insurpad

Brzo i digitalno

Unesi registraciju i usporedi ponude osiguranja

Život

Doživite Advent iz davnina pomoću aplikacije

Autor: 035portal Datum objave: 09.12.2022. u 10:00

 Doživite Advent iz davnina pomoću aplikacije

Grad Slavonski Brod nastavlja nadograđivati priču adventa vezanu uz život i djelo Ivane Brlić-Mažuranić. Ovoga je puta otišao korak dalje te je ovogodišnju ponudu Adventa iz davnina odlučio proširiti na virtualnu stvarnost. Tako ovogodišnji Advent iz davnina dodatno upotpunjuje besplatna aplikacija koju svi građani mogu instalirati na svoje mobilne uređaje. Nakon aktiviranja aplikacije, na određenim lokacijama u centru grada pojavljuje se pripovjedačica Iva koja građane vodi po različitim punktovima u gradu i uvodi ih u svijet bajke Šuma Striborova Ivane Brlić-Mažuranić te govorno upoznaje građane s citatima iz spomenute priče.

 

Poseban doživljaj blagdanskog ugođaja u gradu također omogućuju brojni 3D predmeti koji se pojavljuju na ekranu mobilnog uređaja. Građani tako mogu napraviti bajkovite slike s trgova i ulica grada slikajući se uz virtualne predmete poput snježnog bora, lebdećih kuglica, adventskih svijeća, snjegovića i dr. Predmeti se u stvarnom prostoru pomiču tako da ih se mobitelom može uhvatiti svaki puta na drugoj lokaciji u gradu, a dodirom na virtualni predmet pokreće se i animacija što dodatno doprinosi zabavi. Tako uz virtualni snijeg koji lagano pada, 3D predmete i virtualnu Ivu, svaki fotografirani prizor postaje bajkovita razglednica Adventa iz davnina u Slavonskom Brodu. Platforma svakim danom postaje sve sadržajnija pojavljivanjem novih 3D predmeta ili likova, a iza realiziranih brojnih crteža u 3D tehnici, animacija i same platforme proširene stvarnosti stoje Brođani koji su se okupili na ovom posebnom projektu za svoj Slavonski Brod. Ovaj iskorak Adventa iz davnina omogućuje povezanost sa svim dobnim skupinama, a posebno s djecom i mladima koji preferiraju ovakav način komunikacije.

 

Platforma proširene stvarnosti dostupna je građanima jednostavnom instalacijom na mobilni uređaj putem QR koda ili se može besplatno preuzeti u trgovini aplikacija za iOS ili Android pod imenom Equinox XR. Prilikom uporabe aplikacije nužno je imati uključen wifi internet ili mobilne podatke te upaljenu lokaciju kako bi se sadržaj učitao.

QR plakat prijedlog2


Servisne informacije
Vraćaju li se prave ljetne vrućine? Prognoza donosi odgovor

Pred stanovnicima Brodsko-posavske županije tjedan je u znaku pravog ljeta. Od 1...

13.07.2026. u 07:30

101 brodska priča Zvonimira Toldija
Godina 1928./29. godine

Aktualno je uređenje glavnog gradskog trga koji se sada imenom slavne Brođanke I...

12.07.2026. u 20:00

Priče
Najljepša ljetna priča stiže iz Bukovlja: Ovdje se grade male, ali velike pobjede

Dok većina djece ljetne praznike provodi bez školskih obveza i ustaljene...

11.07.2026. u 08:00

Grad to su ljudi
Prkačin: ´To što rade Duspara i ekipa oko Duspare, u sprezi sa Županijom, nisu prekršaji. To je kriminal.´

Teške optužbe na račun slavonskobrodske gradske vlasti odjeknule su u Pod...

10.07.2026. u 19:15

Udruge
David Kadić i Matej Dorić najbolji su orači Brodsko-posavske županije

Na parceli obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva Tomislava Blaževca u...

10.07.2026. u 17:30

Radar
Šok za tisuće građana: Hanžeković & Partneri šalju HRT opomene bez iznosa i datuma duga!

Dopisi odvjetničkih ureda, poslani u ime Hrvatske radiotelevizije, posljednjih s...

10.07.2026. u 15:00

Radar
Nikola Mostarkić povukao crtu: ´Zahtijevamo transparentnost. Vidjet ćete, bit će bolje od pijeska! ´

Pitanje termina za treninge mlađih kategorija ponovno je otvorilo raspravu o bud...

10.07.2026. u 12:30

Priče
Tihana Dročić kreće iz Nove Kapele po titulu Najuzornije hrvatske seoske žene

Brodsko-posavska županija i na ovogodišnjem, 26. Izboru Najuzornije hrvat...

10.07.2026. u 07:30

Priče
Muzej nema ljudi, Zvjezdarnica zaposlenike, a Turistička zajednica kaže da se nitko nije žalio

Prije nekoliko dana na 035portalu otvorili smo pitanje koje će si, sasvim opravd...

09.07.2026. u 17:30

Radar
Na ovoj lokaciji nekad je prijetila kuća, danas prijeti ambrozija?

Kada je prije nekoliko mjeseci u Gupčevoj ulici srušena...

09.07.2026. u 15:00

Radar
Iznenađenje iz bolnice! Jesu li ovo najljepše brojke ove godine?

Dobre vijesti stižu iz rodilišta u Brodsko-posavskoj županiji. Nakon godi...

09.07.2026. u 07:30

Događanja
Tvrđava ponovno postaje najljepša pozornica u gradu

  Kazališno-koncertna dvorana "Ivana Brlić Mažurani...

08.07.2026. u 10:00

Priče
Luksuz kakav se rijetko viđa- evo što se u gradu prodaje za više od 500 000 €!

Dok cijene nekretnina u Hrvatskoj posljednjih godina ne prestaju rasti, ni Slavo...

07.07.2026. u 12:30

Radar
Turista je sve više, no što oni zapravo rade u Brodu? Pokušali smo pronaći odgovor i gotovo svugdje poljubili zatvorena vrata!

Prije samo nekoliko dana Turistička zajednica destinacije Slavonski Brod –...

06.07.2026. u 12:30

Servisne informacije
Ljeto uzima kratku pauzu. Evo što nas čeka idućih sedam dana

Nakon nekoliko dana u kojima su visoke temperature i sparina m...

06.07.2026. u 07:30

101 brodska priča Zvonimira Toldija
Godina 1909.

 Brod na Savi, kraljevski slobodni grad i tvrđava na rijeci Savi, imao je t...

05.07.2026. u 20:00

;