Temeljem postignutih sportskih rezultata pojedinaca i sportskih ekipa tijekom protekle godine, Povjerenstvo za Izbor najuspješnijih sportaša 2017', dostavilo je svoj prijedlog Izvršnom odboru Zajednice, koji je prijedloge razmotrio te donio Odluku o proglašenju najuspješnijih sportaša i ekipa Brodsko-posavske županije u 2017. godini.
Temeljem Odluke Izvršnog odbora Zajednice, pristupimo svečanosti proglašenja najuspješnijih sportaša Brodsko-posavske županije u 2017' godini.

Kao značajno priznanje za izuzetan doprinos razvoju sporta, a koje se svake godine dodjeljuje pojedincima i sportskim udrugama, kao nagrada za životno djelo u području sporta i obljetnice , dodijelit će se «Nagrada Zajednice sportskih udruga i saveza. Nagradu predstavlja prigodna plaketa i pisano priznanje.

Za izuzetan doprinos razvoju sporta nagrađeni su:

JOSIP WEBER posthumno, MIROSLAV BULJAN, ANTUN ŽIVIĆ i dr. DAMIR JAPUNDŽIĆ IZ NOVE GRADIŠKE

NAGRADU ZAJEDNICE ŠPORTSKIH UDRUGA I SAVEZA»
Za obljetnice postojanja i uspješnog rada kluba nagrađeni su:

NOGOMETNI KLUB „ORIOLIK“ IZ ORIOVCA
Klub ove godine slavi 94. obljetnicu postojanja i uspješnog rada.
RUKOMETNI KLUB „SLAVIJA“ IZ STAROG PETROVOG SELA
Klub ove godine slavi 64. obljetnicu postojanja i uspješnog rada.

NAGRADA ZA NAJUSPJEŠNIJI REZULTAT KLUBA
MLAĐIH DOBNIH UZRASTA-2017.

NOGOMETNOM KLUBU „MARSONIA“ IZ SLAVONSKOG BRODA
U 2017. godini bili su amaterski prvaci Hrvatske u konkurenciji starijih pionira.

NAGRADA ZA NAJUSPJEŠNIJI REZULTAT POJEDINACA
MLAĐIH DOBNIH UZRASTA-2017.

Nagradu predstavlja prigodna plaketa i pisano priznanje a dodjeljuje se,
MIHAELU GRIVIČIĆ-KUGLAČKI KLUB „ZANATLIJA“ SLAVONSKI BROD
U 2017. godini osvojio je dvije zlatne i jednu brončanu medalju na pojedinačnom Svjetskom kuglačkom prvenstvu mlađih uzrasta u Njemačkoj.
GABRIJELU VEOČIĆ –BOKSAČKI KLUB „BROD“ SLAV. BROD
U 2017. godini osvojio je 2. mjesto na Juniorskom Europskom prvenstvu u boksu i proglašen je za najboljeg boksača Hrvatske u Juniorskoj konkurenciji.
LUKASU JURAKIĆ-ŠAHOVSKI KLUB „ĐURO ĐAKOVIĆ“ SLAVONSKI BROD
Osvojio je u 2017. godini 1. mjesto na Kadetskom prvenstvu Hrvatske i nastupat će za reprezentaciju Hrvatske na Kadetskom Europskom prvenstvu u Grčkoj 2018. godine.

ŽUPANIJSKI DAROVITI SPORTAŠI
I. KARATE KLUB „SLAVONSKI BROD“- SLAVONSKI BROD
1. NIKOLA BIRAČ
2. IVANO KARIĆ
3. LUKA BIRAČ
4. BORNA KUJUNDŽIĆ
5. ANA LUJIĆ
6. DORA HAS

II. ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB „BROD“- SLAVONSKI BROD
1. ANITA JELKOVIĆ
2. KRISTINA ŽUPANIĆ
3. LARA SMOLIĆ
4. REA ŠPIRANOVIĆ
5. ŽELJKA SOKOLOVIĆ
6. NINA NOVAK
7. ANA KATARINA BABIČ
8. REA SUDAR
9. ENOLA DELIĆ

III. RK“SLAVONKA“ IZ NOVE GRADIŠKE

1. MIRTA BOGDANOVIĆ
2. INES JELIČIĆ
3. KLARA KAJFAŽ
4. MARGARETA MESIĆ

IV. AK“MARSONIA“ IZ SLAVONSKOG BRODA

1. TVRTKO ŠTEFANČIĆ
2. TONI PRUSINA
3. LANA SOLAR
4. PETRA LESAR
5. LORENA ŠEREMET


V. ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB „BROD NA SAVI“- SLAVONSKI BROD

1. MIHAELA LAZIĆ
2. IVA ŠARIĆ
3. MONIKA VOJVODIĆ
4. IVONA VUKOJEVIĆ
5. EMA POLJAC
6. EDITA POLJAC
7. MAGDALENA ZIRDUM
8. ANA ROSANDIĆ
9. GABRIELA BERTOLOVIĆ
10. VALNEA SLANČEK
11. MONIKA BUCONJIĆ
12. LEONA ŠARIĆ
13. MARIJA FASTIĆ PAJK
14. LEONARDA ŠEBALJ
15. ENA IVANKOVIĆ
16. NIKA KURDIJA
17. MAJA DUSPARA
18. KLARA RIMARČUK
19. ANA ILAKOVAC
20. MAGDALENA KAVKA

