Naslovna / Parlamentarni izbori / Zovko, Golubičić i Kokanović najbolji na turniru u Ruščici

ŠAH

Zovko, Golubičić i Kokanović najbolji na turniru u Ruščici

Zovko, Golubičić i Kokanović najbolji na turniru u Ruščici
Portal035
  • 2024-05-20 16:00:18

Ruščica, 19. svibnja 2024. – U organizaciji Šahovskog kluba Ruščica, uz podršku Hrvatskog šahovskog saveza, Općine Klakar, Ministarstva hrvatskih branitelja te brojnih sponzora, održan je 22. Šahovski memorijalni turnir Drago Mandić - Darko Bajan - Pavo Lucić - Jure Ćorluka - Ilija Garić i Damir Lović.



Dan je započeo svetom misom zadušnicom koju je u župnoj crkvi Rođenja Djevice Marije predvodio župnik Ivica Tušek, u spomen na šestoricu preminulih šahista ŠK Ruščica. Nakon mise, okupljeni su se uputili prema križu u Mrdanovcima gdje su položeni vijenci i zapaljeni lampioni, odavši počast preminulim članovima kluba.



Turnir je održan u prostorijama Mjesnog doma u Ruščici, gdje je predsjednik kluba Mato Opačak pozdravio sudionike i održao minutu šutnje u čast preminulih članova. Na turniru je sudjelovalo 40 igrača iz šire regije, igrajući po švicarskom sustavu u sedam kola, s tempom igre od 7 minuta i dodatkom od 3 sekunde po potezu prema FIDE pravilima. Ukupno je odigrano 140 partija.



Prvo mjesto osvojio je FIDE majstor Mario Zovko iz Šahovskog kluba Konaki, Novo Virje, s 6.5 osvojenih bodova. Drugo mjesto pripalo je prvokategorniku Luki Golubičiću iz ŠK Bošnjaci s 5.5 bodova, dok je treće mjesto zauzeo Dragan Kokanović iz ŠK Derventa, također s 5.5 bodova. Trojica prvoplasiranih nagrađeni su pokalima i umjetničkim slikama slikara Josipa Majića i Jure Marića.



Najuspješniji veteran iznad 65 godina, Želimir Šarčević iz ŠK Slavonac, Gradište, osvojio je pokal, dok je domaći igrač turnira, mk Branko Pekarik iz ŠK Ruščica, nagrađen predmetnom nagradom postolara Joze Martića. Šahovski komplet osvojio je Ivan Opačak iz Slavonskog Broda.



Glavni sudac turnira bio je Mato Opačak, uz pomoć županijskog suca Antuna Rakića. Nagrade je uručio predsjednik ŠK Ruščica, Mato Opačak, zahvalivši se pritom Općini Klakar, Hrvatskom šahovskom savezu, Brodsko-posavskoj županiji, Ministarstvu hrvatskih branitelja, UNIKAT Atelier-galeriji, slikaru Juri Mariću, postolaru Jozi Martiću i Slastičarnici Puslica na pomoći u organizaciji događaja.



Turnir je zaključen bogatim domjenkom za sve sudionike, gdje su igrači i gosti nastavili druženje u prijateljskom ozračju, prisjećajući se preminulih prijatelja i kolega šahista.



pobjednika seniora:

1.mjesto FM Mario Zovko 6.5 bodova, ŠŠK Konaki, Novo Virje, 2.mjesto I Luka Golubčić 5.5 bodova, ŠK Bošnjaci, Bošnjaci, 3.mjesto Dragan Kokanović 5.5 bodova, ŠK Derventa, Derventa BIH.



 



Rezultat pobjednika kadetkinja:

Josipa Zovko 4.5 boda ŠK Damin gambit,Osijek,



Rezultati pobjednika kadeta:

1.mjesto Aleksa Dobrilović 2.0 boda, ŠK Derventa, Derventa BIH,

2.mjesto Ivor Nagy 1.0 bod ŠK Gundinci, Gundinci,

3.mjesto Imre Nagy ŠK Gundinci, Gundinci,



POREDAK










































































































































































































































































































































































































































































Mj.



 



Ime



Vrsta



FED



Rtg



RtgN



Klub/Grad



Bod.



