insurpad

Brzo i digitalno

Unesi registraciju i usporedi ponude osiguranja

Politika

Dan Općine Brodski Stupnik: Inauguracija najvećeg infrastrukturnog projekta u povijesti!

Autor: 035portal Datum objave: 13.09.2024. u 14:00

Dan Općine Brodski Stupnik: Inauguracija najvećeg infrastrukturnog projekta u povijesti!

Općina Brodski Stupnik obilježila je Dan općine svečanim otvorenjem Poljoprivredno-poduzetničkog inkubatora, jednog od najvažnijih i najvećih infrastrukturnih projekata u povijesti ove općine. Ovaj događaj uveličali su ministar regionalnog razvoja i fondova Europske unije, Šime Erlić, te župan Brodsko-posavske županije, Danijel Marušić, koji su uz načelnika Gorana Jelinića obišli novoizgrađeni objekt.

Poljoprivredno-poduzetnički inkubator, prostirući se na 3800 kvadratnih metara, postao je simbol gospodarskog napretka ovog kraja. Njegovo otvaranje označeno je kao ključni trenutak za razvoj malog i srednjeg poduzetništva u Brodskom Stupniku i šire. Ministar Erlić istaknuo je važnost ovog projekta.

- Ovo je jedan od najvećih i najopremljenijih inkubatora koji su financirani iz europskih fondova. Njegova funkcionalnost bit će od ogromne koristi malim poduzetnicima i poljoprivrednicima ovog kraja, pružajući im sigurnost i podršku u prvim i najosjetljivijim godinama poslovanja. Kroz program revitalizacije Slavonije, Baranje i Srijema, osigurali smo 26 milijuna eura za projekte poput ovih, koji ne samo da jačaju gospodarsku strukturu nego i unapređuju uvjete života u ruralnim područjima, zaključio je ministar.

Župan Danijel Marušić pridružio se pohvalama za ovaj projekt, naglasivši njegovu važnost za gospodarski razvoj cijele županije.

- Ovo nije samo značajan projekt za Brodski Stupnik, već za cijelu Brodsko-posavsku županiju. Inkubator će omogućiti stvaranje novih radnih mjesta i pružiti dodatne resurse našim poljoprivrednicima, posebno u sektorima voćarstva i prerade poljoprivrednih proizvoda. Ovakvi projekti stvaraju temelje za održiv gospodarski razvoj, a općina Brodski Stupnik postavlja se kao primjer uspješnog planiranja i korištenja europskih sredstava.

Župan Marušić također je naglasio važnost suradnje lokalne i regionalne vlasti s ministarstvom u realizaciji ovakvih projekata.

- Ponosan sam na naše načelnike i njihov rad u razvoju infrastrukture i privlačenju investicija. Zahvaljujem ministru Erliću na podršci i čestitam načelniku Jeliniću na uspješnom završetku ovog velikog projekta.

Inkubator nudi razne pogodnosti za poljoprivrednike i poduzetnike, uključujući linije za preradu orašastih plodova, voća i povrća, kao i skladišne kapacitete s modernom ULO tehnologijom, koja omogućava dugoročno čuvanje poljoprivrednih proizvoda u optimalnim uvjetima. Ovaj napredak bit će od velikog značaja za poljoprivrednike jer im omogućuje da svoje proizvode plasiraju na tržište kad im to najviše odgovara.

Načelnik Jelinić je ponosno istaknuo kako je inkubator rezultat dugotrajnog rada i predanosti te kako će koristiti ne samo stanovnicima Brodskog Stupnika, već i cijeloj Brodsko-posavskoj županiji.

- Ovaj projekt nije samo lokalnog značaja. Njegova svrha je podrška malim i srednjim poduzetnicima iz šire regije, budući da ovakvih kapaciteta nema ni u susjednim županijama,Stvorili smo prostor za poljoprivrednike i poduzetnike kako bi im omogućili optimalne uvjete za poslovanje, a istovremeno smo otvorili mogućnosti za razvoj start-upova i novih poslovnih inicijativa,  izjavio je načelnik Jelinić, dodavši kako inkubator ima 10 uredskih prostora te modernu konferencijsku dvoranu.

