Naslovna / Vijesti / Županijske sportske igre dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Brodsko-posavske županije

OSTALO

Županijske sportske igre dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Brodsko-posavske županije

Zbog pandemije izostale pojedine discipline

Županijske sportske igre dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Brodsko-posavske županije
Portal035
  • 2021-10-03 18:00:00

 

 

Jučer su u Okučanima,Gornjim Bogićevcima,Dragaliću,Staroj Gradiski i Novoj Gradiški održane županijske sportske igre dragovoljaca i veterana Domovinskog rata.Svake godine održavaju se na obljetnicu VRO Bljesak,ali ove godine zbog pandemije koronavirusa u drugacijim okolnostima a i izolstale su neke od disciplina poput malognogometa, pikada ze žene i povlačenje konopa.

Uz domaćina sudjelovalo je jos 9 UDVRD-a ,ogranaka. Hrabri hrvatski branitelji koji su početkom devedesetih godina prvi stali u obrani svojih obitelji, domova i hrvatskog naroda, natjecali su se u nekoliko sportskih disciplina: šah,stolni tenis,boćanje,kuglanje i streljaštvo .

Igre u Okučanima su započele polaganjem vijenaca i lampiona u okučanskom spomen parku kod spomenika"Kristalne kocke vedrine".Počast su odal,i uz brojne branitelje i suborce, načelnik Okučana Aca Vidaković koji ističe kako je cilj ovakvih događaja promicati istinu o Domovinskom ratu,zatim predsjednik OV Okučana Ivica Pivac,načelnik Gornjih Bogićevaca Pavo Klarić,predsjednik OV Gornjih Bogićevaca Željko Klarić,predsjednik županijske udruge hrvatskih branitelja i dragovoljaca domovinskog rata Jozo Bungić, njegov dopredsjednik i sportski izbornik Viktor Šarić; koji ističe kako sportski rezultati jesu bitni, ali je puno važnije jedno lijepo druženje dragovoljaca koje sa sobom nosi ovaj događaj.

Nakon uvodnog govora predsjednika UDVDR BPŽ Joze Bungića načelnik Općine Okučani Aca Vidaković otvorio je sportske igre veterana.

Evo rezultata:

ŠAH :

1.mjesto MK Zdrako Šolić 3.5 Udruga Specijalna vozila,

2.mjesto MK Ivan Mihalj 3.5 Udruga Gornji Bogičevci,

3.mjesto MK Mato Opačak 1.5 Udruga Ruščica-Klakar,

4.mjesto Petar Bubalo 1.0 Udruga Ruščica-Klakar,

5.mjesto Dragan Pavić 1.0 Udruga Ruščica-Klakar,

Boćanje:

1.Dragalić

2.Gornji Bogićevci

Kuglanje:

1.Ribarić Petar-Dragalić

2.Filipović Pavle-Nova Gradiška

3.Strinavić Zvonko-Vrbje

4.Tomašić Bane-Nova Gradiška

 

Streljaštvo:

1.Andročec Davor-Gornji Bogićevci

2.Ivan Barić-Specijalna vozila

3.Franjo Pisar-V.Kopanica

 

Stolni tenis:

1.Mato Mirković

2.Branko Jakovljević

3.Veseljko Šugić

4.Pero Džambo

Pobjedničke ekipe ostvarile su pravo nastupa na državnoj završnici koja će se od 15.-17.listopada održati u Crikvenici.

 

Mato Opačak