Ekonomsko – birotehnička škola Slavonski Brod provodi projekt pod nazivom Youthpower – The Power of Tomorrow kojeg sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.
Ekonomsko – birotehnička škola Slavonski Brod provodi projekt pod nazivom Youthpower – The Power of Tomorrow kojeg sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.
Upravo jedna od ključnih aktivnosti koja se u sklopu projekta trenutačno provodi je sudjelovanje učenika na Sajmu poslova u Splitu na kojem predstavljaju novoosnovane vježbeničke tvrtke Hotel „Tintilinić“ i Putničku agenciju „Get Lost“. Učenici na Sajmu promoviraju svoje stečeno iskustvo i radne navike kroz praktičnu nastavu i rad u vježbeničkim tvrtkama, čime se ujedno predstavljaju poslodavcima kao potencijalni budući zaposlenici. Sudjelovanje na Sajmu poslova u Splitu je odabrano iz razloga što je u Splitsko - dalmatinskoj županiji izrazito razvijen hotelijersko-turistički sektor. Hotelijersko-turistički sektor je područje u kojem se učenici Ekonomsko-birotehničke škole usavršavaju i jačaju svoje kapacitete kroz modernu praktičnu nastavu te tako podižu razinu svoje zapošljivosti. Isto tako, i ističu se iz "mase", stječu kompetencije i dodatna znanja koja ih čine konkurentnijim na tržištu rada i prepoznatljivim, posebice pred poslodavcima koji se nalaze na Jadranskoj obali.
„Upravo iz prepoznatih problema kao što su nekonkurentnost naših učenika nakon završenog školovanja, nepostojanja kvalitetne stručne prakse i iz razloga što se naši učenici (hotelijersko-turistički tehničari) i kad odu na sezonske poslove zapošljavaju na mjestima pomoćnog osoblja, čistača, sobarica i nemaju priliku pokazati svoja znanja jer nemaju dovoljno iskustva, ovakvim poticajnim aktivnostima nastojimo našim učenicima pomoći u podizanju razine samopouzdanja i samostalnosti u predstavljanju poslodavcima“, rekla nam je voditeljica projekta Ana Crnac.
Da se prepoznatljivost rada naših učenika primjećuje kazuju nam i sporazumi o suradnji koji učenici zajedno s ravnateljem sklapaju na Sajmu poslova, a koji imaju za cilj ojačati suradnju škole s poslodavcima u sektoru turizma i ugostiteljstva na Jadranskoj obali, na način da se omogući suradnja na budućim projektima škole, stvore prilike za razmjene učenika, stručnu praksu i sezonsko zapošljavanje za učenike koji završavaju Ekonomsko-birotehičku školu.
Štand učenika na Sajmu poslova posjetili su i gđa. Žana Gusić, prof., predstojnica regionalnog ureda Hrvatskog zavoda za zapošljavanje iz Splita i g. Mario Bebić, pomoćnik ministrice Ministarstva rada i mirovinskog sustava.
U sklopu ove aktivnosti učenici će još posjetiti pustolovno-izletnički centar Rizvan City park u Lici, prvi hrvatski adrenalinski park koji je prepoznatljiv u sektoru turizma kao moderan pristup u privlačenju turista iz Hrvatske i inozemstva. Učenici će imati priliku čuti kako se razvila ideja o pokretanju takve turističke ponude (od njegove početničke ideje do same realizacije) uključujući sve izazove s kojima su se susretali pri osmišljavanju ponude. Rizvan City svoju ponudu temelji na teambuilding-u i poticajnim programima, nude raznovrsne aktivnosti kao što su: paintball, streličarstvo, špiljarenje, absailing, trekking, jeep safari. Upravo teambuilding i drugi slični programi nalaze se u ponudi vježbeničkih tvrki koje su učenici osnovali (Hotel i Putnička agencija). Učenici će posjetom takvom centru saznati i o potrebnoj logistici za organizaciju takvih aktivnosti, potrebnim dozvolama, sigurnosnim protokolima, kao i o samoj potražnji, odnosno, zainteresiranosti gostiju za iste što će sve moći primijeniti u radu svojih već spomenutih vježbeničkih tvrtki.
Izvor: Ekonomsko-birotehnička škola
Temeljno vojno osposobljavanje u Republici Hrvatskoj posljednjih...
28.01.2026. u 17:30
U Maloj vijećnici Grada Slavonskog Broda jučer je održan sastanak predstavnika H...
28.01.2026. u 15:00
Danas, u Donjim Andrijevcima, privremeno je obustavljen promet na željezničko-ce...
27.01.2026. u 07:30
Grad Nova Gradiška raspisao je Javni natječaj za dodjelu stipendija redov...
26.01.2026. u 17:30
Ukrajinsko kulturno-prosvjetno društvo „Ukrajina&ld...
26.01.2026. u 12:30
U Zračnu luku Osijeku u subotu je prvi put sletio novi Airbus A220-300 hrvatskog...
26.01.2026. u 10:00
Posljednji tjedan siječnja u Brodsko-posavskoj županiji proteći će u znaku promj...
26.01.2026. u 07:30
Savom nizvodno, iza Granika i Stare skele (do izgradnje mosta 1879. Sava se skel...
25.01.2026. u 20:00
Siječanj je mjesec posvećen zdravlju žena, a u Slavonskom Brodu obilježen je i n...
24.01.2026. u 12:00
Slavonski Brod jutros je poledicu dočekao nespreman. Nogostupi su se pretvorili...
23.01.2026. u 21:59
Jutrošnja poledica ponovno je pokazala koliko je Slavonski Brod nespreman...
23.01.2026. u 11:05
Ako je suditi po stanju na terenu, zimska služba u Slavonskom Brodu ove je zime...
23.01.2026. u 09:30
Slavonski Brod ponovno se našao na karti strateških ulagan...
23.01.2026. u 07:30
Gradonačelnik Grada Slavonskog Broda raspisao je Javni poziv za predlaganje kand...
22.01.2026. u 15:00
Iako se prekogranični šoping Slavonaca u Bosni i Hercegovini ni pet godin...
22.01.2026. u 12:30
Nakon objave neslužbene informacije o policijskoj prisutnosti u obrazovnoj ustan...
22.01.2026. u 07:30