VI. KAJAK KANU KLUB „ORIOLIK“ IZ SLAVONSKOG KOBAŠA
1. RAFAEL KOLUNDŽIĆ
2. KRISTIJAN KATANIĆ
3. GABRIJEL JAGODAR
4. DOMINIK KOLUNDŽIĆ
5. PETAR KOLUNDŽIĆ
6. DOMINIK HEĆIMOVIĆ
7. IVAN MARTIĆ
8. STJEPAN IVEZIĆ
9. BENEDIKT KOLUNDŽIĆ
10. KARLO PEJIĆ
11. VALENTINA PESIĆ
12. MAGDALENA BERTOLOVIĆ
13. KLARA ĆULETIĆ
14. DAJANA POSAVAC
15. KATARINA KATIĆ
16. SAMANTHA PROZORAC
17. KATARINA KATIĆ
18. IVAN KNEŽEVIĆ

VII. ODBOJKAŠKI KLUB „POSAVINA BROD“ IZ SLAVONSKOG BRODA
1. VIKTORIJA RAŠIĆ
2. ROMANA LIŠKA
3. EMA ELKAZ
4. DORA MARJANOVIĆ
5. LANA MIKOLČEVIĆ
6. GABRIJELA FONTANA
7. SARA CRNOJEVIĆ

VIII. ŽENSKI ODBOJKAŠKI KLUB „NOVA GRADIŠKA“ IZ N. GRADIŠKE
1. LUCIJA DAKIĆ
2. MIRIAM BALUNOVIĆ

IX. KAJAK KANU KLUB „MARSONIA“ IZ SLAVONSKOG BRODA
1. DARKO ERCEG
2. GABRIEL BABIĆ,
3. RENE BARIĆ,
4. LUKA MARTINOVIĆ,
5. INA TAMBUR,
6. EMA ERCEG,
7. DOMAGOJ BABIĆ,
8. IVAN FRAN ARAR,
9. MATEO KARAKAŠ,
10. VILI ĆERIĆ,
11. ADAM AKŠAMOVIĆ,
12. HANA ĆERIĆ,
13. DORA OPAČAK,
14. REA KRULJAC,
15. VIRGINIA LEPOGLAVEC,
16. JURAJ RAŠIĆ

X. KAJAK KANU KLUB „OLIMPIK“ IZ SLAVONSKOG BRODA
1. ANTONIO PAVLEŠIN
2. JURE LIPOVAC
3. LUKA LIPOVAC
4. DAVID ORKIĆ
5. MIHAEL GALETOVIĆ
6. NOA SEBASTIJAN JUKIĆ
7. BARBARA GALETOVIĆ
8. NIKA ĐUKIĆ
9. PETRA MARIĆ
10. ANTONELA ORKIĆ
11. IVONA ČUBRILO
12. KATJA VUKOJE
13. LEONA PAVLEŠIN

XI. TENIS KLUB „BROD“ IZ SLAVONSKOG BRODA
1. IVONA RIĐAN
2. LENA OSTOJIĆ
3. LARA HALAJKO
4. EMA HALAJKO
5. ANA GUSAK
6. ELENA KARLOVIĆ
7. SARA KARLOVIĆ
8. ANTONIO TOLIĆ
9. FRAN JELIĆ
10. LEA GARIĆ
11. MIRKO ŠKRINJAR
12. DOMINIK ŠKRINJAR
13. FILIP DANKIĆ
14. DORA VUČKOVIĆ


NAJUSPJEŠNIJA ŽUPANIJSKA ŠKOLSKA SPORTSKA DRUŠTVA

Osnovne škole:
1. OŠ "Dragutin Tadijanović" - Slavonski Brod

Srednje škole:
1. Elektrotehnička i Ekonomska škola - Nova Gradiška

NAJUSPJEŠNIJI ŽUPANIJSKI ŠPORTAŠI S INVALIDITETOM
Nagrada je prigodna plaketa i pisano priznanje, a uručit će je gospodin dipl.ecc. Zlatko VALIĆ, član Izvršnog odbora Zajednice.

SENKA BABAČEK – SLAVONSKI BROD
članica Udruge osoba s invaliditetom Slavonski Brod „Loco-Moto“ i Bočarski klub „Dan“.
U 2017. godini na prvenstvu Hrvatske Hrvatskog paraolimpijskog odbora osvajila je 3 zlatne i brončanu medalju u različitim disciplinama.