1



FM



Mario, Zovko



 



CRO



2299



2299



ŠŠK Konaki, Novo Virje



6,5



2



I



Luka, Golubičić



 



CRO



2057



1933



ŠK Bošnjaci, Bošnjaci



5,5



3



 



Dragan, Kokanovic



S50



BIH



2117



0



ŠK Derventa,Derventa



5,5



4



WFM



Patricija, Vujnović



 



CRO



2018



2162



ŠK Liburnija, Rijeka



5



5



I



Branko, Vidačković



S50



CRO



1864



1884



ŠK Slavonac, Gradište



5



6



MK



Stjepan, Damjanović



U18



CRO



2158



2183



ŠK Vina Markota, Pleternica



4,5



7



FM



Josip, Soldo



S50



CRO



2054



2131



ŠK Ruščica, Ruščica



4,5



8



I



Marijan, Kanjković



S50



CRO



1861



1901



ŠK Vina Markota, Pleternica



4,5



9



I



Želimir, Šarčević



S65



CRO



1996



2029



ŠK Slavonac, Gradište



4,5



10



MK



Josipa, Zovko



U16



CRO



1748



1888



ŠK Damin gambit, Osijek



4,5



11



 



Nesim, Ahmic



S65



BIH



2020



0



ŠK Derventa,Derventa



4,5



12



II



Augustin, Tomac



 



CRO



1901



1901



ŠK Kopanica, Velika Kopanica



4,5



13



MK



Branko, Pekarik



S65



CRO



1994



1998



ŠK Ruščica, Ruščica



4,5



14



II



Antun, Rakić



S65



CRO



1839



1803



ŠK Ruščica, Ruščica



4



15



II



Ivica, Relić



S50



CRO



1815



1951



ŠK Slavonac, Bukovlje



4



16



I



Ivan, Opačak



S50



CRO



1911



1932



ŠK Ruščica, Ruščica



4



17



 



Sergej, Radanovic



U18



BIH



1953



0



ŠK Derventa, Derventa



3,5



18



II



Mijo, Šišić



S50



CRO



1803



1765



ŠK Brod, Slavonski Brod



3,5



19



I



Rudika, Tomac



S65



CRO



1797



1880



ŠK Kopanica, Velika Kopanica



3,5



20



 



Matko, Škarica



 



CRO



1610



1610



ŠK Ruščica, Ruščica



3,5



21



 



Marko, Rašić



S65



CRO



1780



1602



ŠK Ruščica, Ruščica



3,5



22



I



Mišo, Čuljak



S50



CRO



1819



1784



ŠK Zrinski, Stari Slatinik



3,5



23



III



Avgustin, Vučković



S50



CRO



1821



1816



ŠK Ruščica, Ruščica



3



24



III



Mijo, Nikolić



S50



CRO



1762



1808



ŠK Ruščica, Ruščica



3



25



III



Miljenko, Talić



S50



CRO



1848



1809



ŠK Ruščica, Ruščica



3



26



 



Patrik, Marijanović



U18



CRO



1612



1641



ŠK Amater, Strizivojna



3



27



III



Josip, Knežević



S50



CRO



1756



1803



ŠK Gundinci, Gundinci



3



28



 



Andrej, Garić



 



CRO



1647



1600



ŠK Ruščica,Ruščica



3



29



II



Ivan, Martić



S65



CRO



1842



1748



ŠKI Hvidra-Brod, Sl. Brod



3



30



 



Petar, Kokanović



U18



CRO



1546



1621



ŠK Gundinci, Gundinci



3



31



II



Vlatko, Krpan



S65



CRO



1754



1917



ŠK Slavonac, Gradište



2,5



32



 



Damir, Alković



S50



CRO



1696



1637



ŠK Kopanica, Velika Kopanica



2,5



33



 



Luka, Akrap



U20



CRO



1582



1633



ŠK Slavonac, Gradište



2,5



34



II



Žarko, Grgić



S50



CRO



1897



1903



ŠK Bedem,Gornji Bogičevci



2,5



35



MK



Ivan, Tomić



S50



CRO



1853



1769



ŠK Ruščica, Ruščica



2,5



36



 



Aleksa, Dobrilovic



U12



BIH



0



0



ŠK Derventa,Derventa



2



37



 



Petar, Bubalo



S50



CRO



1683



1600



ŠK Ruščica, Ruščica



2



38



 



Ivan, Stvorić



 



CRO



0



0



ŠK Ruščica,Ruščica



2



39



 



Ivor, Nagy



U10



CRO



0



0



ŠK Gundinci,Gundinci



1



40



 



Imre, Nagy



U12



CRO



0



0



ŠK Gundinci, Gundinci



0