insurpad

Brzo i digitalno

Unesi registraciju i usporedi ponude osiguranja

Crna Kronika

Zatvorska vrata se otvaraju? Optuženi za silovanje životinja mogli bi na slobodu

Autor: 035portal Datum objave: 16.06.2025. u 16:00

Zatvorska vrata se otvaraju? Optuženi za silovanje životinja mogli bi na slobodu

SLAVONSKI BROD – Kako doznaje 24sata, Općinski sud u Slavonskom Brodu zatražio je medicinsku dokumentaciju s odjela psihijatrije za dvojicu okrivljenika u jednom od najšokantnijih slučajeva zlostavljanja životinja u Hrvatskoj, poznatom pod nazivom "farma užasa".

Prema neslužbenim informacijama koje prenosi 24sata, sud je uputio dopis psihijatrijskoj ustanovi tražeći podatke o psihijatrijskom liječenju dvojice optuženih, od kojih je jedan vlasnik farme, a drugi njegov radnik, opisan u ranijim navodima kao "rob".

Podsjetimo, sva trojica okrivljenika iz tog slučaja nedavno su puštena iz istražnog zatvora jer su prestali postojati zakonski uvjeti za daljnje zadržavanje. Ipak, jedan od njih ostao je iza rešetaka jer je nepravomoćno osuđen na šest godina i deset mjeseci zatvora zbog odvojenog slučaja silovanja maloljetnika mlađeg od 15 godina.

Suđenje odgođeno zbog uhićenja suca

Suđenje trojici hrvatskih državljana (rođenih 1955., 1970. i 1977.) za silovanje i zlostavljanje životinja počelo je nedavno na Općinskom sudu u Slavonskom Brodu. No, postupak je privremeno zaustavljen nakon što je bivši sudac u predmetu, Mirko Živić, uhićen zbog odvojenih razloga. Spis je potom preuzet od strane suca Miše Pavičića, no, kako neslužbeno doznaje 24sata, rasprava još uvijek nije zakazana.

Brutalna optužnica i detalji koji su šokirali javnost

Općinsko državno odvjetništvo podignulo je optužnicu protiv trojice muškaraca zbog kaznenog djela ubijanja ili mučenja životinja. Prema optužnici, prvookrivljenik i drugookrivljenik omogućavali su trećeokrivljeniku te najmanje još trojici nepoznatih osoba da u njihovim kućama i štalama koriste životinje za spolne odnose.

Osim što su navodno omogućavali pristup drugim osobama, drugookrivljenik i trećeokrivljenik osobno su se teretili za seksualno zlostavljanje životinja.

Policijski zapisnici i sudska dokumentacija, koja je u posjedu redakcije 24sata, otkrivaju zastrašujuće detalje – životinje su redom pretrpjele teške ozljede i psihičke traume. Riječ je, između ostalog, o dva psa labradora, hrvatskom ovčaru, jazavčaru, krmači, nerastu, teletu i kokoši.

Nakon otkrivanja slučaja, preživjele životinje su prevezene u skloništa gdje je utvrđeno da su teško ozlijeđene i istraumatizirane – imale su oštećenja na ušima, nogama, spolovilu, te su odbijale bilo kakav kontakt s ljudima.

Zakonitost i odgovornost pod povećalom

Zbog težine slučaja i njegovih okolnosti, sudski postupak prate i druge institucije, uključujući Hrvatski zavod za socijalni rad. Zatražena psihijatrijska dokumentacija mogla bi imati ključnu ulogu u daljnjem tijeku procesa, osobito pri odlučivanju o mogućem ukidanju mjera pritvora ili olakotnim okolnostima za okrivljenike.

Sudski epilog jednog od najbizarnijih i najpotresnijih slučajeva zlostavljanja životinja u Hrvatskoj još se čeka, dok javnost s nevjericom prati tijek postupka koji je zgrozio i zaintrigirao čitavu zemlju.


Vijesti
Drogiran urlikao po Hebrangu

U Slavonskom Brodu, na trgu u Naselju Andrije Hebrang, dana 28. veljače, u 20.25...

03.03.2026. u 07:30

Vijesti
Krpa uz roštilj izazvala požar: Policija podnosi izvješće

Dana 1. ožujka, u poslijepodnevnim satima, na području Općine Garčin, na dvori&s...

02.03.2026. u 17:30

Vijesti
Bez vozačke, bez osiguranja i s 2,47 promila

Nadzirući promet u Novoj Gradiški, u Ulici Maksimilijana Benkovića, polic...

28.02.2026. u 20:00

Vijesti
Pokušaj kupnje pretvoren u javni performans

U centru Nove Gradiške, dana 27. veljače, u 19.25 sati, alkoholizirani 61...

28.02.2026. u 16:00

Vijesti
Pijani 25-godišnjak divljao kamionom

Policijski službenici Policijske postaje Nova Gradiška su noćas (26. velj...

27.02.2026. u 07:30

Vijesti
28-godišnjak bez pojasa završio u kanalu

Dana 25. veljače, oko 16 sati, u Ulici Orašje u Gornjim Bogićevcima, dogo...

26.02.2026. u 20:00

Vijesti
Jedan pas ozlijeđen, jedna starija žena srušena – isti uzrok

Policijski službenici Policijske postaje Slavonski Brod s Ispostavom Vrpolje su...

26.02.2026. u 15:02

Vijesti
Nije pomogao ni lokot – evo što se dogodilo u općini Vrpolje

U Policijskoj postaji Slavonski Brod s Ispostavom Vrpolje dovršeno je kri...

26.02.2026. u 07:30

Vijesti
Autocesta ili pista? 46-godišnjak vozio 177 km/h

Policijski službenici Postaje prometne policije Slavonski Brod su u ponedjeljak...

25.02.2026. u 07:30

Vijesti
Ulazio u kuće dok su vlasnice gledale televiziju?!

U cilju povećanja sigurnosti građana i zaštite imovine, Policijska uprava...

24.02.2026. u 17:30

Vijesti
Autobus iz BiH skrivao tajnu: 39.100 cigareta s kosovskim markicama

U nedjelju 22. veljače na graničnom prijelazu Slavonski Brod, ovlašt...

24.02.2026. u 15:00

Vijesti
Tri auta nestala u jednoj noći! Policija brzo otkrila počinitelje

Policijski službenici Policijske postaje Nova Gradiška dovršili su...

24.02.2026. u 07:30

Vijesti
Grgić pada? Lucić i Kolar propjevali pred USKOK-om!

Andrej Lucić i Filip Kolar, poduzetnici iz Nove Gradiške, pu&...

23.02.2026. u 16:18

Vijesti
U Slavonskom Brodu nestala dvojica 13-godišnjaka

Policijska uprava brodsko-posavska traga za dvojicom maloljetnika koji su nestal...

23.02.2026. u 15:00

Vijesti
Krao kućanske uređaje i osobne stvari

Policijski službenici Policijske postaje Slavonski Brod s Ispostavom Vrpolje dov...

23.02.2026. u 12:30

Vijesti
Droga, alkohol i uvrede: Burne noći na cestama

Policijski službenici Policijske postaje Nova Gradiška i Postaje prometne...

22.02.2026. u 12:00

;