NAJUSPJEŠNIJE ŽUPANIJSKE ŽENSKE SPORTSKE EKIPE

3.MJESTO
ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB „BROD“-SLAVONSKI BROD
Članovi su 2. Hrvatske košarkaške lige.
2.MJESTO
ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB “BROD NA SAVI“ -SLAVONSKI BROD
Članovi su 1. Hrvatske košarkaške lige.
1.MJESTO
ŽENSKI ODBOJKAŠKI KLUB „NOVA GRADIŠKA“ - NOVE GRADIŠKE
Članovi su 1. Hrvatske odbojkaške lige.
U 2017. godini bili su sudionici završnice KUP natjecanja.

NAJUSPJEŠNIJE ŽUPANIJSKE MUŠKE SPORTSKE EKIPE

3.MJESTO
ŠAHOVSKI KLUB“ĐURO ĐAKOVIĆ“ -SLAVONSKI BROD
U 2017. bili su članovi 1. HŠL.
2.MJESTO
STOLNOTENISKI KLUB „OBRTNIČKA ŠKOLA-BROD“-SLAVONSKI BROD
U 2017. godini plasirali su se u 1. HSTL-u.
1.MJESTO
KAJAK KANU KLUB „OLIMPIK“ – SLAVONSKI BROD
U 2017. godini postali su prvaci Hrvatske.

NAJUSPJEŠNIJE ŽUPANIJSKE SPORTAŠICE

3.MJESTO
MIHAELA LAZIĆ-KOŠARKAŠKI KLUB „BROD NA SAVI“ SLAVONSKI BROD
U 2017. godini bila je u 1. Hrvatskoj seniorskoj košarkaškoj ligi najučinkovitija košarkašica,
prvi strijelac lige i treća asistentica. Svojim zapaženim igrama izborila je nastup u Hrvatskoj
juniorskoj reprezentaciji po četvrti puta.
Hrvatski olimpijski odbor ju je svrstao u IV. kategoriju sportašice-vrhunski sportaš.

2.MJESTO
DUNJA LIPOVAC-KKK“OLIMPIK“ – SLAVONSKI BROD
Na prvenstvu Hrvatske osvojila je 1. mjesta u kajaku jednosjedu na 5000 i 1000m, 1. mjesta u kajaku dvosjedu na 1000 i 200m i 1. mjesta u kajaku četverosjedu na 1000, 500 i 200m.
Hrvatski olimpijski odbor svrstao ju je u III. kategoriju sportašice-vrhunski sportaš.

1.MJESTO
VANESA TOT –KKK“MARSONIA“-SLAVONSKI BROD
U 2017. godini na seniorskom prvenstvu Hrvatske u kanuu jednokleku na 200 m osvojila je 1.
mjesto.
U 2017. godini bila je članica seniorske reprezentacije Hrvatske u kajaku i kanuu na mirnim
vodama u Češkim Račicama i zauzela 7. mjesto.
U 2017. godini od strane Hrvatskog kajakaškog saveza proglašena je za najbolju sportašicu.
Hrvatski olimpijski odbor svrstao ju je u III. kategoriju sportašice-vrhunski sportaš.

NAJUSPJEŠNIJI ŽUPANIJSKI SPORTAŠI

3.MJESTO
BORNA MAĐAREVIĆ-KARATE KLUB „SLAVONSKI BROD“ – SLAV.BROD
U 2017. godini na seniorskom prvenstvu Hrvatske osvojio je 3. mjesto do 61. kg i 3. mjesto u kategoriji U21 do 67kg.

2.MJESTO
MARIN LIPOVAC-KAJAK KANU KLUB „OLIMPIK“-SLAVONSKI BROD
Na seniorskom prvenstvu Hrvatske osvojio je 3 prva, jedno drugo i 3 treća mjesta.
Za reprezentaciju Hrvatske na stupio je 21 puta.
Hrvatski olimpijski odbor ga je svrstao u III. kategoriju sportaša-vrhunski sportaš.

1.MJESTO
ANTUN NOVAKOVIĆ-KKK“OLIMPIK“-SLAVONSKI BROD
Na Europskom seniorskom prvenstvu u Bugarskoj osvaja 9. mjesto u kajaku jednosjedu na 500m. Na Svjetskom prvenstvu u Češkoj osvaja 9. mjesto u kajaku jednosjedu na 500m. Nastupio je na Europskom prvenstvu u Beogradu i na Svjetskom prvenstvu u Rumunjskoj do 23 godine u disciplini kajaka jednosjeda na 500m gdje je osvojio 5. mjesto. Na seniorskom prvenstvu Hrvatske osvojio je 8 prvih mjesta u različitim disciplinama.
Za reprezentaciju Hrvatske nastupio je 33 puta.
Hrvatski olimpijski odbor ga je svrstao u II. kategoriju sportaša-vrhunski sportaš.