insurpad

Brzo i digitalno

Unesi registraciju i usporedi ponude osiguranja

Sport

Budainka vratila pehar kući

Autor: 035portal Datum objave: 13.12.2022. u 10:00

Budainka vratila pehar kući

Igrači Budainke su poskakali u bazen i zapjevali njima dobro poznatu pjesmu "It's coming home" jer tako zaista i jest. Nakon dvije sezone pehar se vraća na Budainku.Pred prepunim tribinama, ovog vikenda su odigrane završne utakmice 5. izdanja BAVL-a.

 

U borbi za 7.mjesto, igrali su Homeri i Livada. Lagana pobjeda momčadi Livade s 5:2 protiv oslabljenih Homera. Na petom mjestu je završio Sport Bar pobjedom protiv Dolcevite s 11:7.

 

Za treće mjesto su igrali X Team i Dar. Očekivala se ravnopravna i neizvjesna utakmica, ali na kraju, gledatelji nisu dobili ni jedno niti drugo. Nakon pomalo iznenađujućeg poraza u polufinalu od momčadi Hebranga, X Team se želio iskupiti svojim navijačima.S druge strane, kompleni Dar je htio pokazati da odlični rezultati u regularnom dijelu nisu bili slučajni.Ipak, "iksevi" od početka imaju visok ritam plivanja što ne mogu pratiti igrači Dara pa momčad X Team na poluvremenu imaju 4:1 i veliku prednost za nastavak.U druge dvije četvrtine su samo održavali prednost i lako završili utakmicu sa 7:3. Kod X teama na vratima standardno dobar Kopljar, Bračun i Princip su postigli po dva pogotka, Išasegi i braća Blažević po jedan. Kod Dara Grgurić, Grabovac i Blaževac po jedan pogodak.

 

Utakmica koja se najviše iščekivala, opravdala je svoj naziv "SB Classic". S jedne strane, branitelji naslova, "šišmiši" s Hebranga, a s druge strane ,premazani svim mastima, igrači Budainke u potrazi za trećim naslovom nakon dvije sušne sezone. Počelo je kako igrači Budainke nisu mogli ni sanjati. Nekoliko nerezonskih šuteva i neiskorišteni igrači više igrača Budainke,a odlične obrane "šišmiša" Emila Jire,golovi Marka Galića i Krešimira Ratkovića i Hebrang vodi 2:0 na poluvremenu. Sredinom treće četvrtine se kompletno raspada igra Budainke s dva promašena peterca i brdo loših rješenja, ispadanja lopti i krivih dodavanja.Kad se očekivao konačni pad Budainke, pojavio se faktor X u liku i djelu Marka Krijana.

 

S tri pogotka, od koja dva dalekometna s preko 10 metara, te uz još jedan Davora Zovka, dovodi suigrače do 4:4 u regularnom dijelu. Zanimljivo je to da Budainka nije niti jednom bila u prednosti. Hebrang je vodio 2:0, 3:2, 4:3, ali nisu izdržali u ruletu peteraca. Vjerojatno su i psihološki pali. U raspucavanju peteraca, uz Krijana, ključni igrač je bio vratar i kapetan Budainke, Domagoj Junačko. Peterce mu nisu zabili ni Marin Bitunjac ni Marko Galić iako neki zlobnici kažu da ih nije obranio već su ova dvojica pogodili stativu i prečku. Ali kad se Junačko raskrili, gol postaje jako mali. Kada je Marko Krijan postigao prvi peterac, Slaven Berezovski je stavio točku na i te svojim pogotkom doveo Budainku do 2:0 u raspucavanju i potvrde naslova.Na kraju viđenog, zasluženo, ali i da je otišlo na stranu Hebranga, ne bi bilo nezasluženo.

 

 

Momčad Budainke je cijelu sezonu odigrala odlično. Prvi put da je Junačko branio bez grešaka kakvih je znao imati.Razlog može ležati u činjenici da je od ove sezone postao kapetan. Obranom je zapovjedao Davor Zovko, pomagali su mu Krešimir Gajger, Davor Ćerić, Tomislav Junačko i Tomi Ajduković. Napad je bio savršeni stroj. Nije se znalo odakle prijeti veća opasnost, bio to David Jarić ili Slaven Berezovski. Ili Vanja Grabovac koji je uz sebe uvijek vezao barem dvojicu ili je to ipak bio Marko Krijan koji je bio najbolji kad je bilo najpotrebnije. Do dugo u noć je na Budainci odjekivalo "It´s coming home". VK Budainka je vratila pehar tamo gdje i pripada.

