Preporučena kotizacija za utrku iznosila je 30 kuna, što je dovoljno da jedno dijete prima topao obrok u školi čak 3 mjeseca svaki dan!
Volonteri Marijinih obroka iz Slavonskog Broda drugu godinu zaredom organizirali su humanitarnu utrku 'Trčimo za obrok više'. Trkači su mogli odmjeriti snage na utrci dužine 5 kilometara, a po prvi puta je organizirana i dječja utrka na 500 metara. Preporučena kotizacija za utrku iznosila je 30 kuna, što je dovoljno da jedno dijete prima topao obrok u školi čak 3 mjeseca svaki dan!
Kako će izgledati sam program ove utrke pojasnio nam je Krešimir Pavičić: „Mene veseli što sam dio ovog projekta, koji je započeo još 2009.godine i trenutno hranimo 11 200 djece, a internacionalno na tom projektu se hrani preko milijun djece. Privuklo me to što na mjesto obrazovanja, dovodimo obroke za djecu, i time djeca u školu dolaze češće, koncentriranije i uče bolje. Tako indirektno nudite obrazovanje i time zatvarate taj krug gladi. Ono što me potaklo na sudjelovanje u ovom projektu je ta jednostavnost, što jamčite da od uloženih 100 kuna, 93 kune dolazi do korisnika. Volonteri su ti koji nose Marijine obroke, to je ono što je najbitnije.“
Koje zemlje su najviše ugrožene i postoji li nekakav raspored gdje najprije idu te donacije:“ Imate raspored, recimo od Ekvadora do Malavije. U Malaviji su Marijini obroci najzastupljeniji, jer je tamo i otvorena prva školska kuhinja. Međutim nama je ipak najdraži Benini, jer smo preko hrvatskih misionara tamo otvorili prvu kuhinju. Mi se nastojimo proširiti svugdje po Hrvatskoj, tako postoje čuvene utrke u Splitu, Zagrebu i sl., a evo i u Slavonskom Brodu. Jednako tako organiziramo i razne humanitarne koncerte, trudimo se osvijestiti ljude kako nismo odgovorni samo za one do nas, nego i za one koji su nešto dalje od nas.“, zaključio je Pavičić
.jpg)
„Molitvena zajednica Srce Isusovo Slavonski Brod“, zbog svoga dosadašnjeg djelovanja volontera za Marijine obroke, dobila je i svoju kuhinju u školi Sackie Town Primary School, Liberija u kojoj ima 244 djece. Naziv kuhinje je „MZ Srce Isusovo, Slavonski Brod s OŠ A.Kanižlića, Požega, Croatia", a sve će prikupljene donacije na utrci preko udruge Marijini obroci biti usmjerene za školske obroke učenika te škole.
Volonterka Marijinih obroka, Đurđica Lucić, rekla je nešto o svom djelovanju u udruzi:“ Ovo je druga godina da organiziramo utrku Marijinih obroka, ovdje u Brodu. Prošle godine utrka je bila na Poloju, bili smo jako zadovoljni, jer bilo je nešto više od 100 trkača te se skupilo preko 7 000 kuna. Ovogodišnja utrka održava se na Korzu te imamo i dječju i odraslu utrku. Očekujemo puno ljudi. Ove godine donacije prikupljamo za svoju kuhinju u Liberiji, koju ćemo otvoriti na jesen zajedno s jednom požeškom školom, OŠ“ Antuna Kanižlića. Sve prikupljene donacije hranit će kroz cijelu godinu 244 djece u Liberiji.“
„Iznenađuje me da je evo sat vremena prije utrke toliko ljudi već okupljeno na Korzu. Mislim da se prijavio velik broj ljudi, što mi je jako drago, jer smo svi ovdje s jednim humanitarnim ciljem, i bilo bi mi drago da dođe što više ljudi. Trčanje kao rekreacija je dobro za sve. Trčanjem se bavim rekreativno, već nekih godinu i pol dana i kada god se nešto održava u Brodu, a humanitarnog je karaktera, volim to podržati.“, rekao nam je Goran Vučković, sudionik ovogodišnje utrke.
TD Komunalac d.o.o. obavještava građane Slavonskog Broda da započinje org...
07.01.2026. u 07:30
Kada su se uz glasnu buku, zagušljive ispušne plinove i oblake pra...
06.01.2026. u 20:00
Rutinska kontrola kakvoće, provedena u sklopu redovitog nadzora...
05.01.2026. u 17:30
Punih 24 sata nakon što je snijeg počeo padati, Slavonski Brod jutros se...
05.01.2026. u 12:15
Tjedan od 5. do 12. siječnja u Brodsko-posavskoj županiji proteć...
05.01.2026. u 07:30
Brodsko stočno, marvinsko sajmište mijenjalo je lokacije. U 19. stoljeću...
04.01.2026. u 20:00
U svijetu u kojem se nogometne karijere mjere milijunima, a odlu...
04.01.2026. u 11:40
Brodsko-posavska županija otvorila je Javni poziv za podnošenje prijedlog...
04.01.2026. u 08:00
Nakon više od desetljeća kontinuiranog odlaska liječnika iz H...
03.01.2026. u 20:00
U svijetu radija, gdje se povjerenje publike gradi godinama, a glas postaje prep...
03.01.2026. u 16:00
Već godinama je prava poplava tamburaških sastava, tamburaške glaz...
01.01.2026. u 20:00
Dok gradska uprava s ponosom zbraja međunarodne arhitektonske nagrade i š...
01.01.2026. u 16:00
Doček Nove godine i ove je zime spojio dvije obale Save – barem kroz objek...
01.01.2026. u 12:00
Kada se godina u lokalnom mediju zbraja i analizira, brojke su tek početna točka...
31.12.2025. u 17:30
Točno u podne, ondje gdje se Korzo susreće sa Savom, Slavonski Brod i ove je god...
31.12.2025. u 15:00
Pušače i korisnike alternativnih duhanskih proizvoda od početka 2...
31.12.2025. u 12:30