Naslovna / Vijesti / Rezultati 16. kola 3. HNL- Istok

Rezultati 16. kola 3. HNL- Istok

Nogomet

Portal035
  • 2021-11-22 14:00:00

Nogometaši Slavonca u Bukovlju su u susretu klubova iz donjeg dijela prvenstvene ljestvice ugostili Slaviju iz Pleternice. Domaći su odlično krenuli u utakmicu te su golovima Antonija Matića i Josipa Padrića imali vodstvo od 2:0, da bi do poluvremena Filip Kocijan smanjio na 2:1. Crveni Marija Petrovića u 57. minuti dolaze i do 3:1 nakon što je autogol postigao gostujući vratar Mislav Karlić, dok je ubrzo u 65. minuti Benedikt Tokić smanjio na 3:2. Kada se činilo da će sva 3 jako važna boda ostati u Bukovlju te da će se Slavonac sa Slavijom poravnati prema broju bodova, Vlado Lasić iz Slobodnice je u 2. minuti sučevoe nadoknade vremena postigao pogodak s kojim je Slaviji donio vrijedan bod.

Također blizu senzacije bili su nogometaši Oriolika iz Oriovca koji su u ovom kolu gostovali u Jurjevcu kod Zrinskog kod kojeg su otišli oslabljeni bez prvog vratara Josipa Hercega i najboljeg strijelca Gorana Jurića. Međutim, momčad Roberta Dujića koja je igrala bez imperativa u prvom poluvremenu je golovima Mateja Marušića i Luke Morbera imala vodstvo od 2:0, da bi u nastavku domaćin postigao 3 pogotka za pobjedu s 3:2. Zrinskom se već počelo isplaćivati njihovo posljednje veliko pojačanje Igor Prijić koji je svojim golom donio pobjedu s 3:2.

Uspješni na gostovanju u ovom kolu u Ivankovu nisu bili niti nogometaši Omladinca iz Gornje Vrbe koji su s 3:1 poraženi od Bedema. Domaći su nakon prvih 28. minuta imali vodstvo od 2:0, a kada je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio mladi stoper Omladinca Hrvoje Galović bilo je jasno da Vrbljani u Ivankovu teško mogu do boda. Igrača više Bedem koristi za 3:0, a do kraja je Josip Ravlić uspio samo ublažiti poraz s počasnim golom.