U subotu 14. srpnja u Slavonskom Brodu na rijeci Savi je održano 3. kolo Kupa Republike Hrvatske u kajaku i kanuu na mirnim vodama.

Nastupilo je 10 najboljih hrvatskih klubova sa ukupno 170 kajakaša.

Izvan programa Kupa RH održane su i tri utrke na 2 kilometra sa okretima na kojima je nastupilo gotovo 40 natjecatelja!

Pored gore spomenutih utrka održana je i utrka početnika kajak kanu kluba Olimpik te su svi sudionici, a ukupno njih 11 nagrađeni medaljama i diplomama na veliku radost njih samih i njihovih roditelja koji su ih bodrili sa obale.

Svoj prvi nastup su tako zabilježili: Karla Buhač, Marija Velikanović, Nina Knežević, Andrea Heđeš, Elena Marić, Lana Katinić, Mihael Pavlešin, Leon Katinić, Patrik Brekalo, Adrijan Ružić i Adrian Đaković.

Sve su to klinci koji su se prije nešto manje od mjesec dana upisali u malu školu kajaka te pod nadzorom trenera Marka Lipovca savladali svoje prve kajakaške korake.

Rezultati utrka Kupa Republike Hrvatske:

MK-1 škola kajaka - dječaci 500m
1. Leon Potočki - Belišće
2. Fran Majstorović - Hrv. Kostajnica
3. Petar Majstorović - Hrv. Kostajnica

MK-1 škola kajaka - djevojčice 500m
1. Mia Stojaković - Belišće
2. Jana Lang - Aljmaš
3. Veronika Bunjevac - Hrv. Kostajnica

MK-1 mlađi kadeti 500m
1. Luka Račić - Hrv. Kostajnica
2. Benedikt Kolundžić - Oriolik
3. Antonio Pavlešin - Olimpik

MK-2 mlađi kadeti 500m
1. Kolundžić-Pejić - Oriolik
2. Račić-Bunjevac - Hrv. Kostajnica
3. Petranović-Zanoški - Belišće

MK-1 mlađe kadetkinje 500m
1. Dora Opačak - Marsonia
2. Marija Bilić - Mračaj
3. Emanuela Lenac - Hrv. Kostajnica

MK-2 mlađe kadetkinje 500m
1. Opačak-Lepoglavec - Marsonia
2. Šubarić-Lenac - Hrv. Kostajnica
3. Jukić-Ždero - Mračaj

K-1 kadeti 500m
1. Stjepan Ivezić - Oriolik
2. Leon Matičević - Olimpik
3. Luka Lipovac - Olimpik

K-2 kadeti 500m
1. Lipovac-Matičević - Olimpik
2. Ivezić-Knežević - Oriolik
3. Lang-Bulić - Aljmaš

C-1 kadeti 500m
1. Petar Kolundžić - Oriolik
2. Drago Bulić - Aljmaš
3. Benedikt Kolundžić - Oriolik

K-1 kadetkinje 500m
1. Leona Bužimkić - Hrv. Kostajnica
2. Katja Vukoje - Olimpik
3. Hana Solomun - Hrv. Kostajnica

K-2 kadetkinje 500m
1. Vukoje-Orkić - Olimpik
2. Lenac-Bužimkić - Hrv. Kostajnica
3. Posavac-Prozorac - Oriolik

K-1 mlađi juniori 500m
1. David Aračić - Olimpik
2. Mihael Galetović - Olimpik
3. Domagoj Babić - Marsonia

K-2 mlađi juniori 500m
1. Aračić-Veočić - Olimpik
2. Galetović-Jelinić - Olimpik
3. Babić-Arar - Marsonia

C-1 mlađi juniori 500m
1. Darko Erceg - Marsonia
2. Gabriel Jagodar - Oriolik
3. Dominik Kolundžić - Oriolik

C-2 mlađi juniori 500m
1. Erceg- Martinović - Marsonia
2. Jagodar-Kolundžić - Oriolik
3. Bulić-Bulić - Aljmaš

K-1 mlađe juniorke 500m
1. Hana Ćerić - Marsonia
2. Rea Grozdanić - Rab
3. Renee Tkalec - Rab

K-2 mlađe juniorke 500m
1. Grozdanić-Tkalec - Rab
2. Kordić-Perčinić - Rab
3. Buhač-Velikanović - Olimpik

Slijede međunarodne regate u Bosanskom Brodu i Bosanskoj Gradiški.