Kadeti Košarkaškog kluba Slavonski Brod zabilježili su očekivanu pobjedu u 9. kolu Lige Slavonije i Baranje "B" s uvjerljivih 108:39 u Borovu protiv istoimenog domaćina. Ekipa trenera Rimca i dalje je sto posototno uspješna, jer iz 8 susreta ima isto toliko pobjeda, a do kraja ima odigrati odgođenu utakmicu u Đakovu protiv Sedam, a čeka ih i gostovanje u Požegi. Utakmica protiv Sedam jako važan budući Brođani i Đakovčani idu gotovo sigurno u Ligu za prvaka.

U Borovu su mladi Brođani imali lakšu utakmicu, odnosno malo jači trening. Trener Rimac prvu postavu držao je u početnih 7. minuta i u cijeloj trećoj četvrtini, dok su veći dio susreta igrali igrači koji su do sada manje dobivali priliku. Tako se ponovo izdvojio najmlađi među njima Sandro Rašić (2001. godište) koji je postigao 26 koševa te je još jednom pokazao svoj veliki potencijal i talent.

Uz njega vrijedi izdvojiti i centra Davida Nuspahića koji je imao 13 ubačaja, dok su od igrača iz prve postave kapetan Egon Ruhek i Tino Šebalj svaki ubacili po 18 poena, ali za samo 17. minuta provedenih na parketu jer za nešto više nije bilo potrebe. Prvi organizator igre Filip Blažević postigao je 10 koševa te je zaokružio 5 igrača koji su ubacili dvoznamenkasti broj koševa, dok su vrlo blizu tom učinku bili Mate Marijić i Filip Tomić (obojica po 8 koševa). Razlika u kvaliteti između ove dvije ekipe je velika tako da se prednost na strani kadeta Slavonskog Broda stalno povećavala iz četvrtine u četvrtinu. Tako je nakon prve dionice bilo 34:8, na poluvremenu 57:15, a uoči posljednje četvrtine 85:24.

KK „BOROVO“ - KK „SLAVONSKI BROD“ 39:108 (8:34, 7:23, 9:28, 15:23)

Suci: Đorđe Maksimović i Petar Bosić (oba Borovo)

Dvorana „Borovo“, gledatelja: 40

KK SLAVONSKI BROD: Blažević 10 (1-2), Tomić 8, Marijić 8, Rašić 26, (3-4), Ruhek 18 (2-3), Grgić 2 (0-2), Marinčić, Nuspahić 13 (1-3), Stojsavljević 5 (1-2), Šebalj 18 (3-3). TRENER: Krunoslav Rimac

Trice: Blažević 1, Šebalj 1 i Rašić 1.