzv. tamburaškoj večeri okupio veliki broj posjetitelja. Središnji gradski trg, ali i Gradski park te Ulica slavonskih graničara bili su još jedno mjesto velikog glazbenog događanja zbog kojeg se svake godine u naš grad vraća sve veći broj posjetitelja.
Nakon sjajnog nastupa domaćih tamburaških snaga, Tamburaškog sastava „Satir” iz Davora, posjetitelje su odlično zabavili legendarni glazbenici Mladen Grdović, Jasmin Stavros i Zlatko Pejaković. Nizali su se brojni hitovi, publika pjevala, plesala i na trenutak, vjerujemo, otklonila sve brige i probleme s kojima se svakodnevno susrećemo.
Prije samog nastupa glazbenika, upriličeno je i službeno otvorenje manifestacije na kojoj su pozdravne riječi posjetiteljima uputili direktorica Turističke zajednice grada Nova Gradiška Dinka Matijević i gradonačelnik Vinko Grgić:
– Želim se zahvaliti svima koji su danas došli. To znači da cijenite i prepoznajete naš rad i trud. Činjenica je da se ovakve manifestacije planiraju i godinu dana ranije, kod nas je ovoga puta bila drukčija situacija. Do posljednjeg trenutka nije se znalo hoće li se manifestacija održati i praktično ovo je događanje koje je organizirano u samo mjesec dana, ali koje je i pokazalo da se sav trud i rad isplatio i da se tradicija nastavila – rekao je Grgić.
– Kada sam nedavno gledala fotografije „Novogradiškog glazbenog ljeta” iz 2019. godine pitala sam se hoće li se ovo ikada ponoviti. I onda kada sam se popela na pozornicu i vidjela „Parni valjak” i ljude koji su se okupili bila sam presretna. Izuzetno smo sretni što smo uspjeli održati ovu jedinstvenu manifestaciju u našem gradu – dodala je Matijević.
Cjelovečernja zabava nastavlja se večeras koncertom Doris Dragović, glazbene dive koja će se upravo ovim nastupom, po prvi puta u karijeri predstaviti i slavonskoj publici. Večer će, u velikom stilu, zaključiti Željko Samardžić, regionalna zvijezda koja će u Novu Gradišku, zasigurno, dovesti i publiku iz susjednih zemalja, kao i roditelje brojnih malih budućih estradnjaka koji će prve glazbene korake napraviti na festivalu Djeca pjevaju hitove koji će službeno “otvoriti” subotnje nastupe.
Ovogodišnje jubilarno 25. izdanje Novogradiškog glazbenog ljeta, u čast onima koji su manifestaciju osmislili, a više ih nema, zaključit će večer pod nazivom In memoriam Josip Pintarić Puco i Zlatko Štefanac.
izvor: Radio NG
Gotovo 200 ljudi sudjelovalo je u pripremama, očišćene su tri tone ribe i...
08.08.2026. u 13:00
Slavonskobrodski Korzo sutra će ponovno preuzeti boje, sprejevi i urbana umjetno...
07.08.2026. u 17:30
SLAVONSKI BROD – U vremenu kada Hrvatska iz godine u godinu bilježi zabrin...
07.08.2026. u 07:30
Ozbiljne optužbe za seksualno zlostavljanje maloljetnika potresaju Požešk...
06.08.2026. u 19:00
Najavljeni koncert Marka Perkovića Thompsona u Vukovaru već se opisuje kao događ...
06.08.2026. u 12:30
SLAVONSKI BROD – Gotovo 760 tisuća eura javnog novca- toliko je, prema jav...
06.08.2026. u 09:40
Cijeli tjedan od 3. do 9. kolovoza 2026. godine na području Policijske uprave br...
06.08.2026. u 07:30
Kratke, ružičaste, bogato nabrane svilene pump hlače, svilena košulja ist...
05.08.2026. u 20:00
Policijski službenici Policijske postaje Nova Gradiška sudjelovali su u a...
05.08.2026. u 16:00
Peti kolovoz za Hrvatsku nije samo datum u kalendaru. To je dan koji simbolizira...
05.08.2026. u 12:00
Iz trgovačkog društva Komunalac d.o.o. obavijestili su korisnike kako će...
04.08.2026. u 17:30
Samo dan nakon što je 035portal objavio fotografije neprimjerenog grafita...
04.08.2026. u 14:34
Na današnji dan, 4. kolovoza, prije 31 godinu započela je vojno-redarstve...
04.08.2026. u 09:30
Slavonski Brod i cijelu istočnu Hrvatsku od sutra očekuje vrhunac ovogodi&scaron...
03.08.2026. u 20:00
Slavonski Brod tijekom 2025. godine doista je zabilježio rast broja sklopljenih...
03.08.2026. u 15:00
Jedan od najvažnijih slavonskobrodskih spomenika posvećenih civilnim žrtvama Dom...
03.08.2026. u 13:25