Naslovna / Parlamentarni izbori / Petra Karij prva u Štitaru

ŠAH

Petra Karij prva u Štitaru

Petra Karij prva u Štitaru
Portal035
  • 2023-01-30 10:00:00

Štitar 28.-29. 2023. Na netom završenom pojedinačnom kadetskom i juniorskom prvenstvu šahovske zajednice županija Istok (ŠZŽI) Šahovski klub Ruščica je u Petri Karij dobio prvakinju u uzrastu šahistica do 16 godina.



 



Igralo se u 6 kola po Švicarskom sustavu, a tempo igre je bio 60 minuta po igraču, plus dodatak 30 sekundi za svaki odigrani potez.



 



Petra Karij, članica Šahovskog kluba Ruščica i ŠŠK Konaki Novo Virje s osvojenih 5.5 bodova, osvojila je pet pobjeda i jedan remi gdje je zauzela uvjerljivo prvo mjesto i naslov prvakinje do 16 godina. Njen trener je internacionalni majstor Vjekoslav Živković iz ŠK FERIT-Osijek. Odlična je učenica, a osim šaha bavi se i ostalim sportovima. V



 



elika je šteta što u Ruščici i gradu već tridesetak godina ne postoji ženska šahovska ekipa, Petra je nastupala za seniorsku drugu šahovsku ligi Istok za Šahovski klub Ruščica iz Ruščice.



 



POREDAK NAKON 6 KOLA














































































































































































































































Mj.



 



Ime



Vrsta



FED



RtgI



RtgN



Klub/Grad



Bod.



1



MK



Karij Petra



U16



CRO



1514



1874



ŠK Ruščica, Ruščica



5,5



2



I



Buchwald Svea



U16



CRO



1191



1837



ŠK Damin gambit, Osijek



4



3



MK



Zovko Josipa



U16



CRO



1348



1883



ŠK Damin gambit, Osijek



4



4



II



Jurić Paula



U14



CRO



1067



1778



ŠK Radnik, Velimirovac



4



5



I



Dundović Mia



U16



CRO



1228



1838



ŠK Radnik, Velimirovac



4



6



I



Uzelac Dunja



U14



CRO



1329



1899



ŠK Codeasy, Vukovar



4



7



II



Udovičić Dunja



U14



CRO



0



1810



Šk Vinkovci, Vinkovci



4



8



I



Savić Anja



U16



CRO



1309



1849



ŠK Damin gambit, Osijek



3,5



9



III



Maltašić Eva



U14



CRO



0



1684



Šk Codeasy, Vukovar



3,5



10



I



Vinković Hana



U14



CRO



1243



1815



ŠK Šahovski centar Nexus,



3



11



II



Savić Neva



U14



CRO



0



1767



ŠK Damin gambit, Osijek



3



12



II



Babić Tena



U14



CRO



0



1702



ŠK Šokadija, Babina Greda



3



13



 



Vukovac Elizabeta



U14



CRO



0



1605



ŠK Šahovski centar Nexus,



2,5



14



IV



Rukavina Marta



U14



CRO



0



1602



ŠK Šokadija, Stari Mikanovci



2,5



15



II



Jović Lara



U16



CRO



0



1706



ŠK Đuro Đaković, Slavonski Brod



2



16



III



Erceg Jelena



U14



CRO



0



1684



Šk Codeasy, Vukovar



2



17



 



Dominković Lana



U16



CRO



0



1600



GŠK Županja, Županja



2



18



III



Babić Monika



U16



CRO



0



1651



ŠK Šokadija, Babina Greda



2



19



 



Čižmešija Gabriela



U14



CRO



0



1600



ŠK Brestovac, Brestovac



1



20



 



Žgela Ema



U14



CRO



0



1600



ŠK Šokadija, Stari Mikanovci



0,5