insurpad

Brzo i digitalno

Unesi registraciju i usporedi ponude osiguranja

Crna Kronika

Rumunji, Poljaci i Egipćanin švercali migrante

Autor: 035portal Datum objave: 18.06.2024. u 18:00

Rumunji, Poljaci i Egipćanin švercali migrante

Obavljajući zadaće nadzora državne granice i sprječavanja krijumčarenja osoba, policijski službenici Policijske uprave brodsko-posavske su ponovno spriječili krijumčarenja osoba te uhitili krijumčare. 

U petak, 14. lipnja, u poslijepodnevnim i noćnim satima, prilikom nadzora na autocesti A3, te širem području Slavonskog Broda, kontroliran je osobni automobil zagrebačkih registracijskih oznaka, kojim je upravljao 38-godišnji rumunjski državljanin te teretni automobil poljskih nacionalnih registracijskih oznaka, kojim je upravljao 32-godišnjak, dok se kao suvozač sa istim nalazio 29-godišnjak (obojica poljski državljani).  

Također je kontroliran i osobni automobil austrijskih nacionalnih registracijskih pločica, kojim je upravljao 38-godišnji egipatski državljanin s kojim se u automobilu nalazio strani državljanin koji je nezakonito ušao u Republiku Hrvatsku. Zbog počinjenih prekršaja prema obojici je proveden postupak sukladno odredbama Zakona o strancima. 

Nadalje, u subotu 15. lipnja, u noćnim satima 20-tak kilometara zapadno od Slavonskog Broda, kontroliran je teretni automobil rumunjskih nacionalnih registracijskih oznaka kojim je upravljao 36-godišnjak, dok se sa istim kao suvozač nalazio 18-godišnjak (obojica rumunjski državljani). Naime, vozač je prethodno prouzrokovao prometnu nesreću u kojoj nije bilo ozlijeđenih osoba, a vozač se nakon prometne nesreće dao u bijeg, no policijski službenici su ga ubrzo uhitili. U tovarnom prostoru teretnog automobila nalazilo se više stranih državljana koji su nezakonito ušli u Republiku Hrvatsku. 

Kriminalističkim istraživanjem nad pet osoba u dobi od 38, 32, 29, 36 i 18, potvrđena je sumnja da su isti u namjeri da se nepripadno imovinski okoriste, sukladno prethodnom dogovoru s nepoznatim osobama primili u automobile strane državljane koji su nezakonito ušli u Republiku Hrvatsku, namjeravajući ih prevesti u unutrašnjost Republike Hrvatske, odnosno do Zagreba. Vozači automobila su prekršajno prijavljeni zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama.   

Policijski službenici su osumnjičene uz kaznene prijave zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela Protuzakonito ulaženje, kretanje i boravak u Republici Hrvatskoj, drugoj državi članici Europske unije ili potpisnici Šengenskog sporazuma predali pritvorskom nadzorniku Policijske uprave brodsko-posavske.  

Prema stranim državljanima je proveden postupak sukladno odredbama Zakona o međunarodnoj i privremenoj zaštiti i Zakona o strancima.


Vijesti
Grgićeva obrana ruši optužbe: Ni mita ni scenarija kakav opisuje USKOK

Uhićeni gradonačelnik Nove Gradiške Vinko Grgić u petak poslijepodne priv...

13.02.2026. u 19:45

Vijesti
USKOK podignuo optužnicu protiv Grgića: 25 % zarade, 250.000 € i industrijska zona

  Ured za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminalite...

13.02.2026. u 13:14

Vijesti
Parkiralište, susjedi i kafić pod policijskom intervencijom

Brodsko-posavski policijski službenici, dana 10. i 11. veljače, evidentirali su...

13.02.2026. u 10:00

Vijesti
USKOK širi mrežu: Nakon Grgića, pao i Gavran?!

Nakon jutrošnje potvrđene akcije USKOK-a u Novoj Gradi&sc...

12.02.2026. u 12:16

Vijesti
Nakon akcije USKOK-a – politički slom: Grgić uhićen, pa potpisao ostavku!

Nova Gradiška od jutra je u središtu akcije USKOK-a, tijekom koje...

12.02.2026. u 10:23

Vijesti
VELIKA USKOK-OVA AKCIJA: Gradonačelnik priveden, pretresi i dalje traju

Nova Gradiška od ranih je jutarnjih sati u središtu opsežne polici...

12.02.2026. u 09:25

Vijesti
Klik koji je koštao 18 000 €

U Policijskoj postaji Slavonski Brod s Ispostavom Vrpolje jučer (10. veljače) za...

12.02.2026. u 07:30

Vijesti
Teško ozlijeđen 33-godišnjak. Prelazio cestu na zeleno

U utorak (10. veljače), u 21,50 sati, na raskrižju Ulice dr. Andrije Štam...

11.02.2026. u 17:30

Vijesti
Natočio gorivo i nestao

Na području Policijske uprave vukovarsko-srijemske, otkriven je počinitelj kazne...

10.02.2026. u 17:30

Vijesti
Policija u tjedan dana zaustavila 703 vozila – broj prekršaja šokira

U razdoblju od 02. do 08. veljače, policijski službenici su prilikom nadzora pro...

10.02.2026. u 07:30

Vijesti
Policija u šoku: Vozač u Slavonskom Brodu pozitivan na čak pet vrsta droge

Nakon objavljene vijesti Neovlašteno posjedovao drogu i upravljao au...

09.02.2026. u 09:53

Vijesti
Klik koji je skupo koštao: Brođanka (73) ostala bez 3 000 €!

Nakon objavljene vijesti Građani, oprezno u komunikaciji s nepoznatim osobama -...

07.02.2026. u 20:00

Vijesti
Lažna putovnica, pravi problemi: Mladić završio u pritvoru

U srijedu 4. veljače, oko 23 sata, na graničnom prijelazu Slavonski Brod, granič...

07.02.2026. u 20:00

Vijesti
Istina je ipak iscurila- policija potvrdila kazneni progon zbog curenja goriva!

Policijska uprava brodsko-posavska dovršila je kriminalističko istraživan...

07.02.2026. u 15:18

Vijesti
Oštetili tvrtku za više od 113.000 €

Policijski službenici Policijske uprave brodsko-posavske u zajedničkoj suradnji...

06.02.2026. u 17:30

Vijesti
Dvije noći, tri slučaja, više uhićenja

Policijski službenici su prilikom obavljanja zadaća nadzora državne granice 3. i...

06.02.2026. u 10:00

;