Gradska uprava prošlog je tjedna na svojim službenim stranicama objavila priopćenje u kojem su hvalili značajan napredak radova na izgradnji novog bazenskog kompleksa u Slavonskom Brodu. Ugovor o radovima, potpisan 14. veljače, predviđao je rok od četiri mjeseca za završetak, a na temelju tih informacija, prvi put smo upozorili da radovi neće biti završeni na vrijeme.
- Sa današnjim danom, Grad Slavonski Brod ostvario je značajan napredak na izgradnji našeg bazenskog kompleksa. Svi armiranobetonski radovi su uspješno završeni, a bazen za učenje plivanja je potpuno dovršen. Također, postavljena je folija na dječji bazen, dok su tlačni elementi oko dječjeg bazena, prskališta, bazena za učenje plivanja i južne strane postojećeg bazena također postavljeni.Trenutno se izvode radovi montaže tobogana, postavljanja keramike i fugiranja. Paralelno s tim, montiraju se cjevovodi i filteri te elektroormari u strojarnici. Radovi na bazenu za masažu su u završnoj fazi, dok se vanjsko uređenje kompleksa također privodi kraju, poručili su tada iz Grada.
Po objavi prvog teksta zaprimili smo poziv iz gradske uprave, gdje su demantirali našu tvrdnju o završetku radova 14. lipnja, navodeći kao rok 21. lipnja, što bi bilo četiri mjeseca od uvođenja izvođača u posao, odnosno - u petak! Sudeći po zatečenom stanju na jučerašnji dan, a o čemu svjedoči i galerija fotograija, iluzorno je očekivati kako će Brođani uskoro i zaplivati u ovom kompleksu. Čak i ako nekim čudom radovi budu gotovi u za to predviđenom roku, slijedi nadzor, tehnički pregled i punjenje bazena vodom, što zahtjeva još minimalno tjedan do desetak dana posla- ukoliko sve bude proteklo bez ijedne zamjerke, čime već ulazimo u mjesec srpanj.
Na naš novinarski upit o trenutnom stanju i procjenama kada bi građani mogli očekivati osvježenje na Vijušu, a koji smo poslali prije tri dana, još uvijek nismo zaprimili odgovor i iz Grada, ali ni iz Ustanove za gospodarenje športskim objektima. Nažalost, takav maćehinski odnos od strane gradske uprave već je dugogodišnja ustaljena praksa kada su u pitanju neovisni mediji.
Ukoliko ipak želite negdje zaplivati, obavještavamo da bazeni u Novoj Gradiški rade već desetak dana, požeški od 03. lipnja; danas se otvara i osječka Kopika, a od prošlog vikenda na kupanje se može i u susjedni Bosanski Brod. Dakako, na raspolaganju je i dobri stari Poloj. Prema trenutnim prognozama DHMZ-a, temperature zraka će do srijede dosezati i do 35 stupnjeva, što će dodatno usmjeriti fokus na dovršetak radova u Slavonskom Brodu.
Podsjetimo, ugovorena vrijednost radova iznosi 3.635.192,93 eura bez PDV-a, odnosno 4.543.991,16 eura s PDV-om, a izvođač radova je GIC gradnja d.o.o.
Dok se Hrvatska priprema za novi ciklus temeljnog vojnog osposobljavanja, brojke...
27.02.2026. u 20:00
U Staroj Kapeli provedena je volonterska radna akcija na obnovi kapelice Gospodi...
27.02.2026. u 17:30
Europska unija od 1. srpnja 2026. godine uvodi novu paušalnu carinu na ma...
27.02.2026. u 15:00
Tradicionalni sajam, uz blagdan Svete Klare, u Novoj Kapel...
25.02.2026. u 20:00
Tijekom posljednjeg tjedna veljače diljem Hrvatske održavaju se...
25.02.2026. u 17:30
Uz željezničku prugu u slavonskobrodskom Malom Parizu ponovno je uklonjena divlj...
25.02.2026. u 15:00
Od travnja 2026. godine 19.400 slavonskobrodskih kućanstava za odvoz komunalnog...
25.02.2026. u 10:00
Za nešto više od mjesec dana Đakovo će dobiti hote...
24.02.2026. u 12:30
U tjednu od 23. veljače do 1. ožujka Brodsko-posavska županija u...
23.02.2026. u 07:30
Stara, duga prizemnica s nizom prozora, visokog krovišta, na samom bognu...
22.02.2026. u 20:00
Za sve one koji posljednjih godina negoduju zbog, kako kažu, degrada...
22.02.2026. u 16:00
U Aleji Miroslava Krleže, jednoj od prometnijih gradskih ulica dugoj svega 288 m...
21.02.2026. u 20:00
Policijski službenici Policijske uprave brodsko-posavske će u koordiniranoj prev...
21.02.2026. u 16:00
Novi granični prijelaz u Čatrnji kod Gradiške, tik uz granicu s Hrvatskom...
21.02.2026. u 09:35
Farmaceutska kompanija Pliva izvijestila je o privremenoj nestašici triju...
20.02.2026. u 12:30
Slavonija se jutros probudila uz kišu, a nestabilno vrijeme zadržat će se...
20.02.2026. u 09:56