Dva nedavna požara u Slavonskom Brodu, koja su izbijala na različitim lokacijama, izazvala su zabrinutost među građanima i pokrenula brojne rasprave na društvenim mrežama, a nekoliko poruka i mailova stiglo je i našoj redakciji u kojima nas se, između ostalog, proziva da ne radimo svoj posao kako treba ili čak optužuje da namjerno skrivamo podatke od javnosti- u suradnji s policijskom upravom!
Podsjetimo, prvi požar dogodio se 28. kolovoza oko 4:30 ujutro, kada je izgorjela napuštena kuća u vlasništvu 76-godišnjakinje na uglu Horvatove ulice, u samom centru grada. Na sreću, ozlijeđenih nije bilo, a vatrogasci su brzo intervenirali i ugasili vatru. Policijski očevid, uz sudjelovanje inspektora zaštite od požara, utvrdio je da je uzrok požara djelovanje otvorenog plamena. O ovom slučaju podnesena je kaznena prijava Općinskom državnom odvjetništvu u Slavonskom Brodu.
Samo nekoliko dana kasnije, 7. rujna, u ranim jutarnjim satima, izbio je požar u obiteljskoj kući na uglu Strossmayerove i Štampareve ulice. Prema izvješću Policijske uprave brodsko-posavske, u ovom incidentu također nije bilo ozlijeđenih osoba, ali materijalna šteta je značajna. Uzroci ovog požara još uvijek se istražuju, a rezultati očevida trebali bi pružiti više informacija o mogućim uzrocima i povezanosti s prvim požarom.
Dok policija nastavlja istragu i poziva građane da dostave bilo kakve korisne informacije, na društvenim mrežama počele su se širiti teorije da ovi požari nisu slučajni. Neki stanovnici insinuiraju da bi požari mogli biti povezani s djelovanjem građevinske mafije, koja često koristi slične metode kako bi ostvarila ciljeve u vezi s atraktivnim građevinskim lokacijama. Ove sumnje posebno su pojačane činjenicom da su obje kuće bile prazne i zapuštene, a njihova lokacija u središtu grada čini ih potencijalno zanimljivim za investitore.
Iako policija nije potvrdila te spekulacije, naglasili su da istražuju sve mogućnosti te da nisu isključili ni mogućnost da su požari povezani.
- Zasad nemamo konkretne dokaze koji bi upućivali na povezanost ova dva incidenta, ali istraga je u tijeku i svaka informacija nam je važna, izjavio je glasnogovornik Policijske uprave brodsko-posavske.
Građani su pozvani da se jave policiji ako imaju bilo kakve informacije o požarima, a rasprave na društvenim mrežama ukazuju na veliki interes oko mogućih uzroka i posljedica ovih incidenata. Policija, s druge strane, apelira na javnost da se suzdrži od preuranjenih zaključaka dok se istraga ne dovrši.
foto: Brodportal.hr
Prilikom nadzora prometa u Ulici kralja Tomislava u Rešetarima, dana 5. s...
08.05.2026. u 07:30
Nakon višednevne potrage koja je potresla Slavonski Brod i...
07.05.2026. u 15:09
Na redakcijsku adresu zaprimili smo demanti gospodina Jugovića koji, sukladno Za...
07.05.2026. u 08:47
Nova Gradiška jučer se ponovno našla u središtu interesa is...
07.05.2026. u 07:30
U utorak (5. svibnja), policijski službenici Policijske uprave brodsko-posavske...
06.05.2026. u 18:57
Na autocesti A3, u blizini Rešetara, dana 4. svibnja, u 4.40 sati, dogodi...
06.05.2026. u 11:00
Dana 4. svibnja, oko 10.50 sati, u Slavonskom Brodu, u Ulici I. Cankara, 24-godi...
06.05.2026. u 07:30
Teška prometna nesreća potresla je danas poslijepodne slavonsku autocestu...
05.05.2026. u 17:43
Dana 3. svibnja, oko 18.50 sati u Gornjoj Vrbi, na raskrižju Ulice 108. brigade...
05.05.2026. u 17:30
SLAVONSKI BROD – Policija traga za nestalim maloljetnikom Sebastianom Mati...
05.05.2026. u 10:00
Na području Nove Gradiške, dana 3. svibnja, oko 17.25 sati, 41-godi&scaro...
04.05.2026. u 20:00
Dana 2. svibnja, u 14.15 sati, u Cerniku (raskrižje Ulica Frankopanske i dr. Fra...
04.05.2026. u 10:00
Potraga za muškarcem koji je u petak poslijepodne skočio u rijeku Savu u...
03.05.2026. u 16:00
U Novoj Gradiški, u Ulici Karla Dieneša, dana 1. svibnja, oko 21.2...
02.05.2026. u 16:00
U Policijskoj postaji Slavonski Brod s ispostavom Vrpolje, zaprimljena je prijav...
02.05.2026. u 12:00
Policijski službenici Policijske uprave brodsko-posavske u suradnji sa službenic...
30.04.2026. u 20:12