Sinoć je velikom dodjelom nagrada završio deseti jubilarni Festival amaterskih kazališta na kojemu su sudjelovala amaterska kazališta iz Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske. 

-Na platou ispred KKD gdje se redovito održavaju predstave je 400 stolica, a publika ne samo da ih ispuni, već se još i stoji sa strane. Pokazuje to da za ovaj događaj doista ima interesa, kaže umjetnički ravnatelj festivala Tomislav Gol. Kako kaže, ova manifestacija ne bi bila moguća bez razumijevanja grada i same KKD koja daje na raspolaganje kazališnu dvoranu i svu potrebnu infrastrukturu, kao i dio financijskih sredstava za pokrivanje troškova.

Da to nije samo prolazna priča, i da iza rada rada Satiričkog kazališta mladih u Brodu, koje je i organizator FAK-a, stoje i trajni rezultati, najbolje pokazuje činjenica da je tijekom njihova trajanja, i iz redova njihovih članova, čak osam Brođana upisalo kazališne akademije u Zagrebu, Osijeku, Splitu i Sarajevu.

-Prije toga, iz Slavonskog Broda nitko nije upisao glumačku akademiju već četrdeset godina, kaže Goll.

Stručni žiri i ove je godine vodio istaknuti kazališni redatelj Robert Raponja, a dobitnici nagrada na 10. FAK-u su:

1. Najbolja scenografija i kostimografija:
Hrvatsko amatersko kazalište Travnik
za predstavu POBUNA U KOKOŠINJCU

2. Najbolja sporedna ženska uloga:
Stručni sud procijenio je da se ove godine ne dodjeli

3. Najbolja sporedna muška uloga :
Voja Raonic Pozorište Raša Plaović sa UB-a

4. Najbolja glavna ženska uloga ravnopravne dobitnice su
Snježana Puljić, GAK Županja i
Mirjana Simić, Pozorište Raša Plaović sa UB-a

5. Najbolja glavna muška uloga - Krešo Softa, GAK Županja

6. Najbolja režija:
Aleksandar Tadić, za režiju predstave PORTRET,
Pozorište Raša Plaović sa UB-a

7. Za najbolji originalni tekst predstave TRI JABLANA
Snježana Puljić - Gradsko amatersko kazalište Županja

8. Najbolja predstava u cjelini na 10. FAK-u,
po odluci stručnoga suda:
PORTRET, Pozorište Raša Plaović sa UB-a

9. GRAND PRIX PUBLIKE po izboru gledatelja,
sa prosječnom ocjenom 4,87 SVASTIKE,
Gradsko kazalište mladih Vitez, BiH

10. Za svesrdan i predan pedagoški rad s mladima
kojim ostavlja neizbrisiv trag u kazalištu
Maja Margareta Fabičević
Bjelovarsko kazalište

11. Nagrada za razvoj kazališnog amaterizma i
pomicanje granica umjetničkog izričaja
Tomislav Goll, Satiričko kazalište mladih – Slavonski Brod

12. Nagrada za kolektivnu igru predstave
Hrvatsko amatersko kazalište Travnik
za predstavu POBUNA U KOKOŠINJCU