Program 23. Katarinskog sajma:

Četvrtak

10 :00 Otvorenje sajma za posjetitelje
12 :00 – 12 :30 Svečano otvorenje sajma popraćeno nastupima „FOLKLORNOG ANSAMBLA BRODA“, Limene glazbe „ŽELJEZNIČAR“ & Brodskih mažoretkinja, Brodski plesni studio „CASCAVELA“, Slavonski Brod
12 :30 – 12 :45 Dodjela nagrada za najljepši štand 23. Katarinskog sajma – Turistička zajednica grada Slavonskog Broda, HOK – Obrtnička komora Brodsko-posavske županije, Posavska Hrvatska, Udruženje obrtnika Slavonski Broda
16 :30 – 18 :30 DJEČJI KATARINSKI SAJAM, Dječji vrtić „IVANA BRLIĆ MAŽURANIĆ“ Slavonski Brod i Dječji vrtić „POTJEH“ Slavonski Brod
16 :30 – 18 :00 KREATIVNA BOŽIĆNA RADIONICA; Savjet mladih Grada Slavonskog Broda i Studentski zbor Veleučilišta u Slavonskom Brodu – pozornica Mala dvorana
18 :30 – 19 :00 Dječja predstava „Sukobi kroz igru“- Dramska radionica „Tintilinić“, Dječje kazalište „IVANA BRLIĆ MAŽURANIĆ“ Slavonski Brod
19 :00 – 20:00 Magic show, Magic club Villa Magic
20:00 – 20:40 Bajkopričalica Sandra, Udruga za promicanje kulture govorenja i kreativnog stvaralaštva „Vilinput“, Slavonski Brod

CJELODNEVNI PROGRAM
10 :00 – 19:00 Prezentacija Projekta „Budi majstor“, „Učimo da ne zaboravimo“, Interaktivna radionica Sekcije tradicijskih i umjetničkih obrta Udruženja obrtnika Slavonski Brod, sa svrhom očuvanja tradicije prikazom starih zanata i vještina majstora uz aktivno sudjelovanje posjetitelja sajma, šator Udruženja obrtnika ispred Dvorane

PETAK , 23. STUDENOGA 2018.
11:00 – 12:00 Radionica na temu: „Rokovi trajanja hrane – predstavljanje rezultata istraživanja“, Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Slavonski Brod u suradnji s Hrvatskom agencijom za hranu – konferencijska dvorana SD VIJUŠ
13:00 – 16:00 Edukacija „On-line marketing u turizmu & Prezentacija i marketing na sajmovima“ (projekt EXPLORE CRO-SRB) - Turistički klaster „Slavonska košarica“ i Razvojna agencija Grada Slavonskog Broda, konferencijska dvorana SD VIJUŠ
15 :30 - 17 :45 ConnectIT; predstavljanje igrice Nanobotic, demonstracija VR uređaja, natjecanje u upravljanju robotima – pozornica Mala dvorana
18:00 – 20 :00 Radionica na temu: „Pristup evaluaciji digitalne egzistencije poslovnog subjekta“ – Turistički klaster „Slavonska košarica“, konferencijska dvorana SD VIJUŠ
18 :00 – 20:00 Kulturno-zabavni program:, Športski plesni klub Top-dance - Slavonski Brod, Plesni studio Cascavela, Ukrajinsko kulturno prosvjetno društvo „Ukrajina“, ŽPS „Vesele šokice“ - Slavonski Brod, Limena glazba „ŽELJEZNIČAR“

Gastro manifestacija „KUHAJMO SLAVONSKI“
16:00 - 18:00 -prezentacija topljenja čvaraka; KUD Podvinje i MPS „Veseli šokci“ – plato ispred dvorane
18:00 – 21 :00 -prezentacija i degustacija jela od ribe, svinjskog i guščjeg mesa uz domaći kruh i slavonske kolače;
20 :00 – 24 :00 KUD Podvinje, MPS „Veseli šokci“ i ŽPS „Vesele šokice“ - prostor restorana Dvorane Ribarska večer - šator „ 300 KVADRATA ŠOKAČKOG INATA“ - Rodino gnijezdo

SUBOTA , 24. STUDENOGA 2018.
16:00 – 18:00 Radionica na temu: „PUT SLAVONSKOG MEDA DO HRVATSKE STAKLENKE“, Udruga pčelara „Zrinski“ - konferencijska dvorana SD VIJUŠ,
18:00 – 18:30 Dodjela diploma za najbolje ocijenjen med u organizaciji Udruge pčelara „ZRINSKI“, Slavonski Brod
18:00 Kulturno-folklorni program: KUD „Šokadija“ - Šumeće, KUD „Koraćanski dukati“- Slavonski Brod, KUD „Druga Mladost“ - Slavonski Brod, Gabrijel Županić, svirač na tamburi samici - Donji Andrijevci, PS, Pučki igrokazi, na tekstove Zvonimira Toldi; izvode PGD „Matini kripoštoli“, glume Eva Janeš i Irena Matković
18 :00 – 20 :00 Gastro manifestacija „OKUSI SA SVIH STRANA“ – natjecanje u kuhanju brodskih snaha i zetova, prostor restorana Dvorane

NEDJELJA , 25. STUDENOGA 2018.
16 :00 Kulturno-folklorni program: KUD „Smilje“ - Slavonski Brod, MPS „Veseli šokci“ - Slavonski Brod, KUD „Zrinski Frankopan“ - Slavonski Brod, KUD „Brodski biseri“ – Bosanski Brod, UKPD „Ukrajina“ – Slavonski Brod, KUD „Eugen Kumičić“ - Slavonski Brod, MPS „Biđani“ – Bicko selo
17 :45 Darivanje Kata, Katica & Katarina (prijave započinju 1. dan trajanja Katarinskog sajma na štandu organizatora)
18:15 Dodjela zahvalnica izlagačima 23. Katarinskog sajma
19:00 Završetak sajma

PROGRAMI SVA ČETIRI DANA SAJMA
10:00 – 02:00 4. BRODSKI FESTIVAL PIVA, Sajamski šator D1 ispred Dvorane
10 :00 – 24:00 Rodino gnijezdo – „300 KVADRATA ŠOKAČKOG INATA“, Sajamski šator D2 ispred Dvorane
10 :00 – 24 :00 OKUSI MARSONIJE – stara gradska jela, kućica „Pepermint j.d.o.o.“ na platou ispred dvorane
10 :00 – 21 :00 SLAVONSKA KOŠARICA- prezentacija i prodaja proizvoda u Maloj dvorani
10 :00 – 22:00 KATARINSKI VLAKIĆ