insurpad

Brzo i digitalno

Unesi registraciju i usporedi ponude osiguranja

Život

'Božićni vilenjaci' Soundset radio Broda unijeli božićnu čaroliju u Kuću sretnih ciglica

„Njihove želje su male, a srca naših slušatelja i ove godine bila su velika“, rekla je Ivana Mamula sa Soundset radio Broda.

Autor: 035portal Datum objave: 22.12.2016. u 10:54

'Božićni vilenjaci' Soundset radio Broda unijeli božićnu čaroliju u Kuću sretnih ciglica

„Njihove želje su male, a srca naših slušatelja i ove godine bila su velika“, rekla je Ivana Mamula sa Soundset radio Broda.
Sada već tradicionalna božićna akcija Soundset radio Broda pod nazivom „Božićni vilenjaci“ provedena je u prosincu, mjesecu darivanja.
I ovoga puta izmamili su osmijeh na lice brojnoj djeci Kuće sretnih ciglica u Slavonskom Brodu. Vrijednim tetama dali su zadatak da od djece prikupe božićne želje. Bile su vrlo skromne, pa su se tu našle lampice za bor, rukavice, šalovi i kape. Uvijek humani Brođani brzo su reagirali te se putem Facebooka u samo nekoliko dana okupili i obećali pomoći. Darovi su pristizali svakoga dana, a redakcijski bor je počeo poprimati pravi blagdanski izgled s mnoštvo poklona ispod njega. Javili su se i mnogi drugi koji su htjeli donirati svakodnevne potrepštine za Kuću sretnih ciglica.

Djelatnici Soundset radio Broda uručili su poklone dječici u Kući sretnih ciglica u srijedu, 21. prosinca, te izmamili osmijeh na lice, pogotovo što su dobili darove koje su i zaželjeli.
„Djeca su još veselija kada dobiju poklone za Božić. Zahvaljujem Soundset radio Brodu i svim slušateljima koji su jako brzo rezervirali poklone koje će kupiti djeci. Bila je ovo jako uspješna akcija koja je pokazala kako ima dosta sugrađana koji su osjetljivi na potrebe naše djece te hoće i mogu doprinijeti, što i jest bit Božića. Želimo svima čestit i blagoslovljen Božić, te puno uspjeha, zdravlja i veselja u novoj 2017. godini, kao i da imamo puno zajedničkih akcija jer samo zajednički možemo napraviti razliku, svatko sa svoje strane može nešto, ali kada se udružimo onda se može puno više“, rekla je Renata Puljko, ravnateljice Kuće sretnih ciglica.

Svaka donacija ovoj ustanovi je dobrodošla, a ono što je sada gorući problem jest nedostatak kombija za prijevoz djece u školi i iz nje. S obzirom da 35 djece pohađa školu, što u jutarnjoj što u poslijepodnevnoj smjeni, jedan kombi i osobni automobil nisu dovoljni da djeca na vrijeme stignu u školu. Stoga, ako netko želi financijski pomoći u nabavljanju novog kombija slobodno se može obratiti Kući sretnih ciglica ili redakciji Soundset radio Broda.

Lijepo je pomagati, složit će se svi, a kada uz sve to dobijete i dječji osmijeh, srce je još punije. Zahvaljuju prije svega slušateljima Soundset radio Broda koji su omogućili božićne poklone, te djelatnicima Kuće sretnih ciglica što se brinu o djeci. Nažalost neki od njih neće provesti Božić u krugu svoje obitelji, ali zahvaljujući slušateljima i djelatnicima Kuće sretnih ciglica moći će proslaviti najradosniji blagdan u toplini doma i uz ljudski zagrljaj.
Do sljedeće akcije čestit Božić i uspješnu novu 2017. godinu svim svojim slušateljima želi Soundset radio Brod.

 


Priče
Požešku biskupiju tresu optužbe za seksualno zlostavljanje, svećenik udaljen tek nakon izbijanja afere?!

Ozbiljne optužbe za seksualno zlostavljanje maloljetnika potresaju Požešk...

06.08.2026. u 19:00

Radar
Već 23 godine nitko nije uspio srušiti ovaj slavonski rekord. Hoće li napokon pasti?

Najavljeni koncert Marka Perkovića Thompsona u Vukovaru već se opisuje kao događ...

06.08.2026. u 12:30

Radar
760.000 €, 84% isplata putem narudžbenica: Kako je Orking postao jedan od glavnih partnera Grada?

SLAVONSKI BROD – Gotovo 760 tisuća eura javnog novca- toliko je, prema jav...

06.08.2026. u 09:40

Savjeti i trikovi
Od danas pojačane policijske kontrole – provjerite kada i gdje

Cijeli tjedan od 3. do 9. kolovoza 2026. godine na području Policijske uprave br...

06.08.2026. u 07:30

101 brodska priča Zvonimira Toldija
Mali princ

Kratke, ružičaste, bogato nabrane svilene pump hlače, svilena košulja ist...

05.08.2026. u 20:00

Priče
Mališani na biciklima, policija uz njih – poučna akcija u Novoj Gradiški

Policijski službenici Policijske postaje Nova Gradiška sudjelovali su u a...

05.08.2026. u 16:00

Događanja
Duspara uputio snažnu poruku povodom Oluje, Marušić i Ćosić u Kninu odali počast braniteljima

Peti kolovoz za Hrvatsku nije samo datum u kalendaru. To je dan koji simbolizira...

05.08.2026. u 12:00

Servisne informacije
Evo kako će Komunalac raditi na državni praznik

Iz trgovačkog društva Komunalac d.o.o. obavijestili su korisnike kako će...

04.08.2026. u 17:30

Radar
Brza sanacija ili gašenje požara nakon naše objave? Grafit je uklonjen, ali ostao je gorak okus i niz neugodnih pitanja

Samo dan nakon što je 035portal objavio fotografije neprimjerenog grafita...

04.08.2026. u 14:34

Priče
Hrvatska se prisjeća početka Oluje, operacije koja je označila prekretnicu Domovinskog rata

Na današnji dan, 4. kolovoza, prije 31 godinu započela je vojno-redarstve...

04.08.2026. u 09:30

Servisne informacije
Oprez! Sutra počinje najopasniji dio toplinskog vala

Slavonski Brod i cijelu istočnu Hrvatsku od sutra očekuje vrhunac ovogodi&scaron...

03.08.2026. u 20:00

Priče
Grad prisvaja tuđu sreću? Objavili statistiku brakova kao vlastiti uspjeh

Slavonski Brod tijekom 2025. godine doista je zabilježio rast broja sklopljenih...

03.08.2026. u 15:00

Radar
OVO PRELAZI SVAKU GRANICU! Oskrnavljen spomenik posvećen djeci poginuloj u ratu

Jedan od najvažnijih slavonskobrodskih spomenika posvećenih civilnim žrtvama Dom...

03.08.2026. u 13:25

Recept
Tko može, neka ostane u hladu! Vrijeme postaje ozbiljan zdravstveni rizik

Brodsko-posavsku županiju u tjednu od 3. do 9. kolovoza očekuje nastavak izrazit...

03.08.2026. u 07:30

101 brodska priča Zvonimira Toldija
Bolnica Franje Josipa I.

Sto godina je od izgradnje brodske bolnice u Štamparevoj ulici, na mjestu...

02.08.2026. u 20:00

Događanja
Jedna od najdugovječnijih regata u Slavoniji ponovno ispisuje novu priču

Dolina će i ove godine biti mjesto okupljanja brojnih ljubitelja rijeke Save, ri...

02.08.2026. u 12:00

;