U posljednjem 9. kolu u prvom dijelu prvenstva „B“-1 lige - istok košarkaši Slavonskog Broda 1946 igrali su na domaćem terenu protiv druge ekipe Vukovara premda su prema rasporedu trebali na gostovanje. Naime, dvorana u Vukovaru bila je zauzeta pa su se klubovi dogovorili i zamijenili domaćinstva. Bio je to dvoboj ekipa koje u svojim redovima imaju puno mladih igrača i koje se jako dobro poznaju. Na kraju su Brođani došli do pobjede sa 75:59 nakon bolje odigrane posljednje četvrtine u kojoj je sve odlučeno. Nakon domaćeg poraza od vodećeg Valpova košarkaši Slavonskog Broda 1946 odigrali su dobru utakmicu protiv druge ekipe Vukovara u kojoj nekolicina mladih igrača nastupa i u „A“-2 ligi za prvi sastav. Trener Rimac u ovoj utakmici nije mogao računati na kapetana i prvog centra Matea Jukića i jednog od ključnih igrača Davida Šmitala, ali je zato prvu utakmicu nakon povratka iz Velike Gorice odigrao Leo Bertolović koji je pokazao da će biti od koristi pogotovo u rotaciji na vanjskoj poziciji. Bez dvojbe prvo ime utakmice bio je Marko Galić koji je nadomjestio izostanak Jukića pod koševima te je ukupno ubacio 36 koševa uz dvije pogođene trice te je najzaslužniji za pobjedu nad drugom ekipom Vukovara sa 75:59. Od početka do kraja utakmice gosti iz Vukovara niti jednom nisu bili u vodstvu, a jedinu priliku imali su preko Kajbe koji je u 30. minuti pogodio za 52:52 te je imao dodatno slobodno bacanje. Međutim, nije ga realizirao za prvo vodstvo Vukovaraca na utakmici. Sve do tada su Brođani bili u stalnom vodstvu od 19:15 nakon prve četvrtine, dok je na poluvremenu bilo 38:29. Ključne su bile prve 4. minute na početku posljednje četvrtine. Naime, igrači trenera Rimca u tom su periodu od 54:52 napravili seriju od 15:0 za 69:52, a u tom razdoblju je simultanku igrao Marko Galić koji je postigao 12 poena, dok je jednu tricu dodao Filip Blažević. Nakon toga su domaći sigurnom igrom održavali razliku do konačne pobjede sa 75:59. Uz sjajnog Galića izdvojimo 9 ubačaja juniora Borne Tomičevića, pa 8 kadeta Filipa Blaževića i 7 još jednog kadeta Sandra Rašića. Svi oni pogodili su ukupno 9 trica, dok je jednu dodao i Franjo Marinčić. Kod druge ekipe Vukovara daleko najbolji dojam ostavili su Antonio Ragač s 21 košem te Dominik Kajba s 19 ubačaja. Tako su Brođani s 5. pobjedom u B-1 ligi – istok završili prvi dio prvenstva na sigurnom 3. mjestu te na taj način zaključili prvu godinu postojanja novog košarkaškog kluba u Slavonskom Brodu. Odmora za sve selekcije kluba nema previše budući kadete već ovog vikenda u Vinkovcima očekuje nastup na tamošnjem Božićnom turniru.

KK „SLAVONSKI BROD 1946“ - HKK “VUKOVAR II“ 75:59
(19:15, 19:14, 16:23, 21:7)