Osim Vinka Grgića, potpise za kandidaturu na prijevremenim izborima u Novoj Gradiški ove su subote prikupljali i drugi kandidati. Među njima i Ivana Žulj Terzić, koja u utrku za gradonačelnicu ulazi uz podršku Domovinskog pokreta, zajedno s kandidatom za zamjenika Sašom Keserom.
Korzo je tako u istom danu ponudio više izbornih opcija – od već poznatih političkih imena do onih koji tek ulaze u politički prostor i pokušavaju se predstaviti biračima iz drugačije pozicije.
Za razliku od kandidata s političkim stažem, Žulj Terzić dolazi iz poduzetničkog sektora. Vodi obiteljsku tvrtku koja u Novoj Gradiški posluje više od četrdeset godina, a upravo to iskustvo stavlja u prvi plan svoje kandidature. Ulazak u politiku opisuje kao logičan nastavak profesionalnog puta, a ne kao nagli zaokret.
– Radim i živim u Novoj Gradiški, ovdje sam izgradila svoj poslovni put. Sve što sam postigla rezultat je rada, truda i upornosti i smatram da to iskustvo mogu staviti u službu građana i doprinijeti razvoju grada – poručila je Ivana Žulj Terzić.
U ovoj izbornoj utrci ujedno je i jedina kandidatkinja, što je podatak koji ne mijenja bitno političke odnose, ali ipak otvara pitanje zastupljenosti žena u lokalnoj politici, gdje su takvi primjeri i dalje rijetki.
Podršku joj na terenu pružili su i predstavnici stranke. Tajnik Domovinskog pokreta Mladen Barač istaknuo je kako je riječ o osobi koja dolazi iz realnog sektora i razumije svakodnevne potrebe građana.
– Ivana je sama stvorila sve što stoji iza nje, razumije puls ovoga grada i svoje sugrađane – rekao je Barač.
Na korzu se pojavila i saborska zastupnica Dubravka Lipovac Pehar, koja je također podržala kandidaturu.
– Ivana je upravo ono što nedostaje Novoj Gradiški – poduzetna mlada osoba koja može donijeti nove iskorake i promjene – istaknula je Lipovac Pehar.
Sama kandidatkinja pritom se vraća na iskustvo koje smatra svojom prednošću, bez ulaska u širi politički diskurs.
– Naš obiteljski posao je zahtjevan i dinamičan, ali upravo takvo iskustvo gradi otpornost i sposobnost donošenja odluka. Vjerujem da svaki trud ima svoju vrijednost i da se predanost uvijek isplati – kaže Žulj Terzić.
Političkog iskustva nema, što ne skriva, nego naglašava kao drukčiji pristup. Ulazak u politiku opisuje kao pokušaj da se stvari sagledaju iz perspektive rada i svakodnevnog života, uz naglasak na okupljanje građana oko zajedničkih interesa, bez podjela.
Na kraju, biračima se obratila pozivom na izlazak na izbore.
– Važno je da svi izađemo na izbore, poslušamo vlastiti razum i savjest te odlučimo što je najbolje za naš grad – poručila je.
Dok su se na novogradiškom korzu istovremeno odvijale aktivnosti vi&scaro...
25.04.2026. u 17:26
Nakon što smo jučer objavili kako će se na korzu u Novoj...
25.04.2026. u 13:28
Općina Gornja Vrba krenula je u konkretan pokušaj rješavanja jedno...
25.04.2026. u 11:50
U Bebrini je jučer svečano i dostojanstveno obilježen Dan Općine, koji je i ove...
25.04.2026. u 08:00
Na korzu u Novoj Gradiški ove će se subote, 25. travnja,...
24.04.2026. u 11:00
Sedma sjednica Gradskog vijeća Slavonskog Broda, održana 23. tra...
23.04.2026. u 20:00
Uoči sjednice Gradskog vijeća Slavonskog Broda, HDZ-ovi vijećnici odlučili su uč...
22.04.2026. u 12:30
Objava influencera Marina Medaka ovih je dana snažno uzdrmala dr...
21.04.2026. u 12:30
U Općini Sibinj krajem travnja održat će se besplatne edukacije usmjerene na jač...
20.04.2026. u 17:30
Po prvi put u svojoj povijesti, Općina Garčin danas je svečano o...
20.04.2026. u 14:57
Danas, 17. travnja 2026. godine, Općina Oriovac svečano je obilježila svoj dan,...
17.04.2026. u 19:21
Program “Zaželi – prevencija institucionalizacije&rd...
17.04.2026. u 17:30
Poštovani, Grad Slavonski Brod ovim putem, sukladno člancima 40., 41. i...
17.04.2026. u 13:11
Brodsko-posavska županija raspisuje Javni poziv za dodjelu potpora za istraživač...
17.04.2026. u 12:30
SLAVONSKI BROD – Grad Slavonski Brod ulazi u novo izborno razdoblje na lok...
16.04.2026. u 20:00
Nova Gradiška ulazi u izbornu utrku koja će u vrlo kratkom roku odlučiti...
16.04.2026. u 17:30