 

Rezultati:

7.mjesto: Livada-Homeri 5:2

5.mjesto: Sport Bar-Dolcevita 11:7

3.mjesto: X Team-Dar 7:3

Finale: Budainka - Hebrang 4:4, peterci 2:0

 

Izvor: Brodska Amaterska Vaterpolo Liga

 


Atletika
Dvije utrke, dvije medalje i dva osobna rekorda za Filipa Orkića

Mlada slavonskobrodska atletika ponovno ima razloga za slavlje. Proteklog vikend...

24.06.2026. u 20:00

Borilački sportovi
Juraj je nezaustavljiv! Nakon Prištine osvojio i Sarajevo

Mladi hrvatski reprezentativac i član Boksačkog kluba Brod, Juraj Tutundžić, nas...

23.06.2026. u 07:30

Kajak - kanu
Sava okupila najbolje hrvatske kajakaše: Održano 4. kolo Hrvatske kajakaške lige

U Slavonskom Brodu jučer se ponovno veslalo za bodove, medalje...

21.06.2026. u 16:00

Nogomet
Jedan dječak ostavio je neizbrisiv trag. Sutra mu u čast počinje veliki turnir

SLAVONSKI BROD – Stadion „Stanko Vlajnić Dida“ ovoga će vikend...

18.06.2026. u 20:00

Atletika
Srebro i bronca za Niku Junačko! Hrvatska atletika dobila je novu zvijezdu

Mlada članica kluba osvojila srebro i broncu na Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu, do...

16.06.2026. u 17:30

Borilački sportovi
Deset medalja za Slavonski Brod! Mladi borci ostavili konkurenciju iza sebe

Dok mnogi već odbrojavaju dane do ljetnih praznika, mladi natjecatelji slavonsko...

15.06.2026. u 15:00

Borilački sportovi
Garić briljirao, Pavić deklasirao protivnika

Mladi boksači Boksačkog kluba Brod nastavili su skupljati isku...

15.06.2026. u 10:00

Nogomet
Iz Nove Gradiške do vrha hrvatskog nogometa: Kako je Marko Malenica osvojio HNL

Nogomet rijetko nagrađuje preko noći. Iza svakog priznanja, svake obrane i svako...

14.06.2026. u 08:00

Nogomet
Ponos Oriovca: Stanišić i Hemen zajedno na putu prema Americi

ORIOVAC – Dok je jučer hrvatska nogometna reprezentacija krenula put Sjedi...

10.06.2026. u 12:30

Borilački sportovi
Deset medalja u jednom danu! TK Škorpion oduševio na Našice Openu

           ...

08.06.2026. u 15:00

Nogomet
Brođani imaju novi sportski ponos – evo tko je izborio nastavak natjecanja

Sportska dvorana u Slavonskom Brodu proteklih je dana bila ispunjena sportskim u...

05.06.2026. u 20:00

Atletika
Iz Slavonskog Broda ravno u reprezentaciju: Filip će braniti boje Hrvatske u Poljskoj

Protekli vikend ostat će posebno upisan u kalendar Atletskog kluba Marsonia jer...

03.06.2026. u 10:00

Kajak - kanu
Dvije bronce za Ivu Tonković, nova medalja i za Petru Aračić

  Na regatnoj stazi Zemnik u Bratislavi prošlog je...

27.05.2026. u 17:30

Borilački sportovi
Mia Lucić i Petra Babić među najboljima na Croatia Openu

Dok su se u Sportskoj dvorani Mladost u Karlovcu smjenjivali u...

25.05.2026. u 20:00

Atletika
Šest utrka i šest osobnih rekorda

OSIJEK/SLAVONSKI BROD – Mladi atletičari Atletskog kluba...

23.05.2026. u 12:00

Kajak - kanu
Brodski sportaši dobili poziv koji se ne odbija

SLAVONSKI BROD – Na adresu Kajak-kanu kluba Marsonia sti...

21.05.2026. u 15:00

;