Direktorica Žitozajednice Nada Barišić u četvrtak je rekla za Hinu kako nema skupne najave rasta cijena kruha i pekarskih proizvoda, te da o tome odlučuje svaka tvrtka zasebno.
"Svatko će za sebe vidjeti", odgovorila je Barišić na zamolbu za komentar najave nekih pekara da će dizati cijene.
"Nemamo najava poskupljenja, to će sigurno biti uvjetovano geopolitičkom situacijom koja je nestabilna i izaziva i nestabilnosti na tržištu. Što će se događati u narednom razdoblju ne znamo niti imamo neko skupno najavljivanje rasta cijena", rekla je Barišić.
Dodala je kako vjeruje da se svaki pekar bori za potrošače pa neće bezrazložno podizati cijene.
"Vjerujem da, ako do poskupljenja dođe, doći će iz opravdanih razloga, za svaku tvrtku pojedinačno. Nekog skupnog najavljivanja poskupljenja nema", kaže direktorica Žitozajednice.
Žitozajednica okuplja gotovo 70 posto domaće mlinsko-pekarske industrije - velike mlinsko-pekarske industrijske proizvođače te male i srednje proizvođače.
Filipović: Nema opravdanog razloga za dizanje cijena
Ministar gospodarstva i održivog razvoja Davor Filipović izjavio je u četvrtak kako nema nikakvog opravdanog razloga za dizanje cijena bilo kojih proizvoda.
Na pitanje novinara kako komentira najavu nekih pekara da će podići cijene kruha i pekarskih proizvoda, Filipović je odgovorio kako ne misli debatirati s pekarima te da nema nikakvog opravdanog razloga za dizanje cijena.
"Ne mislim debatirati sa pekarima. Rekao sam da nema nikakvog opravdanog razloga da se poveća cijena bilo kojih proizvoda", kazao je Filipović.
Ponovio je kako imamo trend usporavanja inflacije koja je na najnižoj razini od siječnja 2021. godine. Kada se pogleda struktura inflacije, može se vidjeti pad cijena prehrambenih proizvoda i energije, rekao je.
To je, kako je kazao, rezultat vladinih mjera ograničavanja cijene energije te, stoga, istaknuo je, ne postoji nikakav opravdan razlog za dizanje cijena.
(Hina)
SLAVONSKI BROD – Na današnji dan, 16. rujna 1991., hrvatski su bran...
16.09.2025. u 17:30
Brodsko-posavska županija pokrenula je postupak izbora novih članova Savjeta mla...
14.09.2025. u 08:00
Brodski Stupnik ovog vikenda živi u znaku proslave Dana općine i tradicionalne S...
13.09.2025. u 12:00
SLAVONSKI BROD – Dok Vinkovci već buše i najavljuju povoljnije grij...
11.09.2025. u 19:00
SLAVONSKI BROD – Nakon višegodišnjih upozorenja roditelja i...
11.09.2025. u 10:00
Politička scena Brodsko-posavske županije godinama je bila tiha, gotovo uspavana...
10.09.2025. u 12:30
Hrvatska ozbiljno razmatra gradnju vlastite nuklearne elektrane, a među potencij...
09.09.2025. u 17:30
GRADIŠKA / SLAVONSKI BROD – Unatoč tome što je u novi granič...
05.09.2025. u 12:30
Brodsko-posavska županija našla se u dramatičnoj zdravstvenoj krizi. Prem...
04.09.2025. u 10:00
SLAVONSKI BROD – Dok Slavonski Brod tone u administrativni kaos, gradska v...
03.09.2025. u 07:30
Potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar hrvatskih branitelja Tomo Med...
01.09.2025. u 14:00
OBAVIJEST O POČETKU NASTAVNE GODINE: POPIS UČENIKA U PRVOM I PETOM RAZREDU U po...
01.09.2025. u 12:30
Grad Slavonski Brod, u partnerstvu s Osnovnom školom „Vladimir Nazo...
29.08.2025. u 12:30
U sljedećih nekoliko dana Brodsko-posavska županija uplatit će preko 365 tisuća...
28.08.2025. u 15:00
Brodsko-posavska županija nastavlja snažno ulagati u obrazovanje kroz projekte e...
27.08.2025. u 12:30
Dok se roditelji diljem Hrvatske suočavaju s velikim povećanjima cijena boravka...
27.08.2025. u 10:00