Slavonsko Brod, 6. ožujka 2024. (Telegram) – Tomislav Opačak, kontroverzni poduzetnik iz Slavonskog Br0da, i dalje je nedostupan hrvatskim vlastima nakon što je izbjegao služenje zatvorske kazne u Požegi, koju je trebao započeti gotovo prije dva mjeseca, 8. siječnja ove godine. Opačak je svoj bijeg nazvao "rehabilitacijom" u Bosni i Hercegovini.
Ova "rehabilitacija", kako ju je Opačak nazvao, neizravno je, čini se, potpomognuta od strane slavonsko-brodske policije, koja je trebala pronaći i privesti ga kada se nije javio u zatvor u Požegi 8. siječnja, piše Telegram.hr. Opačak, inače brat nezavisne saborske zastupnice Marine Bilić Opačak, koja je svoje mjesto u Saboru osigurala na listi SDP-a, a nakon izbacivanja iz stranke priklonila se Socijaldemokratima, danas djeluje kao nezavisna zastupnica.
Prema informacijama ranije objavljenim u Telegramu, Uprava za zatvorski sustav i probaciju obavijestila je Županijski sud u Slavonskom Brodu 9. siječnja 2024. da se Opačak nije pojavio na izvršenje kazne zatvora u Požegi. Nakon toga, 11. siječnja izdan je nalog za njegovo privođenje, koji, međutim, nije realiziran.
Na upit Telegrama, Županijski sud u Slavonskom Brodu odgovorio je 12. veljače ove godine kako je za Opačkom raspisan nalog za tjeralicu, nakon što su djelatnici policije neuspješno pokušali pronaći osuđenika na adresi prebivališta u više navrata.
Iz izvora bliskih istrazi doznajemo da su policijski postupci u ovom slučaju pod lupom. Čini se da policijska postaja u Slavonskom Brodu nije intenzivno tragala za Opačakom, što mu je omogućilo da se povuče u susjednu Bosnu i Hercegovinu.
Jedan privatni poduzetnik iz Slavonskog Broda otkrio je za Telegram da je Opačak čak bio u zgradi Policijske postaje Slavonski Brod tijekom policijske potrage, gdje se prijavio, ali umjesto uhićenja, policija je primila njegovu prijavu i dopustila mu da napusti zgradu bez ikakvih smetnji.
Telegram je pokušao potvrditi ove navode, no Policijska uprava brodsko-posavska odbila je komentirati detalje slučaja. Međutim, neslužbeno saznajemo da je interna istraga MUP-a već pokrenuta kako bi se utvrdilo je li policijska nepažnja omogućila Opačaku bijeg u susjednu državu.
Fotografija koju je Telegram nedavno objavio pokazuje Opačaka kako boravi u jednom restoranu u Derventi nakon bijega iz Hrvatske. Prema saznanjima, trebao je izdržati još pet mjeseci zatvorske kazne nakon nagodbe s USKOK-om zbog sudjelovanja u otmici i iznudi. Opačak tvrdi da je u Bosni i Hercegovini na oporavku od operacije tumora, no medicinski dokumenti ukazuju na manje ozbiljne zdravstvene probleme.
Slučaj Tomislava Opačka izazvao je burne reakcije u javnosti, dok istražne radnje policije nastavljaju rasvijetliti okolnosti njegovog bijega i propuste u policijskom postupanju.
U Policijskoj postaji Slavonski Brod s Ispostavom Vrpolje od više osoba s...
20.02.2026. u 14:46
Granični policajci su u srijedu (18. veljače) oko 13,45 sati, na graničnom prije...
20.02.2026. u 07:30
Policijski službenici Policijske uprave brodsko-posavske dovršili su krim...
19.02.2026. u 19:54
Policijski službenici Policijske postaje Nova Gradiška su na području opć...
19.02.2026. u 10:00
Policijski službenici Policijske postaje Nova Gradiška dovršili su...
18.02.2026. u 20:00
Dana 16. veljače, oko 23,25 sati, u Ulici Petra Svačića u Slavonskom Brodu, dogo...
18.02.2026. u 15:00
U razdoblju od 13. do 17. veljače, više građana s područja Policijske upr...
18.02.2026. u 07:30
Dana 16. veljače, oko 22,25 sati, u Ulici Ljudevita Gaja u Sikirevcima, dogodila...
17.02.2026. u 20:00
Pred Županijskim sudom u Osijeku podignuta je optužnica protiv devetorice mladić...
17.02.2026. u 14:04
U Slavonskom Brodu, na raskrižju Osječke ulice i Aleje Miroslava Krleže, dana 14...
16.02.2026. u 20:00
Dana 15. veljače, oko 21, 50 sati, na kolniku Županijske ceste kod Svilaja, dogo...
16.02.2026. u 15:00
U Policijskoj postaji Slavonski Brod s Ispostavom Vrpolje zaprimljena je dojava...
15.02.2026. u 12:00
Uhićeni gradonačelnik Nove Gradiške Vinko Grgić u petak poslijepodne priv...
13.02.2026. u 19:45
Ured za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminalite...
13.02.2026. u 13:14
Brodsko-posavski policijski službenici, dana 10. i 11. veljače, evidentirali su...
13.02.2026. u 10:00
Nakon jutrošnje potvrđene akcije USKOK-a u Novoj Gradi&sc...
12.02.2026. u 12:16