I ove godine, memorijal je na slavonskoj ravnici i obroncima Dilj gore okupio brojne hrabre hrvatske policajce i policajke (njih ukupno 61) u utrci za najspremniju pripadnicu i pripadnika Ministarstva unutarnjih poslova.
U znak sjećanja na ratnog zapovjednika Specijalne jedinice policije – Policijske uprave brodsko-posavske Šimu Đamića, danas je održan 2. memorijal „Šimo Đamić“.
I ove godine, memorijal je na slavonskoj ravnici i obroncima Dilj gore okupio brojne hrabre hrvatske policajce i policajke (njih ukupno 61) u utrci za najspremniju pripadnicu i pripadnika Ministarstva unutarnjih poslova.
Od alpinizma, veslanja, streljaštva, zakonskih propisa pa sve do borilačkih vještina, gimnastike, zahvata za privođenje, tu su i mnoge druge teške prepreke i znanja koje su kandidati morali uspješno demonstrirati u kvalifikaciji natjecanja kako bi danas mogli biti na njegovoj završnici.
Policajci i policajke su jutros u 7 sati krenuli su sa starta (mjesto Tomica) prema Sibinju s deset kilograma teške opreme, kompasom i zemljovidom u rukama. Nakon višednevnih sati napornih zadataka, danas je oko 13:30 sati u cilj ušao najspremniji hrvatski policajac 2. memorijala „Šimo Đamić“ kako bi se poklonio hrvatskoj zastavi, a za njime su slijedili i ostali.
Najspremniji hrvatski policajac je Zoran Mamuzić, a na drugom i trećem mjestu pratili su ga Krešimir Šimić i Nikola Tomić. Ova godina je posebna jer su se među natjecateljima pronašle dvije policajke koje su uspješno svladale sve prepreke ovoga natjecanja i uspješno došle do cilja, a to su Ines Matec Mamuzić i Antonija Radeljić.
Najbolje plasiranim policajcima dodijeljene su i prigodne nagrade.
Memorijal je održan u čast svim dušama hrvatskih ratnika, a u njemu novi mladi naraštaji hrvatske policije u svojoj slobodnoj, samostalnoj i suverenoj Republici Hrvatskoj pokazuju i dokazuju da im je sigurnost građana i ljubav prema domovini uvijek na prvom mjestu. Ovo natjecanje će i hrvatskim policajcima i policajkama biti poticaj da svakodnevno brinu o svojoj fizičkoj spremi koja je jedan od najvažnijih čimbenika pri obavljanju policijskog posla.
SLAVONSKI BROD – Tradicionalno Otvoreno prvenstvo grada...
02.07.2025. u 10:00
SLAVONSKI BROD – Građani Slavonskog Broda i ovog srpnja moći će koristiti...
02.07.2025. u 08:00
S porastom temperatura i sezonom godišnjih odmora raste i jedan manje vid...
01.07.2025. u 20:00
Policijski službenici Policijske uprave brodsko-posavske proteklih su dana, pril...
01.07.2025. u 12:00
Nakon što su tijekom vikenda brojne osobe završile s proba...
01.07.2025. u 10:27
Nova Gradiška od nedjelje je bila na nogama. Potraga za dvojicom 16-godi&...
01.07.2025. u 08:13
Slavonski Brod sprema se za jedan od najiščekivanijih ljetnih događaja &n...
30.06.2025. u 20:00
Kad posao postane nasljeđe, a nasljeđe postane vizija – tada nastaje priča...
30.06.2025. u 12:00
Brodsko-posavskoj županiji predstoji tjedan koji neće mirisati...
30.06.2025. u 08:00
Slično čuvenom i razvikanom Ringu, najširoj i najotmjenijoj bečkoj ulici...
29.06.2025. u 20:00
SLAVONSKI BROD – Slavonski Brod ponovno će postati mjesto okupljanja svih...
29.06.2025. u 17:00
Od siječnja 2026. godine, hrvatski će umirovljenici moći radit...
29.06.2025. u 14:00
REŠETARI – Svečano, dostojanstveno i ponosno, u Općini Rešet...
29.06.2025. u 11:07
Ljetna sezona tek je počela, a hrvatske vozače već čeka neugodno iznenađenje &nd...
29.06.2025. u 08:00
U zemlji s razvedenom obalom, tirkiznim morem i turističkim rekordima, g...
28.06.2025. u 20:00
Od 1. srpnja 2025. na snagu stupaju nove odredbe o popustima u elektroničkoj nap...
28.06.2025. u 11:00