insurpad

Brzo i digitalno

Unesi registraciju i usporedi ponude osiguranja

Kultura

Emocije i aplauzi na zatvaranju 17. FAK-a: "Nema me" proglašena najboljom predstavom

Autor: 035portal Datum objave: 01.09.2024. u 17:00

Emocije i aplauzi na zatvaranju 17. FAK-a: "Nema me" proglašena najboljom predstavom

Svečano zatvaranje 17. Festivala amaterskih kazališta (FAK) sinoć je održano u prostorijama Centra mladih u Slavonskom Brodu, gdje je pred brodskom publikom završio ovogodišnji bogati program. Na

Gradonačelnik Slavonskog Broda, Mirko Duspara, uputio je čestitke Satiričkom kazalištu mladih, koje već 17 godina uspješno organizira ovaj festival. "Skoro su punoljetni, a naš festival amaterskih kazališta je zaista nešto izuzetno dobro. Brodska publika je zahtjevna, ali zna prepoznati kvalitetu, i nadam se da će se ta tradicija nastaviti", izjavio je Duspara, ističući važnost ovog kulturnog događaja za grad.

Festival je sinoć svečano zatvoren uz predstavu u čast pobjednika, nakon čega je uslijedila svečanost proglašenja nominacija i dodjela nagrada ovogodišnjim laureatima. Nagradu za najbolju scenografiju osvojila je Iskra Matejak za predstavu “Tajna Milke Trnine” Amaterskog kazališta “Josip Badalić” iz Križa. Za najbolju kostimografiju nagrađen je Duško Ašković za predstavu “Klaustrofobična komedija” Poetskog teatra iz Obrenovca.

Marko Mirković iz Gradskog kazališta mladih Vitez osvojio je nagradu za najbolji adaptirani ili originalni tekst, nadahnut motivima drame “Ja ili netko drugi”. Nagrada za najbolju žensku sporednu ulogu pripala je Anji Kuruc za uloge majke i Anje u predstavi “Hasanaginica - žena bez imena” Centra za kulturu i obrazovanje iz Sonte. Nenad Simeunović iz Poetskog teatra Obrenovac osvojio je nagradu za najbolju mušku sporednu ulogu za ulogu Vuleta milicajca u “Klaustrofobičnoj komediji”.

U kategoriji glavnih uloga, Aleksandar Tadić dobio je nagradu za najbolju glavnu mušku ulogu za izvedbu Save Odžačara, dok je Teodora Petrović osvojila nagradu za najbolju glavnu žensku ulogu za ulogu Nine, obje u predstavi “Klaustrofobična komedija” Poetskog teatra iz Obrenovca.

Za najbolju režiju nagrađen je Mirko Mirković za predstavu “Nema me” Gradskog kazališta mladih iz Viteza. Ista predstava, "Nema me," proglašena je i najboljom predstavom po mišljenju stručnog suda te je osvojila Grand Prix festivala s prosječnom ocjenom 4,65. Posebnu pohvalu 17. FAK-a dobio je Nikola Vereš, voditelj tehnike u predstavi “Hasanaginica - žena bez imena” iz Centra za kulturu i obrazovanje Sonta.

Nakon uspješno održanog 17. Festivala amaterskih kazališta, Satiričko kazalište mladih ne miruje. Već sutra nastupaju s predstavom “Ljubav na prvi pogled” u Narodnom pozorištu Tuzla.

Čestitke Satiričkom kazalištu mladih na uspješnoj organizaciji i promociji Slavonskog Broda, s nestrpljenjem iščekujemo program za sljedeću godinu.


Izložbe
Izložba o Miji Čorak Slavenskoj – povratak legende kući

Uoči 110. obljetnice rođenja Mije Čorak Slavenske (Brod na Savi, 20. veljače 191...

20.02.2026. u 20:00

Ostalo
Hram kulture otvoren, ali jesu li svi vjernici došli?

Nakon godina iščekivanja, radova, dodatnih zahvata i povećanih tro&scaron...

13.02.2026. u 12:30

Folklor
Najljepši cvit Slavonije izrastao u Starim Perkovcima

Otvorenje 59. Šokačkog sijela u Županji jučer je obilježeno izborom za na...

07.02.2026. u 16:00

Koncerti
Hrvatski dom se konačno otvara – evo kada i kako

Nakon višegodišnje obnove koja se u javnosti često doživljavala ka...

02.02.2026. u 15:00

Manifestacije
Ne lutajte gradom – donosimo potpuni vodič za Noć muzeja

Slavonski Brod se i ove godine pridružuje nacionalnoj manifestaciji Noć muzeja,...

29.01.2026. u 15:00

Koncerti
Nedjeljna večer rezervirana za vrhunsku glazbu

U Slavonskom Brodu ljubitelje klasične glazbe očekuje poseban gl...

25.01.2026. u 08:00

Folklor
Zvijezda je ponovno obišla selo: Drežnik čuva običaj star više od 100 godina

U Drežniku se blagdan Bogojavljenja – Sveta tri kralja ne svodi samo na cr...

06.01.2026. u 16:00

Koncerti
Ulaz je slobodan, ali ono što ćete čuti ne može se platiti

Slavonski Brod će ove godine dobiti posebno glazbeno blagdansko is...

11.12.2025. u 20:00

Koncerti
Crkva Presvetog Trojstva pretvara se u blagdansku pozornicu

Vrijeme Došašća i ove godine u Slavonskom Brodu donosi prepoznatlj...

05.12.2025. u 20:00

Kazalište
Najveća glumačka nagrada otišla u ruke mlade Brođanke

SLAVONSKI BROD – Na svečanoj dodjeli Nagrade hrvatskog glumišta, od...

25.11.2025. u 15:00

Manifestacije
Tri dana glazbe u Brodu: Festival harmonike donio raznolik program

Slavonski Brod je proteklog vikenda ponovno pokazao zašto s...

23.11.2025. u 08:00

Folklor
Srce Posavine u Zagrebu: LADO predstavio kolo na štuk!

Orubičani se s razlogom mogu pohvaliti kako je njihovo kolo na štuk, jeda...

06.11.2025. u 12:30

Knjiga
Druga knjiga koja ruši tišinu: Nova Gradiška domaćin posebne večeri

Poneke borbe ne vode se javno, ne vide se u govoru tijela, ne čuju se u razgovor...

04.11.2025. u 10:00

Koncerti
Senidah vraća dug Slavonskom Brodu

Nakon što je početkom ljeta najavljeni koncert Senidah u Slavonskom Brodu...

28.10.2025. u 20:00

Folklor
Tko kaže da je tradicija zaboravljena? Orubica pokazala suprotno!

U subotu je Orubica ponovno živnula u ritmu tradicije, pjesme i dj...

27.10.2025. u 15:00

Manifestacije
Iz Iloka s ljubavlju – Aleksandra Zajac postala lice hrvatskog sela!

U Novoj Gradiški sinoć je održan jubilarni, 25. Izbor za Najuzorniju hrva...

12.10.2025. u 16:00

;