KK „SLAVONSKI BROD 1946“ - KK “VALPOVO“ 87:104  (16:33, 22:24, 24:26, 25:21)

KK “SLAVONSKI BROD 1946“: Blažević 8, Stojsavljević - , Klaić 4, Marijić - , Rašić 9, Marinčić - , L. Grgić - , Tomičević 5, Šmital 7, Kristijan 10, Jukić 10, Galić 34. TRENER: Krunoslav Rimac
KK „VALPOVO“: N. Gradinjan 28, Perković 2, Cerjak 12, Nagy 6, Vuković 4, Topić 0, Blažević 11, Kupanovac 0, Petrovari 7, T. Gradinjan 34. TRENER: Tomislav Čamagajevac

U utakmici 8. kola „B“-1 lige - istok košarkaši Slavonskog Broda 1946 u dvorani Vijuš su od Valpova doživjeli prvi poraz ove sezone na domaćem terenu. Nakon što su na Vijušu svladani: Orahovica, Olimp iz Tenje te Našice uslijedio je zasluženi poraz od Valpovčana za koje igraju uglavnom igrači iz A-2 ligaša Belišća. Na kraju su gosti slavili s uvjerljivih 104:84 te je njihova pobjeda potpuno zaslužena budući su od početka pa do kraja utakmice bili u stalnom vodstvu. Bilo je to najslabije izdanje košarkaša Slavonskog Broda 1946 ove sezone na domaćem terenu, a možda i uopće.

U prve 4. minute gosti iz Valpova imali su vodstvo od 15:2, da bi domaći serijom od 11:0 došli na samo 2 koša zaostataka za 15:13. Međutim, tada Zeleni ponovo ubacuju u brzinu više i ponovo stvaraju prednost koja je na kraju prve četvrtine iznosila 33:16, dok se do poluvremena još i povećala na 57:38. Vrlo propusna obrana, puno izgubljenih lopti i nepreciznost u napadu glavni su razlozi slabog izdanja Slavonskog Broda 1946. Malo su se probudili igrači trenera Rimca koji su u 29. minuti nakon serije od 13:2 smanjili na 74:57, ali više od toga nisu mogli te su do kraja Valpovčani sigurnom igrom održavali rezultatsku prednost za konačnih 104:87.

Daleko najbolji u pobjedničkom sastavu bili su blizanci Gradinjan te je tako Toni postigao 34, a Nino 28 koševa. Jednaki broj ubačaja kao Toni Gradinjan 34 imao je s druge strane jedini raspoloženi kod Slavonskog Broda 1946 Marko Galić. U slijedećem 9. kolu „B“-1 lige – istok koje je posljednje u prvom dijelu sezone košarkaši Slavonskog Broda 1946 će na gostovanje kod druge ekipe Vukovara.

Izvor: Josip Šebalj/Slavonski Brod 1946