Naslovna / Vijesti / Važna pobjeda za Brod 035

Važna pobjeda za Brod 035

11. kolo 2. HMNL

Nikolina Martinovic
  • 2022-01-13 14:00:20

U odgođenoj utakmici iz 11. kola Druge HMNL – istok petoplasirani Brod 035 je na domaćem terenu sa 4:1 svladao drugoplasiranu Novu Gradišku. Gosti su bolje otvorili susret te preko Stjepana Petrovića dolaze u vodstv od 1:0 u 8. minuti. Do kraja poluvremena više nije bilo golova te se na odmor otišlo s prednošću jako dobre momčadi iz Nove Gradiške. U drugom poluvremenu je u 28. minuti strijelac ponovno bio Stjepan Petrović, ali ovoga puta pogodio je vlastitu mrežu. U posljednjih 6. minuta Brođani dolaze do preokreta i vodstva golom mladog Domagoja Đurkovića.

U pretposljednjoj minuti susreta Nova Gradiška pravi 6. i nakon toga i 7. akumulirani prekršaj, dok jedan koristi Mario Ćubel koji Brod 035 dovodi do 2 gola prednosti za 3:1. Konačnih 4:1 u posljednjoj minuti postavlja Nikola Cindrić za 6. pobjedu ekipe trenera Ivice Ćorluke u ovoj sezoni.

Na ljestvici je Brod 035 preskočio gradskog suparnika MNK Brod te se s 20 osvojenih bodova nalazi na 4. mjestu s 2 boda iza drugoplasirane Nove Gradiše i trećeplasirane vinkovačke Aurelije koji imaju isti broj bodova (22). Na vrhu im 6 bodova bježi vodeći Osijek, dok je nastavak drugog dijela prvenstva planiran krajem siječnja, dok će u 1. kolu malonogometaši Broda 035 na domaćem terenu ugostiti Autodijelove Tokić iz Požege.