Za Brodski Stupnik i njegove stanovnike, ovaj dan ostat će upamćen ne samo kao svečanost obilježavanja Dana općine, već i kao dan kada je učinjen velik korak naprijed u razvoju gospodarstva ovog kraja.

 

 


Županija
Razgovori iza zatvorenih vrata: Što donosi posjet talijanskog veleposlanika?

Talijanski veleposlanik u Republici Hrvatskoj, Nj. E. Paolo Trichilo, jučer je b...

10.02.2026. u 10:00

Županija
Hitna pomoć dobila vozila po najvišim europskim standardima

Bez vozila nema hitne medicine. To je polazišna točka svake ozbiljne rasp...

09.02.2026. u 15:00

Županija
Slavonija prometno jača: Požega dobiva izravan izlaz na autocestu

Požeško-slavonska županija jučer je napravila jedan od ključnih koraka pr...

07.02.2026. u 12:00

Županija
Napokon svi na okupu: Grad, Županija i Ministarstvo sjeli zbog zraka

Nakon godina međusobnih prebacivanja odgovornosti, javnih prepucavanja, birokrat...

04.02.2026. u 15:00

Županija
NE DAMO TI 25% ! – fasada bivše Name postala javna optužnica

Na pročelju zgrade bivše NAME, u samom središtu Nove Gradiš...

03.02.2026. u 16:29

Općine
Bez velike pompe, ali s konkretnim iznosom- što se dogodilo u Sibinju?

Općina Sibinj i ove je akademske godine nastavila praksu financijske potpore stu...

02.02.2026. u 20:00

Županija
Slavonske „Kobre“ u Kašiću – obljetnica pogibije 23 branitelja

U Kašiću je jučer obilježena obljetnica pogibije 23 brani...

02.02.2026. u 10:00

Općine
Vrtić vrijedan 553 tisuće eura otvoren uz visoke uzvanike

Svečanim presijecanjem vrpce i dječjim osmijesima, jučer je u Si...

31.01.2026. u 08:00

Županija
Kontinuitet na čelu ´Katarina Zrinski´: Ptačnik dobila novi mandat

U Novoj Gradiški održana je Izborna skupština Zajednice žena Hrvat...

30.01.2026. u 20:00

Grad Slavonski Brod
Tko je zakazao u komunikaciji s javnošću?

Nakon objave teksta o dugotrajnom izostanku pročelnika Željka Kovačevića s radno...

30.01.2026. u 18:39

Županija
Novac ide iz Zagreba, a mi čekamo. Tko lobira za Brodsko-posavsku?

Vlada Republike Hrvatske uputit će u javno savjetovanje Uredbu o načinu financir...

30.01.2026. u 17:30

Grad Slavonski Brod
Tko govori istinu? Objavljena kronologija oko zimske službe

Danas su redakciji istodobno dostavljena dva dokumenta vezana uz funkcioniranje...

30.01.2026. u 15:00

Hrvatska
Plenković prema Europi, Marić prema premijerskoj fotelji?

Ako se u hrvatskoj politici ovih dana nešto doista pomiče...

30.01.2026. u 11:38

Županija
Kuće se traže, parcele se čekaju: Urbanistička kočnica u gradu koji raste

NOVA GRADIŠKA, 29. siječnja 2026. – Dok interes za život i kupnju n...

29.01.2026. u 12:30

Grad Slavonski Brod
Papir trpi sve: Slavonski Brod ima pročelnika koji mjesecima nije na radnom mjestu?

Dok gradska vlast javnosti i dalje poručuje da je sve pod kontrolom, SBOnline.co...

29.01.2026. u 09:45

Grad Slavonski Brod
Lemaić razotkriva: Grad je prekršio zakon i pogodovao privatnoj tvrtki?!

Nakon golemog nezadovoljstva građana, niza intervencija hitnih s...

28.01.2026. u 12:09

;