U organizaciji ŠK“ Posavac iz Ruščice i Šahovskog kluba invalida Hvidra-Brod Slavonski Brod, pod pokroviteljstvom Hrvatskog šahovskog saveza ,Brodsko-posavske županije , Općine Klakar i slikara Josipa Majić, danas je u Ruščici održan 14.memorijalni turnir „Drago Mandić-Zvonko Vidaković-Darko Bajan". Na samom početku Direktor turnira MatoOpačak pozdravio je sve sudionike gdje je odana počast minutom šutnje Dragi Mandiću –Zvonki Vidaković-Darku Bajanu .
Na turniru je nastupilo 37 igrača, igran je Švicarac u sedam kola, deset minuta po igraču, a odigrano je su 126 partija.
Pobjeda na turniru pripala je nacionalnom majstoru Mili Maras iz Šahovskog kluba Vina Markota iz Pleternice, sa 7 bodova, drugi je bio prvokategornik Zoran Ivanović ŠK Posavac,Ruščica sa 5.5 bodova, a treći je bio drugokategornik Nikola Krstičević iz ŠK Brod ,iz Slavonskog Brod sa 5.5 boda . Osim trojice prvoplasiranih, koji su nagrađeni pokalima i prvak umjetničkom slikom slikara Josipa Majića, organizator je nagradio i najbolje kadete i kadetkinje:

Najbolji kadeti su bili :
1.mjesto III Frano Raguž 4.0 boda,ŠK Dama Đakovo,
2.mjesto III Fran Mandarić 3.5 boda ,ŠK Amater ,Strizivojna,
3.mjesto II Marko Marković 3.5 boda , ŠK Amatzer Strizivojna,

Najbolje kadetkinje su bile :
1.mjesto Ester Jurić 3.5 boda ŠK Amater,Strizivojna,
2.mjesto Šima Raguž, 3.5 boda , ŠK Dama ,Đakovo,
3.mjesto Mia Ivona Jurić 3.0 boda , ŠK Amater ,Strizivojna

Sudac turnira je bio Mato Opačak NA, s pomoćnikom Zoranom Ivanović CCA.
Nagrade je uručio direktor turnira Mato Opačak.

POREDAK

Mj. Ime FED Rtg Klub/Grad Poen.
1 NM Maras Mile CRO 2207 ŠK Vina Markota, Pleternica 7,0
2 I Ivanović Zoran CRO 2056 ŠK Posavac, Ruščica-Sl.Brod 5,5
3 II Krstičević Nikola CRO 1900 ŠK Brod, Slavonski Brod 5,5
4 II Lović Damir CRO 1996 ŠKI Kralj, Slavonski Brod 5,0
5 MK Pekarik Branko CRO 1979 ŠK Posavac, Ruščica-Sl.Brod 5,0
6 III Pišković Jozo CRO 1781 ŠKI Kralj, Slavonski Brod 5,0
7 III Novosad Ivan CRO 1892 ŠK Vina Markota, Pleternica 4,5
8 II Rajković Mario CRO 1891 ŠK Posavac, Ruščica-Sl.Brod 4,5
9 MK Šolić Zdravko CRO 1919 ŠK Amater, Strizivojna 4,5
10 MK Raguž Ivanka CRO 1928 ŠK Dama, Đakovo 4,0
11 II Udovičić Dominik CRO 1980 ŠK Sloboda, Mihovljan-Čakovec 4,0
12 II Šišić Mijo CRO 1768 SL. Brod 4,0
13 MK Opačak Mato CRO 1989 ŠK Posavac, Ruščica-Sl.Brod 4,0
14 I Kanjković Marijan CRO 1940 ŠK Vina Markota, Pleternica 4,0
15 IV Raguž Frano CRO 1680 ŠK Dama, Đakovo 4,0
16 III Jurić Ester CRO 1686 ŠK Amater, Strizivojna 3,5
17 III Raguž Ivan CRO 1880 ŠK Dama, Đakovo 3,5
18 III Grgurević Benjamin CRO 1872 ŠK Posavac, Ruščica-Sl.Brod 3,5
19 II Raguž Šima CRO 1655 ŠK Dama, Đakovo 3,5
20 IV Mandarić Fran CRO 1757 ŠK Amater, Strizivojna 3,5
21 I Čuljak Mišo CRO 1857 ŠK Zrinski, Stari Slatnik 3,5
22 III Kodžoman Berislav CRO 1806 Šk Posavac, Ruščica-Sl.Brod 3,0
23 VK Marković Marko CRO 1624 ŠK Amater, Strizivojna 3,0
24. VK Jurić Mia Ivona CRO 1600 ŠK Amater, Strizivojna 3,0
25 VK Medved DorianCRO 1600 ŠK Đuro Đaković, Slavonski Brod 3,0
26 IV Damjanović Stjepan CRO 1765 ŠK Amater, Strizivojna 3,0
27 III Talić Miljenko CRO 1732 ŠKI HVIDRA-BROD, Slavonski brod 3,0
28 VK Damjanović Adam CRO 1642 ŠK Amater, Strizivojna 3,0
29 Rakić Leon CRO 1600 ŠK Posavac,Ruščica 3,0
30 I Čuljak Miroslav CRO 1971 ŠK Zrinski, Stari Slatnik 3,0
31 Jurić Marko CRO 1600 ŠK Amater, Strizivojna 2,5
32 III Jurić Matea CRO 1600 ŠK Amater, Strizivojna 2,5
33 VK Čuljak Gabrijel CRO 1600 ŠK Zrinski, Stari Slatnik 2,5
34 VK Marijanović Patrick CRO 1600 ŠK Amater, Strizivojna 2,5
35 VK Čuljak Ivan CRO 1600 ŠK Zrinski, Stari Slatnik 2,0
36 VK Vrljić Fran CRO 1600 ŠK Zrinski, Stari Slatnik 1,5
37 Bačić Niko CRO 1600 ŠK Posavac,Ruščica 1,0