Jučer je na zagrebačkom Bundeku održan je 35.kros "SN" i prvenstvo Hrvatske u krosu za osnovne i srednje škole. U jednom od najmasovnijih sportskih natjecanja uopće i ovaj put vrlo uspješni su bili atletičari Marsonije, koji su ovdje nastupali za svoje škole. Nastupilo je 3000 učenika i 1000 studenata iz cijele Hrvatske. Zbog velikog broja trkača u svakoj disciplini medalje osvaja prvih šest za osnovne i prvih troje za srednje škole i studente. Od Brođana ovaj put najbolji je bio Filip Orkić koji je osvojio zlatnu medalju na 850 m u kategoriji 4.razreda. Petra Lesar osvojila je 3.mjesto i brončanu medalju na 850 m u kategoriji 4.razreda. Lorena Šeremet je također završila na postolju osvojivši medalju za 5.mjesto na 850 m u kategoriji 3.razreda (Lorena je učenica 2.razreda). Ivan Slijepčević je osvojio 20.mjesto na 850 m u kategoriji 4.razreda, ali je imao nezgodan pad već nakon 50 m od starta. Filip, Petra i Ivan su nastupili za osnovnu školu Antun Mihanović, a Lorena Šeremet za osnovnu školu Dragutin Tadijanović. Uspješne trkače vodio je trener Antun Šeremet.

Izvor: Atletski klub Marsonia