Jučer je Gradski vrt bio je prepun najmlađih atletičara koji su se natjecali u kvalifikacijama Erste plave lige, a Osijek je bio prvi od osam gradova u kojima se održavaju kavlifikacije.

Nastupilo je rekordnih 1010 natjecatelja iz cijele Slavonije i Baranje, a samo prvo i drugo mjesto u svakoj disciplini osiguravalo je plasman na završnicu koja će se održati 8.rujna u Zagrebu, u sklopu Hanžekovićevog memorijala.

Natjecali su se učenici 3.,4.,5. i 6. razreda, a atletičari Marsonije i ovaj put su potvrdili svoju kvalitetu. Marta Šarac osvojila je zlatnu medalju na 600 m u kategoriji 6.razreda i tako osigurala završnicu. Hana Mikulić je osvojila broncu također na 600 m u kategoriji 5.razreda. Marko Starčević je nastupio u kategoriji 4.razreda i to na 60m i 300m. Na 60 m je osvojio 4.mjesto (samo tri stotinke do medalje) dok je na 300m osvojio 7.mjesto.

Leona Ruhek i Iva Čorak će nastupiti na kvalifikacijama u Zagrebu 19.5. te se u klubu nadaju kako će se plasirati na završnicu.